بهترین زمان معامله در بازار سرمایه | سایت آموزش بورس ایران
بهترین زمان معامله
  1. خانه
  2. آموزش بورس
  3. بهترین زمان معامله در بازار سرمایه
آموزش بورس

بهترین زمان معامله در بازار سرمایه

بهترین زمان معامله در بازار سرمایه بخش های اصلی بهترین زمان معامله در بازار سرمایهساعت های معامله در بازار بورسمعاملات بازار سرمایه از چه زمانی آغاز به کار می کند؟بهترین زمان خرید یک سهم چه زمانی است؟بهترین زمان فروش یک سهم در بازار سرمایه چه زمانی است؟خلاصه : ساعت های…
آموزش بورس
مشاوره بورس
پیش بینی بازار

بهترین زمان معامله در بازار سرمایه

ساعت های معامله در بازار بورس

از جمله سوالاتی که ممکن است یک سهامدار که به تازگی وارد بازار سرمایه شده است با آن مواجه شود این است که ساعت کاری بازار بورس چه زمانی است؟ در چه روزهایی می توان اقدام به خرید و فروش کرد؟ آیا می توان در ساعاتی قبل و پس از بستن سایت بورس اقدام به معامله کرد؟

بهترین ساعت برای ورود به یک سهم و خرید چه زمانی است؟ آیا فروش سهام و خارج از یک نماد بسته به ساعت های متفاوت ممکن است نتیجه ی متفاوتی داشته باشد؟

آن چه که به نظر بی اهمیت می رسد زمان خرید و فروش است، برخی از سهامداران هنگامی که تصمیم به خرید یک سهم یا فروش می کنند بدون تحلیل و بررسی ساعت معامله اقدام می کنند. در حالی که در بازار سرمایه حتی بازه زمانی معامله نیز در نتیجه معامله تاثیر گذار است.

خرید و فروش در بازار سرمایه

معاملات بازار سرمایه از چه زمانی آغاز به کار می کند؟

معاملات بازار سرمایه از ساعت هشت و نیم صبح آغاز به کار می کند و در ساعت دوازده و نیم بعد ظهر به پایان می رسد. همانند سایر نهادهای دولتی روزهای کاری بازار سرمایه از شنبه تا چهارشنبه است و در روزهای پنج شنبه و جمعه هیچ گونه فعالیت و معامله ای انجام نمی شود.

حتما بخوانید
عوامل موثر در بورس و شرکت های بورسی

یکی دیگر از نکات پراهمیت در خرید و فروش ساعت سفارش گذاری است. با وجود آن که ساعت شروع بازار از هشت و نیم صبح است اما تا ساعت نه صبح معامله ای انجام نمی شود. به همین دلیل از ساعت هشت و نیم تا نه صبح سهامداران می توانند سفارش خود را درصورت تمایل ثبت کنند و این سفارشات از ساعت نه صبح مورد بررسی قرار می گیرند.

از دیگر نکاتی که لازم است به آن توجه شود این است که حجم معامله می تواند روند کلی بازار را تغییر دهد و همواره تحلیل گران حجم معاملات را در نظر می گیرند. حجم معادلات وابسته به ساعت فعالیت بازار متفاوت و متغیر است و د دو بازه ی زمانی معمولا بازار سرمایه شاهد بیشترین حجم معاملات است.

از ساعت نه تا نه و ربع صبح و از ساعت دوازده و پانزده دقیقه تا دوازده و نیم صبح معمولا بیشترین حجم معاملات رخ می دهد و به دنبال آن ممکن است در این دو بازه ی زمانی به طور کلی روند بازار تغییر کند.

بهترین زمان خرید یک سهم چه زمانی است؟

بهترین زمان خرید یک سهم در ساعت های دوازده و ربع تا دوازده و نیم بعد ظهرو به عبارت دیگر در دقایق پایانی ساعات معاملاتی همان روز است.

برای تشریح این موضوع بهتر است به ذکر یک مثال بپردازیم. معمولا سهامداران هنگامی که یک نماد در کف قیمتی قرار دارد اقدام به معامله می کنند اکنون اگر معامله گر هنگامی که یک نماد در یک روند نزولی قرار گرفته اقدام به معامله کند بسته به اینکه در چه زمانی معامله صورت می گیرد ممکن است در نتیجه سوددهی تاثیر داشته باشد.

حتما بخوانید
تفاوت دو روش تحلیل بورس

اگر روند نزولی یک سهم تا ساعت دوازده و نیم بعدظهر همچنان ادامه داشته باشد و سهامدار در ساعاتی غیر از ساعات پایانی اقدام به خرید کند تا پایان معاملات بازار همچنان روند نزولی ادامه دارد و سهامدار در همان روز متضرر می شود.

بازار سرمایه

بهترین زمان فروش یک سهم در بازار سرمایه چه زمانی است؟

سهامدار با توجه به تحلیلی که از پیش انجام داده است مشخص کرده است که در چه زمانی اقدام به فروش سهم کند، بنابراین بر مبنای تحلیل تکنیکال و بنیادی انجام شده لازم است که از سهم خارج شود.

بهترین زمان برای فروش سهم در روزهای کاری بازار در ساعت بین نه تا نه و ربع و یا به عبارت دیگر ابتدای روز است. سهامدار پس از آن که به تارگت مد نظر رسید و تصمیم می گیرد که از سهم خارج شود بهتر است در ابتدای روز کاری بازار سرمایه که میزان عرضه در مورد آن سهم به دلیل قرار داشتن در روند صعودی زیاد است این کار را انجام دهد.

هنگامی که خط حمایت سهم شکسته می شود فروش سهم و خروج از نماد سخت تر می شود، بنابراین اگر در دقایق ابتدایی بازار این کار را انجام ندهید این احتمال وجود دارد که صف فروش تشکیل شود و خروج از سهم ممکن نباشد.

خلاصه :

هر سرمایه گذاری به این موضوع کاملا آگاه است که سرمایه گذاری در زمان های مختلف نتایج متفاوتی را به همراه خواهد داشت.

در بازار سرمایه نیز این موضوع برقرار است و هر سهامداری لازم است که در مورد بهترین زمان خرید و یا فروش سهم آگاهی داشته باشد.

برای نوشتن دیدگاه باید وارد بشوید.