نماد ستران را بشناسیم | سایت آموزش بورس ایران
نماد ستران در بورس
  1. خانه
  2. نمادهای بورس
  3. نماد ستران را بشناسیم
نمادهای بورس

نماد ستران را بشناسیم

آشنایی با نماد ستران بخش های اصلی آشنایی با نماد سترانمعرفی نماد سترانتاریخچه شرکتبرای حرفه ای شدن در بورس ترکیب و اعضای هیئت مدیرهترکیب سهامداران شرکتتولید و فروش محصولاتترازنامه ستران یکی از شرکتهایی که در بازار بورس اوراق بهادار تهران قسمتی از سهام خود را مورد معامله قرار می دهد شرکت…
آموزش بورس
مشاوره بورس
پیش بینی بازار

آشنایی با نماد ستران

یکی از شرکتهایی که در بازار بورس اوراق بهادار تهران قسمتی از سهام خود را مورد معامله قرار می دهد شرکت سیمان تهران می باشد که پذیره نویسی خود را شروع نموده و در این بازار با نماد ستران مشغول فعالیت است.

معرفی نماد ستران

شرکت سیمان تهران با نماد ستران اکنون در بازار بورس اوراق بهادار عرضه های اولیه خود را در اختیار خریداران قرار می دهد. این نماد در بازار بورس رشد مناسبی داشته به همین علت توجه سرمایه داران را به سوی خود جلب کرده است.

نماد ستران را بشناسیم

تاریخچه شرکت

در سال ۱۳۳۳ شرکت سیمان تهران در اداره ثبت شرکت ها و مالکان صنعتی تهران با سرمایه ای حدود ۸۵ میلیون ریال ثبت شد. در سال ۱۳۳۵ اولین واحد تولیدی شرکت سیمان تهران با ظرفیت ۳۰۰ تن در طول روز فعالیت خود را شروع نمود.

ما بین سال های ۱۳۳۵ تا ۱۳۵۷ توانستند ۵ واحد تولیدی دیگر به مجموعه خود اضافه کنند و ظرفیت کارخانه را به ۷۶۰۰ تن در طول روز برسانند.

از سال ۱۳۵۸ ظرفیت تولیدی سیمان روزانه کارخانه را به ۸۷۰۰ تن رساندند که ۹۰۰ تن آن مربوط به خط های قدیمی ۱و ۲ و ۵ بود که به علت فرسوده بودن و افزایش هزینه از مدار تولید خارج شده اند. امروزه شرکت سیمان تهران دارای ۵ خط تولیدی می باشد و ظرفیت روزانه آن حدود ۱۳۴۰۰ تن می باشد.

حتما بخوانید
نماد فرآور را بشناسیم
برای حرفه ای شدن در بورس 

 مطلب مربوط به  شرکت کارگزاری را هم


مطالعه کنید

در سال ۱۳۶۵ واحد تولیدی شماره ۷ این شرکت توسط شرکتی دولتی خریداری شد. به دلیل اینکه تولید سیمان بسیار زیاد شده و ساخت و سازها با رکود مواجه هستند در سال ۱۳۹۴ با تصمیمات هیئت مدیره تولید کلینکر واحد ۷ را متوقف نمودند.

فعالیت شرکت طبق اساسنامه آن شامل: احداث کارخانه های سیمان، خرید، نصب، راه اندازی و بهره برداری از محصولات و صنایع وابسته به آن می باشد. از طرفی کشف و بهره برداری از معدن های مورد نیاز، شراکت در دیگر شرکت ها از طریق تعهدات و یا خرید سهام شرکت ها، سرمایه گذاری در شرکت های خارجی به صورت مشارکتی یا تاسیس نمودن شرکت در خارج از کشور، وارد کردن مواد اولیه، وارد نمودن لوازم یدکی ماشین ها، صادر نمودن محصولات تولیدی و شرکت های وابسته، از دیگر فعالیت های کارخانه سیمان تهران است.

ترکیب و اعضای هیئت مدیره

اعضای هیئت مدیره شرکت سیمان تهران را ۵ نفر تشکیل می دهند که شامل افراد زیر می شوند:
علی امیدی با مدرک فوق لیسانس در شرکت گسترش صنایع معدنی کاوه پارس رئیس هیئت مدیره است.
سید عباس حسینی با مدرک لیسانس از شرکت سیمان هگمتان نایب رئیس هیئت مدیره می باشد.
مجید خماریان با مدرک لیسانس از بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی، هادی سرمدی با مدرک فوق لیسانس از صنایع سیمان گیلان سبز و علی ابوذر لطف با مدرک فوق لیسانس از بازرگانی همقدمان از اعضای هیئت مدیره شرکت سیمان تهران هستند.

حتما بخوانید
نماد ختور را بشناسیم

نماد ستران را بشناسیم

ترکیب سهامداران شرکت

هر شرکتی برای گسترش فعالیت های خود دارای سهامدارانی است که شرکت سیمان تهران هم از این حیث مستثنا نیست. سهامداران این شرکت شامل: شرکت گسترش صنایع معدنی کاوه پارس با ۵۰ درصد، شرکت رادیس الکترونیک با ۲۵۰/۵ درصد، شرکت گروه توسعه مالی مهرآیندگان با ۰۵۰/۳ درصد، شرکت راما الکترونیک با ۰۴۰/۳ درصد، شرکت سرمایه گذاری ملی ایران با ۴۴۰/۲ درصد، شرکت گروه مالی بانک مسکن با ۱۵۰/۲ درصد، بنیاد مستضعفان با ۰۸۰/۱ درصد و شخص حقیقی با ۰۱۰/۱ درصد، می شوند.

تولید و فروش محصولات

از تولیدات شرکت سیمان تهران می توان سیمان حفاری چاه نفت، سیمان نوع ۵، سیمان تیپ۲، سیمان پوزولانی، سیمان فله تیپ ۲، سیمان ۱-۴۲۵ پاکتی و … را نام برد که با فروش محصولات خود توانسته است سرمایه شرکت خود را افزایش دهد و سود آوری پایداری را برای شرکت رقم زده است.

پیشنهاد می شود از همین گروه در باره ی نماد سیتا نیز مطالعه نمایید.

ترازنامه ستران

نماد ستران را بشناسیم

نگاره ی پیش رو با عنوان آشنایی با نماد ستران صرفا جهت آشنایی با این نماد بوده و به هیچ عنوان به منظور سیگنال دهی نمیباشد.

ضمنا اطلاعات این تحلیل تا پایان شهریور ۹۹ میباشد .

برای نوشتن دیدگاه باید وارد بشوید.