نماد فارس را بشناسیم | سایت آموزش بورس ایران
نماد فارس را بشناسیم
  1. خانه
  2. نمادهای بورس
  3. نماد فارس را بشناسیم
نمادهای بورس

نماد فارس را بشناسیم

نماد فارس را بشناسیم بخش های اصلی نماد فارس را بشناسیم معرفی نماد فارستاریخچه شرکت صنایع پتروشیمی فارسبرای حرفه ای شدن در بورس ترکیب و اعضای هیئت مدیره صنایع پتروشیمی فارسسهامداران شرکت صنایع پتروشیمی فارستولید و فروش صنایع پتروشیمی فارسترازنامه فارس شرکت صنایع پتروشیمی فارس  با نماد فارس به عنوان هلدینگ پتروشیمی…
آموزش بورس
مشاوره بورس
پیش بینی بازار

نماد فارس را بشناسیم

شرکت صنایع پتروشیمی فارس  با نماد فارس به عنوان هلدینگ پتروشیمی در بازار بورس مشغول به فعالیت است. این صنایع با داشتن مالکیت کامل یا به واسطه دیگر شرکت های زیر مجموعه در بخش پتروشیمی قادر به تصمیم گیری می باشد. این شرکت با نماد فارس در بازار بورس اوراق بهادار تهران مشغول به فعالیت است و سهام خود را مورد معامله قرار می دهد.

 معرفی نماد فارس

شرکت صنایع پتروشیمی خلیج فارس از شرکت های تولیدی، بازرگانی، مهندسی، آموزشی، سرمایه گذاری و خدماتی تشکیل شده است که به عنوان بزرگ ترین شرکت پتروشیمی تاسیس گردید. و به عنوان یک شرکت سهامی عام مشغول به فعالیت شد، اما در سال ۱۳۹۲ با توجه به اصل ۴۴ قانون اساسی به بخش خصوصی واگذار گردید.

نماد فارس را بشناسیم

تاریخچه شرکت صنایع پتروشیمی فارس

شرکت پتروشیمی خلیج فارس در سال ۱۳۸۹ به وسیله شرکت ملی صنایع پتروشیمی ایران  با ۸۰۰ میلیارد تومان تاسیس شد. این شرکت توانست بعد از چند سال سرمایه خود را افزایش دهد و به درآمد مناسبی دست پیدا کند، به نحوی که در سال ۱۳۹۴ درآمدی حدود ۲۵ هزار میلیارد را ازآن خود نمود و به عنوان دومین شرکت پر درآمد ایران شناخته شد.

این شرکت ۱۵ شرکت تولیدی و خدماتی را دارا است و یکی از بزرگ ترین شرکت های پتروشیمی در خاورمیانه به شمار می رود. قسمتی از سهام این شرکت در بازار بورس با نماد فارس مورد معامله قرار می گیرد.

حتما بخوانید
نماد خودرو را بشناسیم

شرکت های مختلفی در زیر مجموعه این شرکت قرار دارند که عبارت اند از: شرکت پتروشیمی اروند، شرکت پتررشیمی بندر امام، شرکت پتروشیمی تند گویان، شرکت پتروشیمی مبین، شرکت پتروشیمی مبین، شرکت پتروشیمی فجر، شرکت پتروشیمی ایلام، شرکت پتروشیمی کارون، شرکت پتروشیمی فارس، شرکت پتروشیمی نوری و پالایشگاه گاز بید بلند که همگی در سودآوری این هلدینگ نقش بسزایی دارند.

برای حرفه ای شدن در بورس 

 مطلب مربوط به  فروش استقراضی را هم


مطالعه کنید

شرکت پتروشیمی خلیج فارس از سال ۱۳۹۳ برای پیشرفت اهداف سازمانی خود برنامه ۵ ساله ای را اجرا کرد. این برنامه به صورت سالانه با توجه به تغییرات محیطی مورد بررسی قرار می گرفت و تغییراتی مختلفی را بر روی آن لحاظ می کردند.

در سال ۱۳۹۴ بر اساس بازخورد هایی که به دست آوردند این برنامه را مورد بازنگری قرار دادند و تغییرات مهمی را بر روی آن انجام دادند، که شامل استراتژی کلی شرکت می شد، یعنی توسعه و سودآوری پایدار به توسعه و ارزش آفرینی پایدار تغییر پیدا کرد. علاوه بر این موضوع به دلیل اهمیت مسائل مربوط به HSE و مسئولیت های اجتماعی حوزه های مورد نظر خود را از ۴ حوزه به ۵ حوزه تغییر داد.

اهداف سازمانی این شرکت شامل ارتقا رضایتمندی و وفاداری ذی نفعان، افزایش سهم در بازار، افزایش کمی و کیفی سرمایه، دسترسی به سازمان های دانش بنیان و … می باشد.

استراتژی های سازمانی این شرکت شامل مالی و اقتصادی( سود آوری پایدار)، یادگیری و رشد ( توسعه مدیریتی علمی)، مسئولیت اجتماعی ( همراه در مسئولیتی های اجتماعی)، فرآیند ها ( توسعه متوازن و اقتصادی فرایندها)، ذی نفعان( ارزش آفرینی مستمر) می شود.

حتما بخوانید
نماد حتاید را بشناسیم

ترکیب و اعضای هیئت مدیره صنایع پتروشیمی فارس

اعضای هیئت مدیره شرکت صنایع پتروشیمی فارس را ۵ نفر تشکیل می دهند که  شامل افراد زیر می شوند:

رئیس هیئت مدیره محمد مهدی رحمتی از مجتمع صنعتی نفت و گاز صبا جم کنگان می باشد.

نایب رئیس هیئت مدیره جعفر ربیعی از شرکت توسعه نفت و گاز صبا کارون است.

اعضای هیئت مدیره سید جلال میرهاشمی از شرکت صنایع ملی پتروشیمی، مسعود جعفری از سرمایه گذاری استان آذربایجان غربی و امیر حمزه مالمیر از سرمایه گذاری استان خراسان جنوبی می باشند.

سهامداران شرکت صنایع پتروشیمی فارس

شرکت صنایع پتروشیمی فارس از سهامداران مختلفی تشکیل شده است که شامل موسسه و شرکت های زیر می شود:

 سهام عدالت با ۴۰ درصد سهم از بزرگ ترین سهامداران، شرکت ملی صنایع پتروشیمی با ۲۰ درصد، صندوق بازنشستگی با ۱۷ درصد، تابان فردا با ۸ درصد، شرکت سرمایه گذاری نفت و گاز تامین با ۸ درصد از دیگر سهامداران این مجموعه می باشند. دیگر اعضای این شرکت که از طریق بورس وارد به سهامداران شرکت تبدیل شده اند همگی دارای ۴ درصد سهم هستند و سهام ترجیحی کارکنان ۷۶/۰ درصد است.

تولید و فروش صنایع پتروشیمی فارس

شرکت صنایع پتروشیمی خلیج فارس با پیشبرد اهداف سازمانی خود توانسته است بر حجم تولیدات خود بیفزاید. محصولاتی که در این شرکت تولید می شوند شامل: پلیمر ( پلی اتیلن، آپوکسی، پلی کربنات و …)، مواد شیمیایی و پایه ( اسید کلریدریک، اسید نیتریک و …)، آروماتیک ها، کود ها و سموم ، سوخت و مواد هیدرو کربوری می شود که در امر فروش بسیار موفق هستند.

حتما بخوانید
نماد مبین را بشناسیم

ترازنامه فارس

نماد فارس ترازنامه

این نگاره با عنوان نماد فارس را بشناسیم صرفا جهت آشنایی با این نماد بوده و به هیچ وجه به منظور سیگنال دهی نمیباشد.

ضمنا اطلاعات پیش رو تا پایان شهریور ۹۹ میباشد.

برای نوشتن دیدگاه باید وارد بشوید.