نماد غزر را بشناسیم | سایت آموزش بورس ایران
شرکت صنعتی زر ماکارون
  1. خانه
  2. نمادهای بورس
  3. نماد غزر را بشناسیم
نمادهای بورس

نماد غزر را بشناسیم

آشنایی با نماد غزر بخش های اصلی آشنایی با نماد غزرمعرفی نماد غزرتاریخچه شرکتبرای حرفه ای شدن در بورس ترکیب و اعضای هیئت مدیرهترکیب سهامدارانتولید و فروش محصولاتتراز نامه غزر در بازار بورس و اوراق بهادار تهران بسیاری از شرکت ها و موسسه ها قسمتی از سهام خود را در بازار…
آموزش بورس
مشاوره بورس
پیش بینی بازار

آشنایی با نماد غزر

در بازار بورس و اوراق بهادار تهران بسیاری از شرکت ها و موسسه ها قسمتی از سهام خود را در بازار بورس مورد معامله قرار می دهند، یکی از آن ها شرکت صنعتی زر ماکارون یا نماد غزر می باشد که سهام خود را پذیره نویسی کرده است.

معرفی نماد غزر

شرکت صنعتی زر ماکارون در سال ۱۳۹۲ با نماد غزر وارد بازار بورس اوراق بهادار تهران شد. ۱۲ درصد از سهام این شرکت به عنوان پانصد و سی و هشتمین شرکت در فهرست بازار بورس و اوراق بهادار ثبت شد. در بازار بورس می توان شاهد رشد نماد غزر بود به همین علت توجه سرمایه داران مختلفی را به سوی خود جلب نموده است.

تحلیل نماد غزر

تاریخچه شرکت

کشور ایران یکی از بزرگ ترین و مهم ترین تولید کنندگان غذا در سطح جهان می باشد چرا که دارای مزیت های مختلفی مثل وجود آب و هوای مناسب، دارای کشتزارهای مختلف و … می باشد.

گروه صنعتی زر با اعتماد به دارایی های کشور خود و با توجه به فعالیت های بنیان گذار این شرکت یعنی مرتضی سلطانی در زمینه های مختلف تولیدی صنعتی زیر ساخت کارخانه خود را در سال ۱۳۷۲ شروع نمود و در سال ۱۳۷۷ کار خود را در صنعت ایران شروع نمود. در سال ۱۳۸۰ برای اولین بار شاهد راه اندازی خط تولید آرد سمولینا بودیم.
بنابراین با توسعه دادن کارخانه آرد در سال ۱۳۸۴ عملیات احداث واحد تولیدی پاستا را به پایان رساندند و در اواخر سال ۱۳۸۴ محصولات خود را وارد بازار نمود. تمامی محصولاتی که در این شرکت تولید می شوند بر پایه آرد تهیه خواهند شد.

حتما بخوانید
نماد قرن را بشناسیم

در سال ۱۳۸۸ عملیات اجرایی برای توسعه و گسترش کارخانه آرد و ماکارونی را مورد بهره برداری قرار دادند و در نهایت در سال ۱۳۸۹ اجرای این طرح به اتمام رسید با این کار توانستند توان ذخیره سازی کارخانه را افزایش دهند. در سال ۱۳۸۹ شرکت صنعتی زر ماکارون مرکز آموزش علمی و کاربردی زر را تاسیس نمود و ۵ اختراع خود را در تولید ماکارونی به ثبت رساند.

برای حرفه ای شدن در بورس 

 مطلب مربوط به  سایت بورس و اطلاعاتی که میدهد را هم


مطالعه کنید

در حال حاضر بزرگ ترین صادر کننده انواع ماکارونی و پاستا با آرد سمولینا کارخانه زر ماکارون می باشد که نقش بسزایی در ارتقا کیفیت محصولات داخلی بر عهده دارد، یعنی می توان گفت محصولات ماکارونی ایران هم تراز با برندهای معروف جهان در رقابت های بین المللی وارد می شوند.

ترکیب و اعضای هیئت مدیره

اعضای هیئت مدیره شرکت صنعتی زر ماکارون از ۵ نفر تشکیل می شود که شامل افراد زیر می شوند:
مدیر عامل شرکت محسن امینی با مدرک کارشناسی ارشد می باشد.
مرتضی سلطانی با مدرک کارشناسی ارشد رئیس هیئت مدیره می باشد.
مهدی امینی با مدرک دکترا نایب رئیس هیئت مدیره می باشد.
محسن امینی با مدرک دکترا، آرش سلطانی با مدرک کارشناسی و رضا مشهدی زاده با مدرک کارشناسی ارشد اعضای هیئت مدیره شرکت را تشکیل می دهند.

تحلیل نماد غزر

ترکیب سهامداران

هر شرکتی معمولا دارای سهامداران مختلفی است که شرکت صنعتی زر ماکارون هم از این حیث مستثنا نیست. سهامداران این شرکت شامل:

شخص حقیقی با ۴۴.۱۶۰ درصد

حتما بخوانید
نماد دتولید را بشناسیم

شخص حقیقی با ۱۶.۱۴۰ درصد

شرکت توسعه صنعتی غذایی زر با ۸.۹۰۰ درصد

شخصی حقیقی با ۸.۴۰۰ درصد و شخص حقیقی با ۸.۴۰۰ درصد می شوند.

تولید و فروش محصولات

محصولات مختلفی در شرکت صنعتی زر ماکارون تولید می شوند که با فروش در بازار داخلی و صادر نمودن آن ها توانسته اند به سود پایداری دست پیدا کنند. محصولاتی که در این شرکت تولید می شوند شامل: ماکارونی فرمی جانبو، اسپاگتی سبزیجات، سس پاستا، پودر کیک، انواع ماکارونی رشته ای و لازانیا و انواع رشته آشی می باشد.

تراز نامه غزر

تراز نامه غزر

پیشنهاد میشود از گروه شرکت های تولیدی در بورس تحلیل بنیادی نماد پاکشو  را نیز مطالعه نمایید.

مطلب پیش رو با موضوع نماد غزر صرفا جهت آشنایی با این نماد بوده و به هیچ عنوان به منظور سیگنال دهی نمیباشد.

ضمنا اطلاعات این تحلیل تا مهر ۹۹ میباشد.

برای نوشتن دیدگاه باید وارد بشوید.