شرکت کارگزاری (Stock Brokerage Firm) | سایت آموزش بورس ایران
لغو انحصار کارگزاری ‌ها
  1. خانه
  2. آموزش بورس
  3. شرکت کارگزاری (Stock Brokerage Firm)
آموزش بورس

شرکت کارگزاری (Stock Brokerage Firm)

شرکت کارگزاری بخش های اصلی شرکت کارگزاریکارگزاری های بورس چه افرادی هستند؟چطور بهترین کارگزاری را برای بورس سهام خود انتخاب کنیم؟کارگزاری ها باید سیستم معاملاتی بهینه داشته باشنددر دسترس بودن کارگزاری هاپاسخگویی درست و مناسبارائه دادن خدماتی نظیر مشاورهخدمات متنوعتخفیف معاملاتی در سایت بورس افراد همواره به دنبال این هستند…
آموزش بورس
مشاوره بورس
پیش بینی بازار

شرکت کارگزاری

در سایت بورس افراد همواره به دنبال این هستند که سرمایه گذاری های با بازده بالا داشته باشند که این موضوع در سراسر دنیا و همینطور در کشور ما وجود دارد.

در واقع سرمایه گذاری در بورس یکی از فرصت های بسیار جذاب سرمایه گذاری در اقتصاد است که خوشبختانه این موضوع رشد روز افزون خوبی داشته است. حال باید افرادی که قصد ورود به بازار بورس را دارند چه اقدامی انجام دهند؟

ابتدا بهتر است کسانی که اقدام به افتتاح حساب می کنند در یکی از کارگزاری های که مورد تائید سازمان بورس است افتتاح حساب کنند.

کارگزاری های بورس چه افرادی هستند؟

برای این که وارد بازارهای بورسی شوید باید به یکی از نهادها مراجعه کنید.

به طور مثال: وقتی شما می خواهید که به اخذ بیمه شخص ثالث اقدام کنید باید به یکی از شعب بیمه مراجعه کنید و جهت افتتاح سپرده بانکی باید به یکی از شعب بانک های مورد توجه مراجعه کنید برای ورود به بازار بورس نیز همین گونه است.

هنگامی که شما قصد ورود به بازارهای بورسی را دارید باید برای افتتاح حساب به یکی از شعب کارگزاری مراجعه کنید همچنین کارگزاری باید مورد تایید سازمان بورس باشد.

به طور کلی می توان گفت که در این جا شرکت های کارگزاری نقش واسطه را بین سرمایه گذار وبازار ایفا می کند. ابتدا باید بدانید که کارگزاری ها نقش بسیار موثری دارند اگر آن ها وجود نداشتند برای اقدام به افتتاح حساب شما باید حضوری در تالار بورس حافظ حضور می یافتید

حتما بخوانید
سود تقسیمی (DPS)

در واقع کارگزاری ها سخت افزارهای لازم را برای انجام معاملات  در سایت بورس را تسهیل می بخشند. همچنین کارگزاری ها می توانند در تسهیل معاملات کمک بسیاری به شما کنند و درازای انجام این امور مهم از شما کارمزدی را دریافت می کنند.

کارمزدی که کارگزاری ها دریافت می کنند به طور ثابت می باشد و در همه کارگزاری ها یکسان است.

بهترین کارگزاری
بهترین کارگزاری

چطور بهترین کارگزاری را برای بورس سهام خود انتخاب کنیم؟

توجه داشته باشید که کارگزاری ها در کنار ارائه خدمات به شما و به غیر از وظیفه اصلی خود خدمات متنوع دیگری را نیز دراختیار شما قرار می دهند که این خود می تواند یک فاکتور مثبت برای تان به حساب آید.

کارگزاری ها باید سیستم معاملاتی بهینه داشته باشند

داشتن یک سیستم آنلاین بهینه از سوی کارگزاری ها نکته مهمی است که باید به آن توجه داشته باشید.

به طور مثال: مثلا شما با یک شرکتی می خواهید معامله ای انجام دهید اما کارگزارتان با یک شرکت قرداد بسته است که سیستم آن دارای قطعی های بسیار زیادی است در این حالت امکان از دست دادن معامله و فرصت های بسیار خوب معامله گری وجود دارد.

نکته دیگر قابل توجه این است که هنگامی که وارد سیستم می شوید خدماتی به شما در زمان ورد به حساب آنلاین تان دریافت می کنید. به طور مثال این خدمات می تواند اطلاع از خرید و فروش آخرین صورت های مالی شرکت و مشاهده آمار و ارقام باشد.

شرکت کارگزاری
شرکت کارگزاری

در دسترس بودن کارگزاری ها

کارگزاران به دلیل پراکنده بودن سرمایه گذاران در سطح کشور اقدام به تاسیس شعب جدیدی در هر شهر کرده اند که در این حالت سرمایه های سنگین در کارگزاری وارد می شود و در آخر این کارگزاری ها رتبه های بالاتری را کسب می کنند.

حتما بخوانید
رادیو بورس رسانه ای معتبر و کاربردی در بازار سرمایه

این کارگزاری های به طور کلی خدمات بهینه ای را ارائه می کنند. بنابراین قبل از اقدام به افتتاح حساب ابتدا کارگزاری های با رتبه بالا و خوب را در نزدیکی محل زندگی تان پیدا کنید چرا که مهم ترین معیار در کارگزاری ها نزدیکی و در دسترس بودن آن ها به شما می باشد.

پاسخگویی درست و مناسب

چنانچه شما جز سرمایه گذارانی باشید که دائما به خرید و فروش می پردازید و یک سرمایه گذار فعال در سایت بورس هستید در هنگام معاملات خود ممکن است بارها در حیطه معاملات خود دچار مشکل شوید در این حالت نکته مهم پاسخگویی درست و مناسب است که شما از سوی کارگزاری دریافت کنید.

ارائه دادن خدماتی نظیر مشاوره

افرادی که وارد بازار بورس می شوند و سرمایه گذاری را شروع می کنند دارای سرمایه های متفاوتی می باشند به طور مثال: از چند صد هزار تومن تا ده ها میلیارد تومن.

با توجه به گستردگی بازار بورس و وجود افراد حرفه ای و باتجربه در این بازار لازم است که افراد خبره مشاوره های لازم در حوزه خرید و فروش را در اختیار دیگر سرمایه گذاران بگذارند و سایر ابزار های سرمایه گذاری را ارائه دهند.

به طور کلی کارگزاری که خدمات مشاوره را برای سرمایه گذاران خود ارائه می دهد قطعا می تواند یک کارگزاری خوب و ایده آل باشد. البته بعضی از کارگزاری ها برای کمک به سرمایه گذاران اقدام به برگزاری کلاس های آموزش بورس می کنند و خدمات بسیار متنوع تری را به آن ها پیشنهاد می کنند.

حتما بخوانید
نهادهای نظارت بر کارگزاران جهانی

شرکت کارگزاری بورس

خدمات متنوع

کارگزاری در کنار انجام وظیفه و ارائه خدمات خود می توانند خدمات متنوع دیگری را نیز به سرمایه گذاران ارائه دهند مثل: ایجاد صندوق های سرمایه گذاری و سبدگردانی و… به طور کلی سرمایه گذاری به دو صورت مستقیم و غیر مستقیم انجام می پذیرد.

در واقع صندوق های سرمایه گذاری به دنبال سرمایه گذارانی هستند که به دلایل مختلف امکان معامله به صورت شخصی را ندارند. همچنین افراد با سرمایه گذاری در صندوق های سرمایه گذاری می تواند تنوعی در سرمایه گذاری باشد که پیش روی افراد قرار می گیرد.

چنانچه شما به هر دلیلی در زمانی نمی توانید در سایت بورس  معامله کنید و قصد ندارید واحد های صندوق را خریداری کنید در این حالت گزینه مناسبی که پیش روی تان قرار می گیرد این است که سرمایه خودتان را به یک سبد گردان بسپارید در این حالت زمانی که یک کارگزاری خدمات سبد گردانی را برای شما رائه کرد انجام آن باعث سرعت بخشی عمل تان خواهد شد.

تخفیف معاملاتی

کارگزاران جهت خدماتی که به شما ارائه می کنند مبلغی را به عنوان کارمزد دریافت می کنند حال اگر در کنار انجام وظیفه خدمات متنوع دیگری را نیز به شما ارائه کنند اقدام به ارائه تخفیف معاملاتی می کنند یعنی در قبال خرید و فروش معاملات سنگین مبلغ کمتری را به عنوان کارمزد دریافت می کنند.

برای نوشتن دیدگاه باید وارد بشوید.