نماد لبوتان را بشناسیم | سایت آموزش بورس ایران
نماد لبوتان
  1. خانه
  2. نمادهای بورس
  3. نماد لبوتان را بشناسیم
نمادهای بورس

نماد لبوتان را بشناسیم

آشنایی با شرکت لبوتان بخش های اصلی آشنایی با شرکت لبوتانمعرفی نماد لبوتانتاریخچه بوتانبرای حرفه ای شدن در بورس ترکیب و اعضای هیئت مدیرهترکیب سهامداران بوتانتولید و فروش محصولاتترازنامه شرکت بوتان در سازمان بورس و اوراق بهادار تهران بسیاری از شرکت ها و موسسه ها بخشی از سهام خود را مورد…
آموزش بورس
مشاوره بورس
پیش بینی بازار

آشنایی با شرکت لبوتان

در سازمان بورس و اوراق بهادار تهران بسیاری از شرکت ها و موسسه ها بخشی از سهام خود را مورد معامله قرار می دهند، یکی از آن ها شرکت صنعتی بوتان یا نماد لبوتان می باشد که سهام آن در سازمان بورس و اوراق بهادار تهران پذیرش شده است.

معرفی نماد لبوتان

شرکت بوتان عرضه های اولیه خود را با نماد لبوتان در اختیار مردم قرار داد و شروع به پذیره نویسی سهام خود کرد. با توجه به رشدی که نماد لبوتان دارا می باشد توجه بسیاری از سرمایه گذاران را به خود جلب نموده است.

نماد لبوتان

تاریخچه بوتان

شرکت بوتان را محمود خلیلی با دریافت امتیاز توزیع گاز مایع از شرکت نفت ایران و انگلیس در سال ۱۳۳۲ احداث نمود، این شرکت با همکاری مهندس خلیلی عراقی کارخانه کوچکی را برای تولید محصولات سیلندر گاز و گاز سوز و اجاق گاز در تهران احداث نمودند و در نهایت در سال ۱۳۸۰ این کارخانه را به شهرک صنعتی کاوه منتقل نمودند.

شرکت بوتان در سال ۱۳۶۷ به تولید محصولات جدید گاز سوز اقدام کرد و در طی مدت ۷ سال توانست آبگرمکن های دیواری گازی را با تولید ۱۰ برابری افزایش دهد.

در طی این ۷ سال بیشتر قطعات وارداتی آبگرمکن های دیواری گازی با ساخت داخلی جایگزین شدند و شرکت آن به صادرات قطعات ایرانی آبگرمکن ها به کشورهایی مثل آلمان، انگلستان و ایتالیا پرداخت و در سال ۱۳۸۰ آبگرمکن های ایرانی را به کشورهای اروپایی صادر نمودند و در ادامه فعالیت های خود را به تولید شوفاژهای دیواری گازی و مایکروفر گسترش دادند.

حتما بخوانید
نماد پردیس را بشناسیم
برای حرفه ای شدن در بورس 

 مطلب مربوط به  نحوه خرید و فروش آنلاین سهام در بازار بورس ایران را هم


مطالعه کنید

شرکت بوتان محصولات خود را به نحوی تولید نمود که از کیفیت بسیار خوبی برخوردار بودند و نیاز تعمیر پکیج های دیواری را بسیار کمتر کردند.

این شرکت در اجرای استاندار های ملی لوازم گاز سوز ایران مشارکت داشته، همچنین دارای گواهینامه واحد نمونه صنعتی از موسسه استاندارد و تحقیقات صنعتی ایران می باشد. در نتیجه فعالیت های خود، به تولید رادیاتورهای آلومینیومی در سال ۱۳۸۷ پرداخت.

شرکت بوتان در سال ۱۳۸۳ به عنوان سومین تولید کننده بزرگ آبگرمکن در جهان معرفی شد و اولین تولید کننده پکیج شوفاژ دیواری در خاورمیانه بود.

نماد لبوتان

ترکیب و اعضای هیئت مدیره

اعضای هیئت مدیره شرکت بوتان از ۵ نفر تشکیل می شود که شامل افراد زیر می شوند:
محمد رضا عابدی میران با مدرک فوق لیسانس از شرکت ابزار سرا مدیر عامل و یکی از اعضای هیئت مدیره شرکت است.
مهدی چنگیزی آشتیانی با مدرک فوق لیسانس از شرکت صنعتی تولا رئیس هیئت مدیره است.
محمد تقی سمنانی با مدرک فوق لیسانس از شرکت آبکوه سامان نایب رئیس هیئت مدیره می باشد.
مسعود ابراهیمی با مدرک فوق لیسانس از شرکت بوتان و مسعود حسین مردی با مدرک فوق لیسانس از شرکت بوتان- ران اعضای هیئت مدیره شرکت را تشکیل می دهند.

ترکیب سهامداران بوتان

هر شرکتی معمولا دارای سهامداران مختلفی است که شرکت بوتان هم از این حیث مستثنا نمی باشد. سهامداران این هلدینگ شامل شرکت های زیر می شوند:
شرکت گروه توسعه بوتان با ۶۶.۷۹۰ درصد
شرکت سرمایه گذاری ملی ایران با ۱۰.۱۲۰ درصد
شخص حقیقی با ۳.۲۰۰ درصد
شخص حقیقی با ۱.۸۹۰ درصد
شرکت صنعتی تولا با ۱.۵۷۰ درصد
سازمان خصوصی سازی با ۱.۱۵۰ درصد

حتما بخوانید
نماد ومعادن را بشناسیم

تولید و فروش محصولات

در شرکت صنعتی بوتان محصولات مختلفی را تولید و با صادر نمودن آن ها به دیگر کشورها و فروش محصولات خود در بازارهای داخلی توانست به سود بالایی دست پیدا کند و سرمایه خود را افزایش دهد. محصولاتی که در این شرکت تولید می شوند شامل: اجاق گاز، آبگرمکن دیواری گازی، مینی فر، اجاق گاز، سیلندر گاز، گاز پیک نیکی، مایکروفر، کولر گازی، رادیاتور آلومینیومی، شوفاژ دیواری گازی و … می باشد.

پیشنهاد میشود در باره ی نماد غزر نیز مطالعه نمایید.

ترازنامه شرکت بوتان

ترازنامه نماد لبوتان

مطلب پیش رو با موضوع نماد لبوتان صرفا جهت آشنایی با این نماد بوده و به هیچ وجه به منظور سیگنال دهی منتشر نشده است. ضمنا اطلاعات این تحلیل تا پایان مهرماه ۹۹ میباشد.

برای نوشتن دیدگاه باید وارد بشوید.