نماد شاراک را بشناسیم | سایت آموزش بورس ایران
پتروشیمی شازند
  1. خانه
  2. نمادهای بورس
  3. نماد شاراک را بشناسیم
نمادهای بورس

نماد شاراک را بشناسیم

آشنایی با نماد شاراک بخش های اصلی آشنایی با نماد شاراکمعرفی نماد شاراکتاریخچه شرکتبرای حرفه ای شدن در بورس ترکیب و اعضای هیئت مدیرهترکیب سهامدارانتولید و فروش محصولاتترازنامه شاراک در بازار بورس اوراق بهادار بسیاری از شرکت ها و موسسه ها قسمتی از سهام خود را مورد معامله قرار می دهند،…
آموزش بورس
مشاوره بورس
پیش بینی بازار

آشنایی با نماد شاراک

در بازار بورس اوراق بهادار بسیاری از شرکت ها و موسسه ها قسمتی از سهام خود را مورد معامله قرار می دهند، یکی از آنها شرکت پتروشیمی شازند اراک می باشد که در سال ۱۳۷۸ با بازار بورس وارد شد و عرضه های اولیه خود را در اختیار مردم قرار داده و پذیره نویسی خود را آغاز کرده است.

معرفی نماد شاراک

شرکت پتروشیمی شازند اراک در بازار بورس اوراق بهادار قسمتی از سهام خود را مورد معامله قرار داده است، مردم با توجه به رشدی که در نماد این شرکت می بینند بیشتر ترغیب به سرمایه گذاری بر روی این نماد می شوند.

تاریخچه شرکت

در سال ۱۳۶۲ یکی از مهم ترین طرح های زیر بنایی کشور یعنی شرکت پتروشیمی شازند اراک که بزرگ ترین تولید کننده محصولات پلمییر است به تصویب رسید و در سال ۱۳۷۰ مورد بهره برداری قرار گرفت. این شرکت در ۲۲ کیلومتری جاده اراک به بروجرد قرار دارد. شرکت پتروشیمی اراک مالک ۳۴/۹ درصد از بورس اوراق بهادار تهران می باشد.

برای حرفه ای شدن در بورس 

 مطلب مربوط به  انواع نمودارهای قیمت در بازار بورس را هم


مطالعه کنید

نوع سهام این شرکت از نوع سهامی عام است که اهداف آن تهیه و تولید انواع مواد پتروشیمی مثل: پلی اتیلین، پلی پروپیلن، پلی بوتادی ان و .. می باشد، از طرفی انواع شرکت هایرا به صورت مشارکتی احداث می نماید. نوع این شرکت در سال ۱۳۷۷ از سهامی خاص به سهامی عامل تغییر پیدا کرد.

حتما بخوانید
نماد پسهند را بشناسیم

نماد شارک

ترکیب و اعضای هیئت مدیره

اعضای هیئت مدیره شرکت پتروشیمی شازند از ۵ نفر تشکیل می شود که شامل افراد زیر می شوند:
محمد حسین مشایخی با مدرک دکترا از شرکت سرمایه گذاری توسعه ملی رئیس هیئت مدیره می باشد.
حسین صفری با مدرک کارشناسی ارشد از شرکت سرمایه گذاری نفت و گاز و پتروشیمی تامین نایب رئیس هیئت مدیره است.
ابراهیم ولد خانی با مدرک کارشناسی ارشد از شرکت سرمایه گذاری امید، شهاب الدین عزیزی خادم با مدرک کارشناسی ارشد از صندوق بازنشستگی کشور و محمد حسین خامنه با مدرک کاردانی از شرکت خدمات مدیریت سرمایه دار اعضای هیئت مدیره شرکت را تشکیل می دهند.

ترکیب سهامداران

هر شرکتی معمولا دارای سهامداران مختلفی می باشد که شرکت پتروشیمی شازند اراک هم از این حیث مستثنا نیست. سهامداران این هلدینگ شامل شرکت های زیر می شوند:
شرکت سرمایه گذاری گروه توسعه ملی با ۵۰.۲۲۰ درصد
صندوق بازنشستگی کشور با ۱۵.۷۷۰ درصد
شرکت سرمایه گذاری نفت و گاز و پتروشیمی تامین با ۱۰.۴۷۰ درصد
شرکت سرمایه گذاری نفت و گاز و پتروشیمی تامین بخش ۱ با ۶.۲۰۰ درصد
شرکت گروه توسعه مالی مهر آیندگان با ۱.۲۶۰ درصد.

تولید و فروش محصولات

محصولات مختلفی در شرکت پتروشیمی شازند اراک تولید می شود که شرکت توانسته است با فروش این محصولات بر سود شرکت بیافزاید و سرمایه شرکت را افزایش دهد. محصولات تولیدی این شرکت در سال های اولیه تاسیس یعنی در سال ۱۳۷۲ الفین، بوتن، پلی اتیلن، پلی پروپیلن و بنزین پیرولیز بود.

در سال ۱۳۷۳ محصولاتی مثل بوتاندی ان، اکسید اتیلن، پلی بوتادی ان و اتیلن گلایکول را به تولیدات خود اضافه نمود. در نهایت محصولاتی مثل اتانول امین ها، اتوکسیلات ها، آلاکلر و بوتاکل را در زمره تولیدات خود قرار داد.

حتما بخوانید
نماد کاذر را بشناسیم

ترازنامه شاراک

ترازنامه شاراک

پیشنهاد میشود از همین گروه در باره ی نماد شیران نیز مطالعه نمایید.

نگاره ی پیش رو با موضوع نماد شاراک صرفا جهت آشنایی با این نماد بوده و به هیچ عنوان به منظور سیگنال دهی نمیباشد.

ضمنا اطلاعات این تحلیل تا مهر ۹۹ میباشد.

برای نوشتن دیدگاه باید وارد بشوید.