نماد فملی را بشناسیم | سایت آموزش بورس ایران
نماد فملی
  1. خانه
  2. نمادهای بورس
  3. نماد فملی را بشناسیم
نمادهای بورس

نماد فملی را بشناسیم

نماد فملی را بشناسیم بخش های اصلی نماد فملی را بشناسیممعرفی نماد فملیتاریخچه شرکت فملیبرای حرفه ای شدن در بورس ترکیب و اعضای هیئت مدیره شرکت فملیترکیب سهامداران شرکتتولید و فروشترازنامه شرکت فملی شرکت ملی صنایع مس ایران که با نماد فملی در بازار بورس ایران شناخته شده است یکی از…
آموزش بورس
مشاوره بورس
پیش بینی بازار

نماد فملی را بشناسیم

شرکت ملی صنایع مس ایران که با نماد فملی در بازار بورس ایران شناخته شده است یکی از فعال ترین شرکت ها در بورس محسوب می شود. این شرکت سهامی عام مسئولیت اکتشاف، استخراج از معادن و بهره برداری از معادن مس ایران را به عهده دارد.

معرفی نماد فملی

 سهام  نماد فملی از جمله سهام هایی هستند که در صندوق پذیره نویسی ETF عرضه می شوند و همین امر موجب شده که سهام فملی در کنار سهام فولاد ، خودرو و خساپا قرار بگیرد.

این سهام با توجه به آنکه در جریان آزاد سازی سهام دولت در صندوق پذیره نویسی جدید قرار گرفته  نظر سهامداران بسیاری را به خود جلب نموده است.

تاریخچه شرکت فملی

این شرکت با نام “شرکت سهامی معادن مس سرچشمه  کرمان”  با  نماد فملی در سال ۱۳۵۱ توسط دولت تاسیس شد اما نام آن در سال ۱۳۵۵ به ” شرکت ملی صنایع مس ایران” تغییر یافت.

دفتر اصلی شرکت صنایع مس ایران در ابتدا در تهران قرار داشت و همزمان با تغییر نام آن این دفتر به محل کارخانه واقع در ۶۵ کیلومتری رفسنجان منتقل شد.

در سال ۱۳۸۱ با تشکیل سازمان توسعه و نوسازی معادن ایران شرکت ملی مس ایران به عنوان یکی از شرکت های تحت نظارت این سازمان و عضو آن به فعالیت خود ادامه داد  و دفتر مرکزی و اصلی خود را در تهران تاسیس نمود.

حتما بخوانید
نماد خمهر را بشناسیم

شرکت ملی صنایع مس ایران در ابتدا به صورت سهامی خاص راه اندازی شد اما در سال ۱۳۸۵ سهام آن به سهامی عام تبدیل شد و در سازمان بورس و اوراق بهادار تهران فعالیت خود را آغاز نمود.

این شرکت به عنوان چهارصد و سی و چهارمین شرکت با نماد فملی در بورس مشغول به فعالیت است و سهام آن برای نخستین بار در تاریخ ۱۳۸۵/۱۱/۱۵ به عنوان  عرضه اولیه مورد معامله قرار گرفت.

برای حرفه ای شدن در بورس 

 مطلب مربوط به  سود تقسیمی را هم


مطالعه کنید

فعالیت اصلی شرکت ملی صنایع مس ایران  اکتشاف، استخراج و بهره برداری از معادن مس ایران، توزیع و فروش محصولات  داخلی و خارجی، توزیع و فروش محصولات پر عیار شده سنگ مس و فلز مس، شرکت در طرح های سرمایه گذاری مرتبط با صنایع مس و … می باشد.

این شرکت معادن مس متعددی در کشور دارد که از جمله مشهور ترین آن ها می توان به معدن مس میدوک در کرمان، مس سرچشمه، معدن مس سونگون در آذربایجان شرقی و .. اشاره نمود.

فملی

ترکیب و اعضای هیئت مدیره شرکت فملی

اعضای هیئت مدیره این شرکت را ۵ نفر تشکیل می دهند که شامل افراد زیر می شوند:

رئیس هیئت مدیره محمد باقر عالی از شرکت سرمایه گذاری استان خراسان جنوبی می باشد.

نایب رئیس هیئت مدیره عبدالحسین ثابت از سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع ایرانی است.

اعضای هیئت مدیره آن علی محمدی از موسسه صندوق بازنشستگی مس، محمد علی احمد زاد از شرکت سرمایه گذاری صدر تامین و اردشیر سعد محمدی از شرکت سرمایه گذاری استان خراسان شمالی می باشند.

حتما بخوانید
نماد خساپا را بشناسیم

ترکیب سهامداران شرکت

در حال حاضر سهامداران اصلی این شرکت با نماد فملی که به شکل غیر مستقیم تاثیر بسزایی در روند رشد قیمتی سهام فملی دارند به صورت زیر هستند:

سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران ۱۲ درصد

موسسه صندوق بازنشستگی شرکت ملی صنایع مس ایران ۷.۸ درصد

شرکت سرمایه گذاری صدر تامین ۵.۳ درصد

شرکت صبا تامین ۴.۲ درصد

شرکت سرمایه گذاری توسعه معادن و فلزات ۲.۹ درصد

شرکت واسط مالی آذر چهارم ۱.۸۹ درصد

شرکت سرمایه گذاری فرهنگیان ۱.۷

شرکت توسعه و مدیریت سرمایه صبا ۱.۶

شرکت سرمایه گذاری آتیه اندیشان مس ۱.۵۳

شرکت گروه توسعه مالی مهر آیندگان ۱درصد

تولید و فروش

شرکت ملی صنایع مس ایران محصولات متنوعی را برای استفاده در صنایع مختلف داخلی و صادرات به نقاط مختلف جهان تولید می کنند.

این شرکت سالیانه ۴۸۴۰۰ میلیون تن سنگ سولفیدی مس، ۱۱۰۰ هزار تن کنسانتره مس و مولییدن تولید می کند و ریخته گری ۶.۱۸۲ هزار تن اسلب، بیلت و مفتول، ۹۱۰ هزار تن اسید سولفوریک و لیچینگ و پالایش ۵.۴۵۲ هزار تن مس کاتد را انجام می دهد.

ترازنامه شرکت فملی

نماد فملی

نگاره ی پیش رو با عنوان، نماد فملی را بشناسیم صرفا جهت آشنایی با این نماد منتشر شده و جهت سیگنال دهی نمی باشد.

ضمنا اطلاعات این نگاره تا پایان شهریور ۹۹ میباشد

برای نوشتن دیدگاه باید وارد بشوید.