نماد سیتا را بشناسیم | سایت آموزش بورس ایران
نماد سیتا
  1. خانه
  2. نمادهای بورس
  3. نماد سیتا را بشناسیم
نمادهای بورس

نماد سیتا را بشناسیم

آشنایی با نماد سیتا بخش های اصلی آشنایی با نماد سیتامعرفی نمادتاریخچه شرکتبرای حرفه ای شدن در بورس ترکیب و اعضا هیئت مدیره شرکتسهام داران شرکتتولید و فروش شرکت شرکت سرمایه گذاری سیمان تامین یکی از شرکت هایی است که در حوزه سیمان، آهک و گچ فعالیت دارد و با نماد…
آموزش بورس
مشاوره بورس
پیش بینی بازار

آشنایی با نماد سیتا

شرکت سرمایه گذاری سیمان تامین یکی از شرکت هایی است که در حوزه سیمان، آهک و گچ فعالیت دارد و با نماد سیتا در بورس اوراق بهادار تهران پذیرفته شد. سهام های این شرکت یکی پرطرفدار ترین سهام های بورس محسوب می شوند. اگر می خواهید با نماد سیتا در بورس بیشتر آشنا شوید تا پایان با ما همراه باشید.

معرفی نماد

شرکت سرمایه گذاری سیمان تامین با نماد سیتا بزرگ ترین هلدینگ سیمان در ایران محسوب می شود که سهام های آن مدتی است به بازار بورس راه یافته و به دلیل ارزش بالای سهام های آن می تواند تاثیرات مثبت قابل توجهی در بازار بورس داشته باشد. سهام های سیتا جز پر سود ترین سهام های بورسی هستند.

نماد سیتا در بورس

این شرکت یک هلدینگ تخصصی سرمایه گذاری در حوزه صنعت سیمان و سایر صنایع مرتبط با آن، حمل و نقل، عمران و ..می باشد که با بهره گیری از منابع خود و استفاده بهینه از آن ها نقش مهمی در این صنایع ایفا می کند.

تاریخچه شرکت

شرکت سرمایه گذاری سیمان تامین در سال ۱۳۷۸ راه اندازی شد و با شماره ۱۵۱۳۹۴ در اداره ثبت شرکت ها به ثبت رسید. این شرکت در زمینه های مختلفی فعالیت دارد که از جمله آن می توان به مدیریت و نظارت و همچنین پشتیبانی واحدها و شرکت های صنایع مرتبط با صنایع ساختمانی و معدنی، خرید و فروش، پذیره نویسی سهام انواع شرکت های بورسی و غیر بورسی، تاسیس و راه اندازی شرکت های جدید و … اشاره نمود.

حتما بخوانید
نماد فارس را بشناسیم
برای حرفه ای شدن در بورس 

 مطلب مربوط به  بررسی روش های تحلیل بنیادی بورس را هم


مطالعه کنید

این شرکت در طی چندین مرحله میزان سرمایه خود را افزایش داد و حدود ۱۵ درصد سهام شرکت که معادل یک میلیارد و ۶۵۰ میلیون سهم است را وارد بازار بورس و اوراق بهادار نمود. بالغ بر ۳۰ درصد ظرفیت تولید و فروش سیمان کشور در اختیار این هلدینگ قراردارد و به طور مستقیم و غیر مستقیم در ۴۵ شرکت دارای سهام می باشد.

ترکیب و اعضا هیئت مدیره شرکت

مدیرعامل شرکت سرمایه گذاری سیمان تامین آقای سید احمد موسوی است و اعضای هیئت مدیره آن به شرح زیر می باشد.
صادق افشار نماینده شرکت سرمایه گذاری تامین اجتماعی
عباس صفاکیش نماینده شرکت سرمایه گذاری صبا تامین
سید احمد موسوی نماینده شرکت سرمایه گذاری دارویی تامین
شرکت سرمایه گذاری نفت و گاز و پتروشیمی تامین
شرکت سرمایه گذاری صدر تامین

نماد سیتا در بورس

سهام داران شرکت

بر اساس آخرین تغییرات صورت گرفته بیشترین سهام شرکت به میزان ۸۳.۶۲۰ درصد متعلق به شرکت شرکت سرمایه گذاری تامین اجتماعی (سهامی عام) می باشد.

تولید و فروش شرکت

تولیدات این هلدینگ و شرکت های زیر مجموعه آن عمدتا سیمان و محصولات مرتبط با آن هستند.رشد سود خالص شرکت سرمایه گذاری صبا تامین ۱۴۰ درصد می باشد و میزان سود مالی حاصل از فروش این شرکت در سال ۱۳۹۸ مبلغ ۲۳۳۴ میلیارد ریال است. سالانه ۲۱ درصد از صادرات سیمان و کلینکر کشور به این شرکت تعلق دارد.

پیشنهاد میشود مطلب سرمایه گذاری های بورس را مطالعه نمایید.

حتما بخوانید
نماد شراز را بشناسیم

مطلب پیش رو در خصوص نماد سیتا صرفا جهت آشنایی با این نماد بوده و به هیچ وجه به منظور سیگنال دهی نمیباشد.

ضمنا اطلاعات این تحلیل تا پایان شهریور ۹۹ میباشد.

برای نوشتن دیدگاه باید وارد بشوید.