نماد فاسمین را بشناسیم | سایت آموزش بورس ایران
نماد فاسمین
  1. خانه
  2. نمادهای بورس
  3. نماد فاسمین را بشناسیم
نمادهای بورس

نماد فاسمین را بشناسیم

آشنایی با نماد فاسمین بخش های اصلی آشنایی با نماد فاسمینمعرفی نماد فاسمینتاریخچه شرکتبرای حرفه ای شدن در بورس ترکیب و اعضا هیئت مدیرهسهامداران شرکتتولید و فروش شرکت شرکت کالسیمین با نماد فاسمین یکی از شرکت های فعال در بازار بورس و اوراق بهادار تهران است. این شرکت بیش از دو…
آموزش بورس
مشاوره بورس
پیش بینی بازار

آشنایی با نماد فاسمین

شرکت کالسیمین با نماد فاسمین یکی از شرکت های فعال در بازار بورس و اوراق بهادار تهران است. این شرکت بیش از دو دهه است که سهام های خودر را در بورس عرضه می کند و نام آن درفهرست شرکت های بورسی ثبت شده است. اگر می خواهید با نماد فاسمین در بورس بیشتر آشنا شوید تا پایان با ما همراه باشید.

معرفی نماد فاسمین

شرکت کالسیمین در سال ۱۳۴۳ راه اندازی شد و فعالیت خود در زمینه اکتشاف، استخراج، بهره برداری از معادن،تغلیظ و ذوب مواد معدنی، راه اندازی کارخانه های تبدیلی مواد معدنی، انجام تمامی عملیات بازرگانی در ارتباط با موضوع فعالیت و … را آغاز نمود.

این شرکت زیر مجموعه های متعددی دارد که از جمله آن ها می توان به مجتمع ذوب و احیا روی قشم، اسید سازان زنجان، تولید روی بندعباس،صنعت روی زنگان و … اشاره نمود.

تحلیل نماد فاسمین

تاریخچه شرکت

شرکت کالسیمین در آذر ماه سال ۱۳۴۳ در شهر تهران تاسیس شد و به صورت سهامی خاص در اداره ثبت شرکت های تهران ثبت گردید. اما در سال ۱۳۷۶ به سهامی عام تبدیل گردید و سهام های آن در بازار بورس و اوراق بهادار عرضه شدند.

شرکت کالسیمین یکی از شرکت های فرعی شرکت توسعه معادن روی ایران است. بالغ بر ۵ دهه است که این شرکت در زمینه استحصال سرب و روی از ماده معدنی معدن سرب و روی انگوران، تولید و فروش کنسانتره و شمش سرب و روی فعالیت دارد.
معدن انگوران در شهرستان ماهنشان از توابع شهر زنجان واقع شده است و با توجه به اینکه فلزات استخراج شده از این معدن دارای عیار بالایی هستند معدن انگوران از نادرترین معادن جهان محسوب می شود. مقدار ذخایر این معدن حدود ۸ میلیون تن هستند.

حتما بخوانید
نماد ستران را بشناسیم

مهم ترین و اصلی ترین محصول شرکت کالسیمین روی است که بعد از مس و آلومینیوم پر مصرف ترین فلز غیر آهنی محسوب می شود و به دلیل ویژگی های منحصر به فردی که دارد در صنایع مختلفی به کار می رود.

برای حرفه ای شدن در بورس 

 مطلب مربوط به  رادیو بورس رسانه ای معتبر و کاربردی در بازار سرمایه را هم


مطالعه کنید

این شرکت در طی سال های ۱۳۴۸- ۱۳۵۲ مسئولیت کشف و استخراج زیر زمینی ازمعدن سرب و روی انگوران را بر عهده داشت اما پس از آن یعنی طی سال های ۱۳۵۲-۱۳۷۵ به شکل روباز عملیات استخراج از معدن را انجام می داد. از فلز روی معمولا به صورت گالوانیزه و آلیاژهای مختلف استفاده می کنند.

فلز سرب نیز بیشتر به عنوان آلیاژهای بلبرینگ و لوله کشی، افزودنی نرم کننده سوخت، مواد شیمیایی و صنایع ماشینی، باتری های ذخیره کننده و ابزارهای شیمیایی، تولید شیشه اسلحه سازی، عایق صدا در نیروگاه های اتمی و … مورد استفاده قرار می گیرد.
شرکت کالسیمین بیش از دو دهه است که به جز معدن انگوران بر روی بالغ بر۱۵۰ کانسار سرب و روی داخل کشور و تعدادی از کشورهای منطقه خاورمیانه ارزیابی های علمی تخصصی انجام می دهد.

تحلیل نماد فاسمین

ترکیب و اعضا هیئت مدیره

اسماعیل صالحی نماینده شرکت توسعه معادن روی ایران به عنوان رئیس هیئت مدیره
مهدی محمد خانی نماینده شرکت مجتمع ذوب و احیا روی قشم به عنوان نایب رئیس هیئت مدیره
غلام رضا میرابی نماینده شرکت سرمایه گذاری اندیشه محوران به عنوان عضو هیئت مدیره
محمود علی محمدی نماینده شرکت بازرگانی توسعه صنعت ری به عنوان عضو هیئت مدیره

حتما بخوانید
نماد وملل را بشناسیم

سهامداران شرکت

شرکت توسعه معادن روی ایران-سهامی عام۵۷.۴۰۰%
شرکت بیمه مرکزی جمهوری اسلامی ایران۳.۳۴۰%
شرکت گروه مالی بانک مسکن-سهامی عام۱.۵۵۰%
شرکت سرمایه گذاری اندیشه محوران-سهامی خاص۱.۵۰۰%
شرکت مجتمع ذوب واحیاءروی قشم-سهامی خاص۱.۱۹۰%

تحلیل نماد فاسمین

تولید و فروش شرکت

شرکت کالسیمین محصولات متنوعی را تولید می کند که از جمله آن ها می توان به شمش روی، کنسانتره سرب، کنسانتره روی خام، کنسانتره روی پخته،اسید سولفوریک، زاماک و نیکل اشاره نمود. این شرکت علاوه بر تامین نیاز داخلی سالانه بخشی از محصولات خود را به کشورهایی مثل هند، پاکستان، سنگاپور، تایوان، لهستان، ترکیه، مالزی، چین، کره و نیجریه صادر می کند.

پیشنهاد میشود از همین گروه در باره ی نماد فملی نبز مطالعه نمایید.

این نگاره با موضوع نماد فاسمین صرفا جهت آشنایی با این نماد بوده و به هیچ وجه به منظورسیگنال دهی نمیباشد.

ضمنا اطلاعات این تحلیل تا مهرماه ۹۹ میباشد.

برای نوشتن دیدگاه باید وارد بشوید.