نماد ذوب را بشناسیم (ذوب آهن اصفهان) | سایت آموزش بورس ایران
تحلیل نماد ذوب
  1. خانه
  2. نمادهای بورس
  3. نماد ذوب را بشناسیم (ذوب آهن اصفهان)
نمادهای بورس

نماد ذوب را بشناسیم (ذوب آهن اصفهان)

نماد ذوب را بشناسیم (ذوب آهن اصفهان) بخش های اصلی نماد ذوب را بشناسیم (ذوب آهن اصفهان)معرفی نماد ذوب آهن اصفهانتاریخچه شرکت ذوب آهن اصفهانبرای حرفه ای شدن در بورس ترکیب و اعضای هیئت مدیره شرکت  ذوب آهن اصفهانسهامداران شرکت ذوب اصفهانتولید و فروش شرکت ذوب آهن اصفهانترازنامه شرکت ذوب اهن…
آموزش بورس
مشاوره بورس
پیش بینی بازار

نماد ذوب را بشناسیم (ذوب آهن اصفهان)

ذوب آهن اصفهان بزرگ ترین تولید کننده محصولات طویل در خاورمیانه و نخستین تولید کننده ریل و فولاد ساختمانی در ایران است. این شرکت انواع قطعات فولاد ساختمانی و صنعتی را با ظرفیت ۳ میلیون و ۶۰۰ هزار تن فولاد تولید می نماید.

محصولات شرکت ذوب آهن اصفهان در پروژه های بزرگ داخلی و بین المللی از جمله پروژه های کشورهای اروپایی، آسیایی و آفریقایی مورد استفاده قرار می گیرد. از این رو جایگاه ویژه ای در صادرات و توسعه رونق اقتصادی ایران دارد. این شرکت نیز همانند بسیاری از شرکت های دیگر دارای حضوری فعال در بازار بورس ایران با نماد ذوب می باشد.

معرفی نماد ذوب آهن اصفهان

نماد ذوب یا همان شرکت ذوب آهن اصفهان به عنوان یک شرکت سهامی خاص مشغول به فعالیت است که در طول هفته برای فروش محصولات خود در بازار بورس اوراقی را مورد معامله قرار می دهد.

از پر بازده ترین شرکت های بورس ایران در سال ۱۳۹۹ می توان به شرکت ذوب آهن اصفهان اشاره نمود که نسبت به سال قبل افزایش ۳۹ درصدی داشته و دلیل آن هم افزایش درآمد رشد نرخ فروش  بوده است، همین امر موجب شد که سهام آن در بازار بورس با استقبال بسیار خوبی مواجه گردد.

حتما بخوانید
نماد فاما را بشناسیم

تحلیل بنیادی ذوب آهن

تاریخچه شرکت ذوب آهن اصفهان

ایران در قرن های گذشته از لحاظ استخراج فولاد با دیگر جوامع و کشورهای بزرگ هم سطح بوده است، در چند قرن گذشته به دلیل اینکه در کشورهای صنعتی تولید فولاد از اهمیت ویژه ای برخوردار بود  و به محصولات فولادی ایران هم نیاز داشتند.

احداث یک کارخانه ذوب آهن که به عنوان مادر صنایع از آن یاد می شود یکی از اهدافی بود که در زمان حکومت قاجاریان مطرح گردید، اما با موانعی همراه بود. تا اینکه در سال ۱۳۴۴ با همکاری اقتصادی بین ایران و شوروی تاسیس کارخانه ذوب آهن مورد توافق قرار گرفت.

در نتیجه از سال ۱۳۴۶ کار احداث کارخانه را شروع نمودند و اولین محصولی که در این کارخانه تولید شد چدن بود که در سال ۱۳۵۱ بخش فولاد سازی را هم راه اندازی کردند و در طول سال ۵۵۰ هزار تن ظرفیت این کارخانه در نظر گرفته شد.

برای حرفه ای شدن در بورس 

 مطلب مربوط به  صف خرید و صف فروش را هم


مطالعه کنید

در سال های گذشته شرکت ذوب آهن با نماد ذوب در بازار بورس تهران مشغول به فعالیت شد، البته باید بگوییم به دلیل اینکه حجم بالایی در بازار بورس به خود اختصاص داده است به یکی از سهام های فرابورس تبدیل شده است.

تحلیل ذوب آهن

ترکیب و اعضای هیئت مدیره شرکت  ذوب آهن اصفهان

شرکت ذوب آهن اصفهان از مدیر عامل ٬  ۳ عضو هیئت مدیره و رئیس و نایب رئیس مدیره تشکیل می شوند که شامل افراد زیر می شوند:

مدیر عامل این نماد در بورس منصور یزدی زاده شتربانی می باشد.

حتما بخوانید
نماد آبادا را بشناسیم

رئیس هیئت مدیره علی احمدیانی از شرکت سرمایه گذاری تامین اجتماعی است.

نایب رئیس هیئت مدیره منصور یزدی زاده شتربانی هستند که در شرکت فرآورده های نسوز ایران مشغول فعالیت است.

اعضای هیئت مدیره این نماد احسان دشتیانه از شرکت پویش بازرگانان آهن اصفهان، بابک بیگی از شرکت توسعه معادن پارس تامین و مرتضی یزد خواستی از شرکت سرمایه گذاری صبا تامین هستند.

سهامداران شرکت ذوب اصفهان

درصد سهم سهامداران شرکت ذوب آهن یا نماد ذوب در سال ۱۳۹۸ تغییر یافته اند که به شرح زیر می باشند:

سازمان تامین اجتماعی ۵۵ درصد

شرکت پویش بازرگان ذوب آهن اصفهان سهامی خاص ۱۷ درصد

سازمان خصوصی سازی وکالتی ۲ درصد

شرکت سرمایه گذاری فرهنگیان  سهامی خاص ۱ درصد

و سایر سهامداران ۲۴%

تولید و فروش شرکت ذوب آهن اصفهان

تولید شمش فولادی در شرکت ذوب آهن با استفاده از کک در کوره های بلند انجام می شود. کک سوخت اصلی مورد استفاده در این واحد است که از طریق زغال سنگ تولید می شود و در جهت احیا سنگ آهن و تولید چدن به کار می رود.

بخش قابل توجه شمشی که در شرکت تولید می گردد به محصولات نورد شده تبدیل می شود و باقی مانده آن نیز به شکل شمش کالایی عرضه می شود.

بنابراین محصولاتی که در این شرکت تولید و به فروش می رسند شامل: تیراهن، شمش کالایی، ریل، میلگرد و کلاف، نبشی، چهار گوش، چدن، سولفات آمونیم و … می شود.

تحلیل نماد ذوب

ترازنامه شرکت ذوب اهن اصفهان

اطلاعات این ترازنامه ٬ اطلاعات موجود تا تاریخ ۲۵ شهریور ۹۹ می باشد

حتما بخوانید
نماد غزر را بشناسیم

ترازنامه ذوب آهن اصفهان

برای نوشتن دیدگاه باید وارد بشوید.