نماد کرماشا را بشناسیم | سایت آموزش بورس ایران
نماد کرماشا
  1. خانه
  2. نمادهای بورس
  3. نماد کرماشا را بشناسیم
نمادهای بورس

نماد کرماشا را بشناسیم

آشنایی با نماد کرماشا بخش های اصلی آشنایی با نماد کرماشامعرفی نماد کرماشاتاریخچه شرکت پتروشیمی صنایع کرمانشاهبرای حرفه ای شدن در بورس ترکیب و اعضای هیئت مدیرهترکیب سهامدارانتولید و فروش محصولاتترازنامه کرمانشا در بازار بورس و اوراق بهادار تهران بسیاری از شرکت ها و موسسه ها قسمتی از سهام خود را…
آموزش بورس
مشاوره بورس
پیش بینی بازار

آشنایی با نماد کرماشا

در بازار بورس و اوراق بهادار تهران بسیاری از شرکت ها و موسسه ها قسمتی از سهام خود را مورد معامله قرار می دهند. در سال ۱۳۷۹ بخشی از سهام شرکت پتروشیمی صنایع کرمانشاه یا نماد کرماشا مورد پذیره نویسی قرار گرفت.

معرفی نماد کرماشا

شرکت صنایع پتروشیمی کرمانشاه با نماد کرماشا در تابلوی اصلی بازار بورس اوراق بهادار بخشی از سهام خود را مورد معامله قرار می دهد. لازم به ذکر است که بگوییم سهام این شرکت در بازار بورس رشد چشمگیری داشته به همین علت توجه بسیاری از سرمایه گذاران را به سوی خود جلب نموده است.

پتروشیمی کرماشا

تاریخچه شرکت پتروشیمی صنایع کرمانشاه

منابع گاز در ایران بسیار زیاد است از طرفی وجود نیروهای متخصص و مجرب رشد صنایع پتروشیمی را به دنبال داشته است، بنابراین صنایع پتروشیمی ایران تصمیم به توسعه صنعت پتروشیمی دارد. کارخانه تولید اوره و آمونیاک برای تهیه کودهای شیمیایی استان کرمانشاه و دیگر استان های همسایه احداث شده است.

بعد از تمام شدن جنگ تحمیلی که نتایج مخربی را بر اقتصاد کرمانشاه بر جای گذاشت اعضای اتاق بازرگانی برای بهبود وضعیت اقتصاد کرمانشاه راه های مختلفی را ارائه دادند در این راستا تاسیس کارخانه تولیدی یکی از واجبات به شمار می رفت.

برای حرفه ای شدن در بورس 

 مطلب مربوط به  بهترین زمان معامله در بازار سرمایه را هم


مطالعه کنید

حتما بخوانید
نماد حفاری را بشناسیم

با توجه به این که استان کرمانشاه و دیگر استان ها به کود های شیمایی نیاز داشتند تاسیس کارخانه تولید کود شیمایی را تصویب نمودند و برای به انجام رساندن این کار در سال ۱۳۷۵ این کارخانه را مورد بهره برداری قرار دادند.

بعد از اینکه قسمتی از سهام این شرکت وارد بورس شد فعالیت های خود را برای اجرای پروژه شروع نمودند و شرکت صنایع پتروشیمی مسئولیت اجرای این پروژه را تا مرحله راه اندازی بر عهده داشت و به دلیل حضور پر رنگ در این زمینه ۳۸ درصد از سهام این شرکت را خریداری نمود.

امروزه شرکت صنایع پتروشیمی کرمانشاه به عنوان اولین شرکت خصوصی تولید کننده آمونیاک و اوره به عنوان سهامی عام در حال فعالیت می باشد.

ترکیب و اعضای هیئت مدیره

اعضای هیئت مدیره شرکت از ۵ نفر تشکیل می شود که شامل افراد زیر می شوند:
علیرضا وفا با مدرک فوق لیسانس مدیر عامل شرکت پتروشیمی کرمانشاه می باشد.
حسین آقایی تبریزی با مدرک دکترا از شرکت گروه گسترش نفت و گاز پارسیان رئیس هیئت مدیره است.
علی کریمی با مدرک لیسانس از شرکت سرمایه گذاری مدیران اقتصادی نایب رئیس هیئت مدیره می باشد.
حسین سید بهرامی با مدرک فوق لیسانس از گروه پتروشیمی سرمایه گذاری ایرانیان، علیرضا وفا با مدرک فوق لیسانس از سرمایه گذاری هامون سپاهان و ابوالقاسم فارسی با مدرک دکترا از خدمات مدیریت هامون سپاهان اعضای هیئت مدیره شرکت صنایع پتروشیمی کرمانشاه را تشکیل می دهند.

نماد کرماشا

ترکیب سهامداران

شرکت صنایع پتروشیمی کرمانشاه از سهامداران مختلفی تشکیل می شود که شامل شرکت های زیر می شود:
شرکت گروه گسترش نفت و گاز پارسیان با ۳۷.۴۴۰ درصد
شرکت گروه پتروشیمی سرمایه گذاری ایرانیان با ۲۰.۶۱۰ درصد
شرکت واسط مالی بهمن با ۸.۹۰۰ درصد
شرکت مدیریت توسعه صنایع پتروشیمی با ۳.۴۵۰ درصد
شرکت صنایع پتروشیمی خلیج فارس با ۱.۵۰۰ درصد
شرکت توسعه و مدیریت سرمایه صبا با ۱.۰۲۰ درصد

حتما بخوانید
نماد وصنعت را بشناسیم

تولید و فروش محصولات

در شرکت صنایع پتروشیمی کرمانشاه چند محصول تولید می شوند که شامل آمونیاک مایع، نیتروژن مایع و کود اوره می شود. این شرکت با فروش محصولات خود توانسته است به سود مناسبی دست پیدا کند و سرمایه خود را افزایش دهد.

ترازنامه کرمانشا

ترازنامه کرماشا

پیشنهاد میشود در باره ی نماد فارس نیز مطالعه نماییید.

این مطلب با موضوع نماد کرماشا صرف جهت آشنایی با این نماد بوده و به هیچ وجه به منظور سیگنال دهی نمیباشد.

ضمنا اطلاعات این نماد تا مهرماه ۹۹ میباشد.

برای نوشتن دیدگاه باید وارد بشوید.