نماد غنوش را بشناسیم | سایت آموزش بورس ایران
نماد غنوش
  1. خانه
  2. نمادهای بورس
  3. نماد غنوش را بشناسیم
نمادهای بورس

نماد غنوش را بشناسیم

آشنایی با نماد غنوش بخش های اصلی آشنایی با نماد غنوشمعرفی نماد غنوشتاریخچه شرکتبرای حرفه ای شدن در بورس ترکیب و اعضای هیئت مدیرهترکیب سهامدارانتولید و فروش محصولاتترازنامه غنوش در بازار بورس و اوراق بهادار بسیاری از شرکت ها و موسسه ها قسمتی از سهام خود را مورد معامله قرار می…
آموزش بورس
مشاوره بورس
پیش بینی بازار

آشنایی با نماد غنوش

در بازار بورس و اوراق بهادار بسیاری از شرکت ها و موسسه ها قسمتی از سهام خود را مورد معامله قرار می دهند، یکی از آن ها شرکت نوش مازندران یا نماد غنوش می باشد که در اسفند ماه سال ۱۳۷۴ وارد بازار بورس اوراق بهادار تهران شد.

نماد غنوش

معرفی نماد غنوش

شرکت نوش مازندران در بازار بورس اوراق بهادار تهران بخشی از سهام خود را مورد معامله قرار می دهد، هر ساله شاهد رشد سهام این شرکت هستیم و در شمار موفق ترین شرکت های گروه مواد غذایی پذیرفته شده در بورس قرار دارد که این خود باعث شده توجه بسیاری از سرمایه گذاران را به سوی خود جلب کند.

تاریخچه شرکت

شرکت نوش مازندران در سال ۱۳۶۳ مورد بهره برداری قرار گرفت، اما به دلیل شرایط به وجود آمده یعنی آغاز جنگ تحمیلی احداث کارخانه را به تاخیر انداختند، بنابراین بعد از پایان جنگ یعنی در سال ۱۳۶۷خط بسته بندی و ماشین آلات کنسانتره وارد این شرکت شدند، بعد از وارد نمودن وسایل ضروی توانستند در سال ۱۳۷۰ کارخانه را راه اندازی نمایند.

اولین تولیدات کارخانه نوش مازندران مرکبات می باشد که در سال ۱۳۷۴ خط تولید انواع آبمیوه ها را راه اندازی نمود. واحد تولید مرکبات این کارخانه در بین باغ های شمال قرار دارد و با توجه به موقعیت قرار گیری از انواع پرتغال های کشت شده استفاده می کند.

حتما بخوانید
نماد افق را بشناسیم

این شرکت که به عنوان سهامی عامل مشغول فعالیت است توانست در سال ۱۳۷۲ مجوز تحقیق و توسعه خود را از صنایع دریافت نماید.

برای حرفه ای شدن در بورس 

 مطلب مربوط به  تحلیل بنیادی در آموزش بورس را هم


مطالعه کنید

خط تولید لیمو ترش در مهر ماه سال ۷۴ با ظرفیت ۴۰۰ تن در سال مورد بهره برداری قرار گرفت. شرکت نوش به دلیل مرغوبیت محصولات توانست تولیدات خودات را به آلمان و ترکیه صادر نمایید، اما باید بگوییم از سال ۱۳۷۷ به دلیل مشکلاتی که بر سر راه شرکت بود کار صادرات تولیدات خود را به مدت دو سال متوقف نمودند، سپس در سال ۱۳۷۹ دوباره محصولات خود را به دیگر کشورهای خارجی مثل لهستان انجام دادند.

شرکت نوش مازندران

همچنین لازم به ذکر است که بگوییم در سال ۱۳۷۸ خط تولید پوره انواع میوه ها را راه اندازی نمود، امروزه این کارخانه دارای امکانات به روزی می باشد به عنوان مثال می توان گفت خط تولید این شرکت از فرانسه، کمپرسورهای آن از آلمان، برج تغلیظ کارخانه از آمریکا و تاسیسات سردخانه آن از ژاپن می باشند.

ترکیب و اعضای هیئت مدیره

اعضای هیئت مدیره شرکت از ۵ نفر تشکیل می شود که شامل افراد زیر می شود:
نصرت ذبیحی رئیس هیئت مدیره شرکت می باشد.
محمد رضا افراشته نایب رئیس هیئت مدیره است.
حسن منتظری، امیر باقر زاده و مجتبی گلعلی پور سرولات اعضای هیئت مدیره شرکت هستند.

ترکیب سهامداران

هر شرکتی معمولا دارای سهامداران مختلفی می باشد که شرکت نوش مازندران هم از این حیث مستثنا نیست. سهامداران این کارخانه شامل شرکت های زیر می شوند:
شرکت آروین تجارت ثمین با ۲۵.۲۰۰ درصد
شخص حقیقی با ۲.۹۷۰ درصد
شرکت توسعه سرمایه الوند با ۲.۳۵۰ درصد
شخصی حقیقی با ۱.۷۱۰ درصد
شخص حقیقی با ۱.۵۰۰ درصد
شخص حقیقی با ۱.۳۴۰ درصد
شرکت سرمایه گذاری افتخار سهام با ۱.۲۰ درصد
شخص حقیقی با ۱.۰۶۰ درصد
شخص حقیقی با ۱.۰۳۰ درصد
شخص حقیقی با ۱.۰۲۰ درصد
صندوق . س. اختصاصی بازارگردانی پاداش با ۱.۰۱۰ درصد

حتما بخوانید
نماد شیران را بشناسیم

تولید و فروش محصولات

در کارخانه نوش مازندران محصولات مختلفی تولید می شوند که شامل کنسانتره مرکبات، آبمیوه، روغن پوست پرتغال، اسانس پرتغال و تفاله مرکبات می شود، این کارخانه با فروش محصولات خود توانسته است به سود مناسبی دست پیدا کند و سرمایه خود را افزایش دهد.

ترازنامه غنوش

ترازنامه غنوش

پیشنهاد میشود در خصوص تحلیل بنیادی نماد ها مطلب نگاه از بالا به پایین در تحلیل های بنیادی را نیز مطالعه نمایید.

نگاره ی پیش رو با موضوع نماد غنوش صرفا جهت آشنایی با این نماد بوده و به هیچ عنوان به منظور سیگنال دهی نمیباشد.

ضمنا اطلاعات این تحلیل تا مهرماه ۹۹ میباشد.

برای نوشتن دیدگاه باید وارد بشوید.