نماد زاگرس را بشناسیم | سایت آموزش بورس ایران
نماد زاگرس در بورس
  1. خانه
  2. نمادهای بورس
  3. نماد زاگرس را بشناسیم
نمادهای بورس

نماد زاگرس را بشناسیم

آشنایی با نماد زاگرس بخش های اصلی آشنایی با نماد زاگرسمعرفی نماد زاگرستاریخچه پتروشیمی زاگرسبرای حرفه ای شدن در بورس ترکیب و اعضای هیئت مدیرهترکیب سهامداران زاگرستولید و فروش محصولاتترازنامه نماد زاگرس در بازار بورس و اوراق بهادار تهران بسیاری از موسسه ها و شرکت ها قسمتی از سهام خود را…
آموزش بورس
مشاوره بورس
پیش بینی بازار

آشنایی با نماد زاگرس

در بازار بورس و اوراق بهادار تهران بسیاری از موسسه ها و شرکت ها قسمتی از سهام خود را مورد معامله قرار می دهند که یکی از آن ها شرکت پتروشیمی زاگرس با نماد زاگرس می باشد که در اردیبهشت ماه سال ۱۳۹۰ قسمتی از سهام آن در سازمان بورس و اوراق بهادار پذیرفته شد.

معرفی نماد زاگرس

شرکت پتروشیمی زاگرس در بازار دوم فرابورس و در تیر ماه سال ۱۳۹۴ عرضه های اولیه خود را در اختیار مردم قرار داد و پذیره نویسی های خود را شروع نمود.

نماد زاگرس در بورس

تاریخچه پتروشیمی زاگرس

در سال ۱۳۷۹ برای اجرای برنامه های سوم اقتصادی فرهنگی و اجتماعی برای رسیدن به بازارهای جهانی و کسب سهم مناسبی از بازار متانول شرکت پتروشیمی زاگرس به بهره برداری رسید.

برای گسترش و توانمند سازی شرکت در بازارهای جهانی و از طرفی هم با دارا بودن منابع غنی گاز در منطقه پارس جنوبی و موقعیت استراتژیک زمینی را با مساحت ۳۰ هکتار در منطقه انرژی پارس جنوبی خریداری نمود و این شرکت را در عسلویه تاسیس کرد.

طرحی این بنا را به گونه ای انجام داده اند تا از بیشترین حد انرژی تولیدی رآکتورهای سنتز و انرژی های بازیافتی ریفرمینگ برای تامین انرژی مورد نیاز نهایت استفاده را ببرند.

برای حرفه ای شدن در بورس 

 مطلب مربوط به  کانون کارگزاران بورس و اوراق بهادار را هم


مطالعه کنید

حتما بخوانید
نماد غپآذر را بشناسیم

قراردادی برای انجام مهندسی های پایه، تفصیلی، خرید تجهیزات با شرکت های لورگی آلمان و پیدک ایران منعقد نمودند و تمامی فعالیت های مربوط به اجرای عملیات ساختمان و نصب را پیمانکاران ایرانی انجام دادند.

بر اساس قراردادی که منعقد شد پرسنل شرکت لورگی با همکاری پیدک ایران از سال ۱۳۸۰ فاز اول تولید متانول گرید را با ظرفیت سالانه ۱۶۵۰۰۰۰ هزار تن شروع نمودند و در سال ۱۳۸۵ پایان یافت.

با اتمام عملیات اجرایی در سال ۱۳۸۸ شرکت پتروشیمی زاگرس با ظرفیت ۳۳۰۰۰۰۰هزار تن در فهرست پنج شرکت بزرگ تولید کننده در دنیا قرار گرفت. این شرکت در سال ۲۰۲۰ به دلیل نقض تحریم های ایالات متحده به وسیله وزارت خزانه داری آمریکا تحریم شد.

نماد زاگرس در بورس

ترکیب و اعضای هیئت مدیره

اعضای هیئت مدیره شرکت پتروشیمی زاگرس از ۵ نفر تشکیل می شود که شامل افراد زیر می شود:
محمد رضا میر احمدی با مدرک کارشناسی مدیر عامل شرکت می باشد.
محمد ابراهیم یوسف زادگان با مدرک لیسانس از شرکت هامون سپاهان رئیس هیئت مدیره است.
محمد علی زردبانی با مدرک کارشناسی ارشد از شرکت گروه صنعتی شیمی پوشینه نایب رئیس هیئت مدیره است.
افشین بنایی با مدرک کارشناسی از شرکت گسترش نفت و گاز پارسیان، محمود مجیب با مدرک کارشناسی از الیاف صنعتی مروارید و محمد حسین قائمی با مدرک دکترا از گروه پتروشیمی تابان فردا اعضای هیئت مدیره شرکت را تشکیل می دهند.

نماد زاگرس در بورس

ترکیب سهامداران زاگرس

هر شرکتی معمولا دارای سهامداران مختلفی است که شرکت پتروشیمی زاگرس هم از این حیث مستثنا نیست. سهامداران این هلدینگ شامل شرکت های زیر می شوند:
شرکت گروه گسترش نفت و گاز پارسیان با ۳۳.۹۰۰ درصد
شرکت گروه پتروشیمی تابان فردا با ۱۹.۱۴۰ درصد
شرکت گروه صنعتی شیمی پوشینه با ۱۷.۷۸۰ درصد
شرکت الیاف صنعتی مروارید با ۱۵.۸۸۰ درصد
شرکت صنعت مرواریدم با ۱.۹۶۰ درصد

حتما بخوانید
نماد کگل را بشناسیم

تولید و فروش محصولات

محصولی که در این شرکت تولید می شود تنها متانول می باشد که به طور مستمر در طول سال می تواند ۳ میلیون تن را تولید نماید. شرکت پتروشیمی زاگرس با فروش این محصول در بازارهای داخلی و صادر نمودن ان به کشورهای دیگر توانسته است به سود مناسبی دست پیدا کند و سرمایه خود را افزایش دهد.

پیشنهاد میشود در باره ی نماد کسرا نیز مطالعه نمایید.

ترازنامه نماد زاگرس

ترازنامه نماد زاگرس در بورس

مطلب پیش رو با موضوع نماد زاگرس صرفا جهت آشنایی با این نماد بوده و به هیچ وجه به منظور سیگنال دهی منتشر نشده است. ضمنا اطلاعات این تحلیل تا پایان مهرماه ۹۹ میباشد.

برای نوشتن دیدگاه باید وارد بشوید.