نماد کاوه را بشناسیم | سایت آموزش بورس ایران
نماد کاوه
  1. خانه
  2. نمادهای بورس
  3. نماد کاوه را بشناسیم
نمادهای بورس

نماد کاوه را بشناسیم

آشنایی با نماد کاوه بخش های اصلی آشنایی با نماد کاوهمعرفی نماد کاوهتاریخچه شرکت فولاد کاوهبرای حرفه ای شدن در بورس ترکیب و اعضای هیئت مدیرهترکیب سهامدارانتولید و فروش محصولاتترازنامه کاوه در بازار بورس اوراق بهادار تهران بسیاری از شرکت ها و موسسه ها سهام خود را مورد معامله قرار می…
آموزش بورس
مشاوره بورس
پیش بینی بازار

آشنایی با نماد کاوه

در بازار بورس اوراق بهادار تهران بسیاری از شرکت ها و موسسه ها سهام خود را مورد معامله قرار می دهند، یکی از آن ها شرکت فولاد کاوه یا نماد کاوه می باشد که در مهر ماه سال ۱۳۹۶ در تالار دوم بورس سهام خود را عرضه نمود و پذیره نویسی را شروع کرد.

معرفی نماد کاوه

شرکت فولاد کاوه جنوب کیش در بازار بورس تهران ۵ درصد از سهام خود را با نماد کاوه مورد معامله قرار داد، با توجه به رشد روزافزونی که سهام کاوه داشته است توانسته توجه سرمایه داران را به خود جلب کند.

نماد کاوه

تاریخچه شرکت فولاد کاوه

در سال ۱۳۸۵ شرکت فولاد کاوه جنوب کیش احداث گردید و در اداره ثبت شرکت های غیر تجاری تهران به ثبت رسید. در هنگام تاسیس شرکت به عنوان سهامی خاص فعالیت می کرد، اما در سال ۱۳۹۳ با توجه به تصمیم مجمع عمومی نوع شرکت از سهامی خاص به سهامی تغییر پیدا کرد.

هدف شرکت از تاسیس تولید زنجیره قطعات فولادی از ریز ترین آن ها تا قطعه های طولانی و بزرگ بود و امروزه دارای دو مدل احیا مستقیم برای تولید آهن اسفنجی است که در سال ۱۳۹۱ در دست اجرا قرار و از آن بهره برداری شد. ظرفیت تولید آهن اسفنجی در این شرکت در طول سال ۲ میلیون تن می باشد که در سال ۱۳۹۵ یک واحد دیگر آن افتتاح شد.

حتما بخوانید
نماد افق را بشناسیم

واحد دوم تولید شمش در سال ۱۳۹۸ مورد بهره برداری قرار گرفت.
در این شرکت انواع محصولات فولادی را تولید می کنند و فعالیت آن ها عرضه و تقاضا برای فروش های صادراتی فروش های داخلی بر اساس استاندارهای ملی و درخواست مشتریان می باشد.

برای حرفه ای شدن در بورس 

 مطلب مربوط به  مواردی که لازم است در تحلیل تکنیکال بدانیم را هم


مطالعه کنید

لازم به ذکر است که بگوییم فعالیت اصلی شرکت طراحی و بهره برداری از کارخانه های تولید محصولات صنایع متالوژی و معدنی و دیگر فعالیت ها مثل راه سازی و ساختمان سازی، احداث نمودن تاسیسات و راه اندازی کارخانه های ذوب، ریخته گری و احیا نورد فلزات و صنایع فراوری مواد معدنی و انجام تمامی فعالیت هایی بازرگانی مثل صادرات، واردات، خرید و فروش ماشین آلات و قطعات و مواد و مصالح مربوط به صنایع معدنی و فلزی که با موضوع شرکت مرتبط هستند می باشد.

فعالیت عمده این شرکت امروزه تولید شمش فولادی و آهن اسفنجی می باشد. شرکت تولید قطعات فولادی در جنوب کیش قرار دارد.

نماد کاوه

ترکیب و اعضای هیئت مدیره

اعضای هیئت مدیره شرکت فولاد کاوه را ۵ نفر تشکیل می دهد که شامل افراد زیر می شوند:
عبدالمجید شریفی با مدرک لیسانس از بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی رئیس هیئت مدیره می باشد.
هادی طاهری با مدرک لیسانس از شرکت ره نگار خاورمیانه پارس نایب رئیس هیئت مدیره است.
علی دهاقین با مدرک فوق لیسانس از شرکت گسترش صنایع معدنی کاوه پارس، حمید رضا سلماسی با مدرک لیسانس از شرکت مادر تخصصی مالی و سرمایه گذاری سینا و علی سنگینیان با مدرک دکترا از شرکت پیوند تجارت آتیه ایرانیان اعضای هیئت مدیره شرکت را تشکیل می دهند.

حتما بخوانید
نماد شسپا را بشناسیم

ترکیب سهامداران

هر شرکتی معمولا دارای سهامداران مختلفی است که شرکت فولاد کاوه هم از این حیث مستثنا نیست. سهامداران این شرکت شامل شرکت های زیر می شوند:
شرکت گسترش صنایع معدنی کاوه پارس با ۵۰.۰۵۰ درصد
بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی با ۱۲.۸۵۰ درصد
شرکت مدیریت سرمایه گذاری کوثر بهمن با ۷.۸۳۰ درصد
شرکت مادر تخصصی مالی و سرمایه گذاری سینا با ۶.۶۲۰ درصد
شرکت سرمایه گذاری ملی ایران با ۱.۰۸۰ درصد
شرکت سرمایه گذاری ارشک با ۱.۰۴۰ درصد

تولید و فروش محصولات

شرکت فولاد کاوه توانسته است با عرضه محصولات خود سرمایه شرکت را افزایش دهد و به سود مناسبی دست پیدا کند. عمده محصولات تولیدی این شرکت آهن اسفنجی برای تولید گندله در کشور ایران از تکنولوژی میدرکس استفاده می شود، تولید شمش بیلت از دیگر محصولات این کارخانه می باشد که در ابعاد مختلفی تولید می شوند.

ترازنامه کاوه

ترازنامه فولاد کاوه جنوب

پیشنهاد میشود از همین گروه در باره ی نماد ذوب نیز مظالعه نماییید.

این مطلب با موضوع نماد کاوه صرف جهت آشنایی با این نماد بوده و به هیچ وجه به منظور سیگنال دهی نمیباشد.

ضمنا اطلاعات این نماد تا مهرماه ۹۹ میباشد.

برای نوشتن دیدگاه باید وارد بشوید.