اهداف مهم کار گزاران بورس | کانون کارگزاران بورس | سایت جامع بورس ایران
کانون کارگزاران بورس و اوراق بهادار
  1. خانه
  2. آموزش بورس
  3. کانون کارگزاران بورس و اوراق‌ بهادار
آموزش بورس

کانون کارگزاران بورس و اوراق‌ بهادار

کانون کارگزاران بورس و اوراق بهادار کانون کارگزاران بورس و اوراق بهادار با اجرای بند ۵ ماده ۱ و ماده ۵۳ قانون بازار اوراق بهادار جمهوری اسلامی ایران تصویب شده در آذرماه ۱۳۸۴، تشکیل شد. معاملات اوراق بهاردار و فعالیت بازار بورس با همکاری نهادهای زیادی صورت می‌گیرد. اغلب این…
آموزش بورس
مشاوره بورس
پیش بینی بازار

کانون کارگزاران بورس و اوراق بهادار با اجرای بند ۵ ماده ۱ و ماده ۵۳ قانون بازار اوراق بهادار جمهوری اسلامی ایران تصویب شده در آذرماه ۱۳۸۴، تشکیل شد.

معاملات اوراق بهاردار و فعالیت بازار بورس با همکاری نهادهای زیادی صورت می‌گیرد. اغلب این نهادها وظیفه قانون گذاری و نظارت را به عهده دارند و بعضی در حوزه اجرایی فعالیت می‌کنند.

فعالیت برخی ارکان مربوط به نحوه انجام معاملات، ایجاد ساختارهای مناسب برای خرید و فروش آنلاین سهام در بورس و معاملات اینترنتی است.

ثبت کانون‌های فعال در بازار اوراق بهادار، توسط هیأت مدیره سازمان بورس و اوراق بهادار صورت می گیرد.

اساسنامه این شرکت، توسط کمیته منتخب کارگزاران و پس از انجام نظرسنجی از کلیه کارگزاران،تدوین و به سازمان بورس پیشنهاد گردید.

هیأت مؤسس کانون در فروردین ماه ۱۳۸۶ انتخاب شده تا نسبت به تأسیس و ثبت کانون اقدام کنند.

در تاریخ ۱۳۸۶/۰۱/۲۶ اولین اعضا که شامل شرکت‌های کارگزاری فعال آن زمان در بازار سرمایه بودند،عضو کانون شده و سرانجام کانون کارگزاران بورس و اوراق بهادار پس از تشکیل مجمع عمومی مؤسس در اردیبهشت ماه، مهر ماه ۱۳۸۶ نزد اداره ثبت شرکت‌ها ثبت گردید.

و این کانون،فعالیت خود را برای حسن انجام وظایفی که به موجب قانون بازار اوراق بهادار بر عهده دارد و همچنین برای تنظیم فعالیت‌های حرفه‌ای خود و انتظام‌ بخشیدن به روابط بین اعضا به طور رسمی آغاز به کار کرد.

اهداف مهم کانون کارگزاران بورس:

از اهداف مهم کانون کارگزاران بورس ،کمک به ایجاد یک بازار اوراق بهادار عادلانه و همچنین رقابتی به‌ منظور جلب اعتماد سرمایه‌گذاران کشور ،بهبود و گسترش خدماتی که اعضای کانون ارائه می‌دهند ، افزایش دانش تخصصی اشخاصی که وابسته به اعضاء هستند و ارتقاء اعتبار اعضای کانون و اشخاص وابسته به اعضاء نزد سرمایه‌گذاران نام برد.

حتما بخوانید
راهنمای سایت مدیریت فناوری بورس تهران
برای نوشتن دیدگاه باید وارد بشوید.