نماد شسپا را بشناسیم | سایت آموزش بورس ایران
نماد شسپا
  1. خانه
  2. نمادهای بورس
  3. نماد شسپا را بشناسیم
نمادهای بورس

نماد شسپا را بشناسیم

آشنایی با نماد شسپا بخش های اصلی آشنایی با نماد شسپامعرفی نماد شسپاتاریخچه شرکتبرای حرفه ای شدن در بورس ترکیب و اعضای هیئت مدیرهترکیب سهامدارانتولید و فروش محصولات در بازار بورس و اوراق بهادار تهران بسیاری از شرکت ها و موسسه ها سهام خود را مورد معامله قرار می دهند، یکی…
آموزش بورس
مشاوره بورس
پیش بینی بازار

آشنایی با نماد شسپا

در بازار بورس و اوراق بهادار تهران بسیاری از شرکت ها و موسسه ها سهام خود را مورد معامله قرار می دهند، یکی از آن ها شرکت نفت سپاهان یا نماد شسپا می باشد که عرضه های اولیه خود را در اختیار دیگران قرار داده و شروع به پذیره نویسی کرده است.

معرفی نماد شسپا

شرکت نفت سپاهان در بازار بورس و اوراق بهادار تهران سهام خود را مورد معامله قرار داده است. این شرکت در دی ماه سال ۱۳۹۲ قسمتی از سهام خود را وارد بازار بورس اوراق بهادار تهران نمود، و سهام آن که در گروه فرآورده های نفتی، کک و سوخت های هسته ای بود با نماد شسپا در سال ۱۳۹۳ مورد معامله قرار گرفت.

نماد شسپا

تاریخچه شرکت

در سال ۱۳۷۱ پالایشگاه نفت سپاهان به عنوان یکی از پالایشگاه های اصفهان مشغول به کار شد. این شرکت در سال ۱۳۷۸ به عنوان شرکت سهامی عام که شرکت تصفیه روغن بود در اداره شرکت های اصفهان به ثبت رسید.

در سال ۱۳۸۱ این شرکت با اسم جدید خود یعنی شرکت نفت سپاهان فعالیت خود را شروع نمود. شرکت نام برده متعلق به صندوق بازنشستگی، پس انداز و رفاه کارکنان صنعت نفت بود که تمامی سهام صندوق در سال ۱۳۸۵ به شرکت سرمایه گذاری صندوق بازنشستگی کارکنان صنعت نفت انتقال پیدا کرد. در سال ۱۳۹۲ طبق مصوبه ای شرکت از سهامی عام به سهامی خاص تبدیل شد.

حتما بخوانید
نماد مادیرا را بشناسیم
برای حرفه ای شدن در بورس 

 مطلب مربوط به  چگونه با آموزش بورس یک سهامدار حرفه ای شویم؟ را هم


مطالعه کنید

فعالیت های اصلی و کنونی این شرکت شامل تولید و پالایش انواع روغن های موتور می شود که در اصفهان آن را انجام می دهند. شرکت سپاهان به عنوان بزرگ ترین تولید کننده روغن پایه در خاورمیانه شناخته می شود. تولید سالانه این شرکت بالغ بر ۶۶۰ هزار تن می باشد که شامل: پارافین، روغن پایه، وکس و اکستراکت می شود.

علاوه بر فعالیت در صنعت روانکار با دیگر شرکت های فعال در صنعت روانکار از لحاظ تولید و بازار هدف بسیار متفاوت عمل می کند و به عنوان یکی شرکت های صادراتی شناخته می شود.

نماد شسپا

ترکیب و اعضای هیئت مدیره

اعضای هیئت مدیره شرکت نفت سپاهان را ۵ نفر تشکیل می دهند که شامل افراد زیر می شوند:
محمد ابراهیمی با مدرک کارشناسی ارشد از شرکت توسعه خدمات مدیریت اهداف مدیر عامل و نایب رئیس هیئت مدیره می باشد.
عباس بنی شریف با مدرک دکتری از مجتمع نفت و گاز صبا جم کنگان رئیس هیئت مدیره است.
غلام عباس ترابی با مدرک کارشناسی ارشد از گروه پتروشیمی تابان فردا، محمد علی منتظر القائم با مدرک کارشناسی از شرکت توسعه نفت و گاز نوید صبای جم، حسن وفایی با مدرک کارشناسی از شرکت توسعه نفت و گاز نوید صبا کارون اعضای هیئت مدیره شرکت را تشکیل می دهند.

ترکیب سهامداران

هر شرکتی معمولا دارای سهامداران مختلفی می باشد که شرکت نفت سپاهان هم از این حیث مستثنا نیست. سهامداران این شرکت شامل:

حتما بخوانید
نماد فزرین را بشناسیم

شرکت گروه پتروشیمی تابان فردا با ۳۸.۹۷۰ درصد٬ شرکت گروه پتروشیمی تابان فردا بخش ۱ با ۳۴.۹۰۰ درصد، شرکت سرمایه گذاری تابان با ۱۰.۵۸۰ درصد و شرکت.س. صندوق بازنشستگی کشوری با ۲.۳۴۰ درصد می شود.

نماد شسپا

تولید و فروش محصولات

در شرکت نفت سپاهان محصولات مختلفی تولید می شود که با فروش در بازار های داخلی و صادر نمودن آن ها توانسته است به سود مناسبی دست پیدا کند و سرمایه خود را افزایش دهد، محصولات تولیدی این شرکت شامل روغن های پایه، روغن های روانکار مثل روغن موتورهای بنزینی، دیزلی، گازسوز و … می شود.

پیشنهاد میشود از همین گروه در باره ی نماد شتران مطالعه نمایید.

نگاره پیش رو با موضوع نماد شسپا صرفا جهت آشنایی با این نماد بوده و به هیچ وجه به منظور سیگنال دهی نمیباشد.

ضمنا اطلاعات این تحلیل تا مهر ۹۹ میباشد.

برای نوشتن دیدگاه باید وارد بشوید.