نماد قثابت را بشناسیم | سایت آموزش بورس ایران
اطلاعات با اهمیت قچار
  1. خانه
  2. نمادهای بورس
  3. نماد قثابت را بشناسیم
نمادهای بورس

نماد قثابت را بشناسیم

آشنایی با نماد قثابت بخش های اصلی آشنایی با نماد قثابتمعرفی نماد قثابتتاریخچه شرکتبرای حرفه ای شدن در بورس ترکیب و اعضای هیئت مدیرهترکیب سهامدارانتولید و فروش محصولاتترازنامه قثابت در بازار بورس اوراق بهادار تهران بسیاری از شرکت ها و موسسه ها قسمتی از سهام خود را مورد معامله قرار می…
آموزش بورس
مشاوره بورس
پیش بینی بازار

آشنایی با نماد قثابت

در بازار بورس اوراق بهادار تهران بسیاری از شرکت ها و موسسه ها قسمتی از سهام خود را مورد معامله قرار می دهند. یکی از آن ها شرکت قند ثابت خراسان یا نماد قثابت می باشد که سهام خود را پذیره نویسی می کند.

معرفی نماد قثابت

سهام شرکت قند ثابت خراسان در سال ۱۳۵۴ در بازار بورس اوراق بهادار تهران ثبت شد و آن را با نماد قثابت در تابلوی اصلی مورد معامله قرار می دهد. سهام این شرکت روند صعودی داشته به همین علت توجه سرمایه داران را به خود جلب می کند.

نماد قثابت

تاریخچه شرکت

در سال ۱۳۳۶ شرکت کارخانه های تولیدی قند ثابت خراسان احداث گردید و آن را در دفتر ثبت شرکت های مشهد به ثبت رساندند. مرکز اصلی این شرکت در سال ۱۳۵۰ به تهران منتقل شد. نوع سهام شرکت تولید قند ثابت خراسان در اوایل احداث سهامی خاص بود اما هم زمان با انتقال ساختمان اصلی شرکت به تهران به سهامی عام تغییر پیدا کرد.

این شرکت شامل کارخانه های تولیدی و صنعتی ثابت خراسان به عنوان شرکت اصلی و شرکت های گردشگری راه سبز فریمان، سردخانه ای ثابت فریمان و شرکت های کشاورزی و باغ های فریمان به عنوان شرکت های فرعی مشغول به فعالیت هستند.

برای حرفه ای شدن در بورس 

 مطلب مربوط به  نوسان گیری چیست؟ را هم


مطالعه کنید

حتما بخوانید
نماد ولصنم را بشناسیم

با همکاری چند کارخانه دیگر شرکت قند خراسان بالاترین سهم را تاسیس شرکت های مختلفی دارد، این شرکت ها شامل: شرکت سنگاه برای تولید سنگ آهک مورد نیاز صنعت قند، احداث ۲۰ پایگاه خدمات مکانیزه چغندر، تاسیس شرکت تحقیقاتی و خدمات زراعی خراسان برای آزمایشگاه های خاک شناسی و تجزیه کیفیت چغندر می شوند.

فعالیت اصلی شرکت در قالب چند مورد قابل بیان می باشد. تاسیس و احداث کارخانه تولیدی و صنعتی قند و شکر و تفاله خشک کنی و فرآورده های دیگر صنایع قند و واحد های صنایع غذایی، انجام فعالیت های کشاورزی و دامداری، تهیه ماشین آلات و مواد اولیه و لوازم مورد نیاز کارخانه های، خرید وسایل کشاورزی و دامداری، صادرات محصولات کارخانه ها، دامداری و کشاورزی و … از فعالیت های این شرکت هستند.

نماد قثابت

ترکیب و اعضای هیئت مدیره

اعضای هیئت مدیره شرکت قند ثابت خراسان از ۷ نفر تشکیل می شود که شامل افراد زیر می شوند:
سید محمد رضا میررازقی با مدرک لیسانس از شرکت کارخانه های تولیدی و صنعتی ثابت خراسان رئیس هیئت مدیره می باشد.
مهندس غلامرضا کاظمی با مدرک لیسانس از شرکت قند بیستون نایب رئیس هیئت مدیره است.
علی مهر پور لایقی با مدرک فوق لیسانس از شرکت سهامی عام صنعتی و کشاورزی شیرین خراسان، مهندس غلامعباس بهمنی با مدرک لیساسن از شرکت کشاورزی و باغات فریمان، مهندس امیر محمد صمیمی فر با مدرک فوق لیسانس از ایجاد ابنیه و عمران تابران، محمد علی احمد زاده با مدرک دکترا از مدیریت سرمایه گذاری ملی ایران و مهدی شبانی با مدرک فوق لیسانس از بازرگانی تجارت شیرین خراسان اعضای هیئت مدیره شرکت را تشکیل می دهند.

حتما بخوانید
نماد آبادا را بشناسیم

ترکیب سهامداران

هر شرکت و موسسه ای معمولا دارای سهامداران مختلفی است، شرکت قند ثابت خراسان هم دارای دو سهامداران می باشد که عبارت اند از: شرکت سرمایه گذاری سلیم با ۱۹.۸۵۰ درصد یعنی ۱۰۱ میلیون سهم و شرکت گسترش سرمایه گذاری ایرانیان با ۱.۱۱۰ یعنی ۲۱ میلیون سهم.

تولید و فروش محصولات

شرکت قند ثابت خراسان محصولات مختلفی را تولید می کند. بیشترین محصولاتی که در این شرکت تولید می شوند شامل: شکر، ملاس، تفاله خشک، شکر خریداری، شکر سهمیه پیمانکار و … می باشد. این شرکت با فروش داخلی و صادر کردن محصولات خود توانسته است به سود پایداری دست پیدا کند.

ترازنامه قثابت

نماد قثابت

پیشنهاد میشود از همین گروه در باره ی نماد قنیشا نیز مطالعه نمایید.

این نگاره با موضوع نماد قثابت صرفا جهت آشنایی با این نماد بوده و به هیچ وجه به منظورسیگنال دهی نمیباشد.

ضمنا اطلاعات این تحلیل تا مهرماه ۹۹ میباشد.

برای نوشتن دیدگاه باید وارد بشوید.