نماد خزامیا را بشناسیم | سایت آموزش بورس ایران
نماد خزامیا
  1. خانه
  2. نمادهای بورس
  3. نماد خزامیا را بشناسیم
نمادهای بورس

نماد خزامیا را بشناسیم

آشنایی با نماد خزامیا بخش های اصلی آشنایی با نماد خزامیامعرفی نماد خزامیاتاریخچه زامیادبرای حرفه ای شدن در بورس ترکیب و اعضای هیئت مدیرهترکیب سهامداران زامیادتولید و فروش محصولاتترازنامه خزامیا در بازار بورس و اوراق بهادار تهران بسیاری از شرکت ها و موسسه ها بخشی از سهام خود را مورد معامله…
آموزش بورس
مشاوره بورس
پیش بینی بازار

آشنایی با نماد خزامیا

در بازار بورس و اوراق بهادار تهران بسیاری از شرکت ها و موسسه ها بخشی از سهام خود را مورد معامله قرار می دهند که یکی از آن ها شرکت خودرو سازی زامیاد یا نماد خزامیا می باشد، پذیره نویسی خود را شروع نموده است.

معرفی نماد خزامیا

شرکت خودرو سازی زامیاد یکی از شرکت هایی می باشد که عرضه های اولیه خود را با نماد خزامیا در اختیار مردم قرار داد و بخشی از سهام خود را به بازار بورس و اوراق بهادار تهران منتقل کرد.

با توجه به رشدی که نماد خزامیا داشته است می توان گفت توجه سرمایه داران زیادی به سوی آن جلب شده است.

نماد خزامیا

تاریخچه زامیاد

در سال ۱۳۴۲ شرکت تولید کننده ماشین های زامیاد در تهران به عنوان اصلی ترین کارخانه گروه صنعتی رنا احداث گردید. فعالیت شرکت در اوایل تاسیس واردات، مونتاژ و تولید انواع ماشین های تجاری گازوئیلی و بنزینی بود که طبق استاندارهای روز دنیا تولید می شدند.

شرکت زامیاد در سال ۱۳۵۰ با توجه به این که فعالیت های خود را گسترش داد محل کارخانه را به کیلومتر ۱۵ جاده قدیم کرج تغییر داد و هدف آن افزایش بهره وری، تولید ماشین های تجاری در تیراژ بالا و توسعه ناوگان حمل و نقل تجاری کشور بود.
اسم زامیاد بر گرفته از اساطیرهای باستانی می باشد به این نحو که در ایران باستان هر روز از ماه اسم فرشته ای بوده که نگهبان زمین بوده است، بنابراین زامیاد اسم فرشته پاکی ها و نگهبان پاکیزگی در زمین به روز بیست و هشتم هر ماه تعلق داشت.

حتما بخوانید
نماد شفن را بشناسیم

کشور ایران از لحاظ ژئوپلتیک آسیا و اروپا را به هم متصل می کند بنابراین استفاده از حمل و نقل جاده ای برای انتقال کالاها در این منطقه بیشتر از دیگر منطقه های دیگر رواج دارد ، در نتیجه زامیاد با بیش از نیم قرن قدمت و تجربه با بازار خودرو های تجاری آشنایی کامل پیدا کرده و تمام تمرکز خود را بر روی تولید ماشین های تجاری به بازار منعطف کرده است.

برای حرفه ای شدن در بورس 

 مطلب مربوط به  تعیین حد ضرر در سرمایه گذاری را هم


مطالعه کنید

امروزه زامیاد یکی از بزرگ ترین شرکت ها ماشین سازی سایپا است که با تجربه زیادی که در این عرصه دارد به چشم انداز خود دست ‌یافته است به نحوی که شرکت زامیاد به عنوان بزرگ ترین بازوی ماشین سازی سایپا به شمار می رود.

این شرکت در تولید ماشین های تجاری سنگین با شرکت Corporation Iveco- Industrial Vehicle همکاری دارد. ایویکو شرکت ماشین سازی ایتالیایی است که انواع ماشین های کشنده، کامیون، اتوبوس و موتورهای دیزیل را تولید می کند که دفتر آن در ایتالیا واقع شده است.

نماد خزامیا

ترکیب و اعضای هیئت مدیره

اعضای هیئت مدیره شرکت زامیاد از ۵ نفر تشکیل می شود که شامل افراد زیر می شوند:
بهروز غفاری با مدرک فوق لیسانس از شرکت سایپا یدک مدیر عامل و نایب رئیس هیئت مدیره شرکت می باشد.
بهزاد پنهانی لرزجانی با مدرک فوق لیسانس از شرکت سایپا رئیس هیئت مدیره است.
مرتضی منتظر المهدی با مدرک فوق لیسانس از شرکت صنعتی نیوان ابتکار، سید محمد آزرم سا با مدرک فوق لیسانس با شرکت قالب های بزرگ صنعتی سایپا و حسین هشترودی محمودی با مدرک فوق لیسانس از شرکت سرمایه گذاری سایپا اعضای هیئت مدیره شرکت را تشکیل می دهند.

حتما بخوانید
نماد پترول را بشناسیم

ترکیب سهامداران زامیاد

هر شرکتی معمولا از سهامداران مختلفی تشکیل می شود که شرکت خودرو سازی زامیاد هم از این حیث مستثنا نیست. سهامداران این هلدینگ شامل شرکت های زیر می شوند:
شرکت سایپا با ۳۸.۶۰۰ درصد
شرکت سرمایه گذاری و توسعه صنعتی نیوان ابتکار با ۹.۱۱۰ درصد

نماد خزامیا

تولید و فروش محصولات

در شرکت خودرو سازی زامیاد انواع ماشین های سنگین و نیمه سنگین را تولید و به فروش می رسانند. بنابراین، موتورهای دیزلی، کامیون و انواع کشنده را می توان از محصولات این شرکت به شمار آورد.

که با فروش آن ها در بازارهای تجاری توانسته است به سود مناسبی دست پیدا کند و سرمایه خود را افزایش دهد.

ترازنامه خزامیا

ترازنامه خزامیا

پیشنهاد میشود از همین گروه در باره ی نماد خساپا نیز مطالعه نمایید.

مطلب پیش رو با موضوع نماد خزامیا صرفا جهت آشنایی با این نماد بوده و به هیچ عنوان به منظور سیگنال دهی نمیباشد.

ضمنا اطلاعات این تحلیل تا پایان مهرماه ۹۹ میباشد.

برای نوشتن دیدگاه باید وارد بشوید.