نماد غگل را بشناسیم | سایت آموزش بورس ایران
شرکت گلوکزان
  1. خانه
  2. نمادهای بورس
  3. نماد غگل را بشناسیم
نمادهای بورس

نماد غگل را بشناسیم

آشنایی با نماد غگل بخش های اصلی آشنایی با نماد غگلمعرفی نماد غگلتاریخچه شرکتبرای حرفه ای شدن در بورس ترکیب و اعضای هیئت مدیرهترکیب سهامدارانتولید و فروش محصولاتترازنامه غگل در بازار بورس و اوراق بهادار تهران بسیاری از شرکت ها و موسسه ها بخشی از سهام خود را مورد معامله قرار…
آموزش بورس
مشاوره بورس
پیش بینی بازار

آشنایی با نماد غگل

در بازار بورس و اوراق بهادار تهران بسیاری از شرکت ها و موسسه ها بخشی از سهام خود را مورد معامله قرار می دهند. یکی از آن ها شرکت گلوکوزان یا نماد غگل می باشد که سهام خود را مورد پذیره نویسی قرار داده است.

معرفی نماد غگل

شرکت گلوکوزان با نماد غگل قسمتی از سهام خود را در بازار بورس اوراق بهادار مورد معامله قرار داده است. با توجه به رشد مناسبی که در سهام این شرکت دیده می شود می توان گفت یکی از موفق ترین شرکت هایی که در بورس می باشد شرکت گلوکزان است، بنابراین توجه سرمایه داران مختلفی را به سوی خود جلب نموده.

تحلیل نماد غگل

تاریخچه شرکت

در سال ۱۳۴۹ در شهر صنعتی البرز شرکت گلوکوزان که اولین تولید کننده محصولات متنوع از ذرت بود برای تولید ذرت و نشاسته احداث گردید این شرکت را در زمینی به مساحت ۴۰ هزار متر مربع بنا نهادند. هدف سرمایه گذاران این شرکت تولید بهترین محصولات با بالاترین کیفیت و کمیت بود که تا به امروز توانسته اند این هدف خود را به واقعیت تبدیل کنند.

از جمله فرآورده های شرکت صنعتی البرز( غگل ) روغن ذرت، چسب ورق کارتن می باشد که اکنون در حال تولید هستند. با توجه به اینکه تقاضا برای محصولات افزایش پیدا کرده بنابراین ظرفیت تولید هم به طرز چشمگیری بالا رفته است.

حتما بخوانید
نماد تاصیکو را بشناسیم

یکی از محصولات تولیدی شرکت نام برده گلتون ذرت می باشد، بعد از اینکه نشاسته و دیگر اجزا را از ذرت جدا می کنند پروتئینی به دست می آید به اسم گلوتن، مواد مغذی که در این مواد وجود دارد بسیار زیاد است٬ یعنی پروتئین این ماده حدود ۶۰ درصد می باشد.

اسید های آمینه ای مثل لوسین، فنل الانین، والین، گلیسین، ایزولوسین و تیروسین وجود دارد که بر روی رشد دام ها تاثیر قابل ملاحظه ای دارد. گلوتن به عنوان یکی از بهترین منابع پروتئین برای دام ها و آبزیان محسوب می شود که قابلیت هضم آن ها بسیار بالا است.

برای حرفه ای شدن در بورس 

 مطلب مربوط به  اهمیت تحلیل تکنیکال در بازار سرمایه را هم


مطالعه کنید

از دیگر محصولاتی که تولید می شود می توان سبوس ذرت را نام برد این ماده را از ۲۲ درصد نشاسته، ۱۲ درصد پروتئین و ۴ درصد روغن تهیه می کنند که آن را برای خوراک دام ها مورد استفاده قرار می دهند و از طرفی هم از آسیاب شده آن برای تهیه اسنک ها و غذاهای رژیمی استفاده می شود. با استفاده از این مواد در بسیاری از غذاها می توانید از انواع سرطان جلوگیری نمایید.

کنجاله جرم ذرت در کارخانه گلوکزان تولید می شود، بعد از اینکه روغن ذرت را می گیرند از طریق فشرده شدن تنها تفاله ذرت باقی می ماند. این ماده دارای ۲۰ درصد نشاسته و ۱۴ درصد روغن می باشد که یکی از بهترین مواد برای خوراک دام محسوب می شود.

گلوتن مایعی که در شرکت گلوکزان تولید می شود مقدار زیادی پروتئین را دارا می باشد که از دانه های ذرت با روش تبخیر به دست می آید. این نوع ماده برای اولین بار در کشور توسط شرکت گلوکزان تولید شد. از این ماده می توان به صورت مایع استفاده نمود و آن را با ملاس قاطی می کنند که در نتیجه پروتئین و قند بالایی را شامل می شود.

حتما بخوانید
نماد دی را بشناسیم

تحلیل نماد غگل

ترکیب و اعضای هیئت مدیره

اعضای هیئت مدیره شرکت گلوکزان را ۵ نفر تشکیل می دهند که شامل افراد زیر می شوند:
حسین احمدی بنی با مدرک کارشناسی مهندسی شیمی مدیر عامل شرکت می باشد.
آرش سلطانی از شرکت توسعه صنعتی غذایی زر رئیس هیئت مدیره است.
امیر حسین صداقی با مدرک لیسانس از شرکت مادر تخصصی گسترش صناعی غذایی سینا نایب رئیس هیئت مدیره می باشد.
رضا مرادی علی عربی با مدرک فوق لیسانس از شرکت سرمایه گذاری صنعت و معدن، حمید صادقیان با مدرک لیسانس از بنیاد مستضعفان، محمد حجت اسلامی با مدرک دکترا از شرکت پیوند تجارت آتیه ایرانیان اعضای هیئت مدیره شرکت را تشکیل می دهند.

تحلیل نماد غگل

ترکیب سهامداران

شرکت ها و موسسه ها معمولا سهامداران مختلفی را دارا هستند اما باید بگوییم شرکت صنعتی گلوکوزان تنها داری یک سهامدار می باشد که آن هم شرکت توسعه صنعتی غذایی زر با ۱۴۰/۱۳ درصد یعنی ۸۰۳ میلیون سهم می باشد.

تولید و فروش محصولات

در شرکت گلوکزان مواد مختلفی تولید می شود که با فروش آن ها توانسته است در مدت زمان فعالیت خود به سود مناسبی دست پیدا کند. محصولاتی که در این شرکت تولید می شوند شامل: گلوتن ذرت، پوسته ذرت، چسب ۵Z روغن گلدون کورن، روغن کلاله طلایی، روغن ذرت کلاله، شربت فروکتوز، نشاسته، اسپری استارچ، کنجاله جرم ذرت، گلوکز،خرده ذرت، چسب کناف و خوراک گلوتن می شود.

ترازنامه غگل

ترازنامه غگل

پیشنهاد میشود از همین گروه در باره ی نماد غزر نیز مطالعه نمایید.

نگاره ی پیش رو با موضوع نماد غگل صرفا جهت آشنایی با این نماد بوده و به هیچ عنوان به منظور سیگنال دهی نمیباشد.

حتما بخوانید
نماد ورنا را بشناسیم

ضمنا اطلاعات این تحلیل تا مهر ۹۹ میباشد.

برای نوشتن دیدگاه باید وارد بشوید.