رادیو بورس رسانه ای معتبر و کاربردی در بازار سرمایه | سایت آموزش بورس ایران
رادیو بورس
  1. خانه
  2. آموزش بورس
  3. رادیو بورس رسانه ای معتبر و کاربردی در بازار سرمایه
آموزش بورس

رادیو بورس رسانه ای معتبر و کاربردی در بازار سرمایه

رادیو بورس رسانه ای معتبر و کاربردی در بازار سرمایه بخش های اصلی رادیو بورس رسانه ای معتبر و کاربردی در بازار سرمایهروش های اطلاع رسانی در بازار بورس به چه صورت است؟پادکست رادیو بورس رسانه ای معتبر و کاربردی در بازار سرمایهمنابع معتبر برای دست یابی به اطلاعات جامع…
آموزش بورس
مشاوره بورس
پیش بینی بازار

رادیو بورس رسانه ای معتبر و کاربردی در بازار سرمایه

روش های اطلاع رسانی در بازار بورس به چه صورت است؟

سازمان بورس پس از آن که به طور رسمی فعالیت خود را در زمینه خرید و فروش سهام آغاز کرده است، به روش های مختلفی در تلاش بوده است که اطلاعات معتبر خود را به سهامداران برساند، یکی از این روش ها رادیو بورس است.

پادکست رادیو بورس رسانه ای معتبر و کاربردی در بازار سرمایه

آن چه که نقش بسیار مهمی در خرید و فروش سهام و داشتن یک سرمایه گذاری کم ریسک دارد، داشتن اطلاعات جامع، کامل و موثق در مورد سهام مختلف است، رادیو بورس به همین جهت پا به عرصه ی بازار سرمایه گذاشته است.

به کمک رادیو بورس می توان با جنبه های مختلف بازار سرمایه آشنا شد و با داشتن اطلاعات معتبر اقدام به یک سرمایه گذاری کم ریسک کرد.

منابع معتبر برای دست یابی به اطلاعات جامع بازار سرمایه

سایت tsetmc اولین، مهم ترین و جامع ترین بانک اطلاعاتی در زمینه ی بورس است که تحلیل گران و سرمایه گذاران برای وارد شدن به یک سهم و یا آنالیز یک نماد قطعا از آن استفاده می کنند.

حتما بخوانید
آموزش کار با سایت تریدینگ ویو Trading View

اولین و آخرین قیمت ها، لیست سهامداران حقیقی و حقوقی بالای یک درصد، سابقه ی معاملاتی با ریز جزئیات، سه سفارش خرید و فروش که در اولویت هستند، گزارش های منتشر شده از سوی شرکت های آن نماد و …. همگی در سایت سازمان بورس به صورت لحظه به لحظه به روز می شوند.

سایت tsetmc
سایت tsetmc

از دیگر اطلاعاتی که در سایت tsetmc می توان کسب کرد شاخص بورس، شاخص فرابورس، شرکت هایی که بیشترین تاثیر را بر شاخص می گذارند، نمادهای پربیننده ونیز همگی در این سایت قرار می گیرند.

سایت کدال دومین مرجع سهامداران و معامله گران است. در این سایت کلیه ی گزارش های منتشر شده از سوی شرکت ها در دسترس عموم قرار می گیرد. این گزارش ها شیرازه اصلی تحلیل گران برای بررسی یک نماد است.

گزارش هایی که در آن ها اخباری مبنی بر افزایش سرمایه، افزایش درصد سوددهی، تغییر سهامداران عمده، جلسات تعیین مدیریت وهمگی قرار می گیرند.

پس از این دو سایت،  کارگزاری ها مرجع بعدی برای کسب اطلاعات هستند. حساب کاربری ای که هر کارگزاری در اختیار کاربران قرار می دهد اطلاعات مختصری را که نیاز است هر سرمایه گذاری بداند در آن ها منتشر می کند.

در واقع کارگزاری ها واسطه بین سازمان بورس و سهامداران هستند که با دریافت درصدی از معاملات سهامداران تحت عنوان کارمزد امکان خرید و فروش را برای کاربران فراهم می کنند.

سایت کدال
سایت کدال

 

رادیو بورس رسانه ای فراگیر و گسترده در زمینه بازار سرمایه

رادیو بورس یک رسانه ای گسترده و جامع برای فرهنگ سازی و اطلاع رسانی است. از دیگر سایت ها و رسانه هایی که می توان از آن ها به عنوان یک مرجع معتبر اشاره کرد این رسانه است.

حتما بخوانید
سود تقسیمی (DPS)

رادیو بورس نقش یک معلم و آموزش دهنده را دارد که در تلاش است آن چه را یک سهامدار باید از ابتدا و به صورت اصولی بداند را یاد می دهد.

رادیو بورس که در سال های ۱۳۹۰ پا به بازار سرمایه گذاشت به کمک معامله گران آمد تا بتوانند با آموزش و یادگیری اصول درست خرید و فروش، تحلیل تکنیکال و بنیادی، تابلوخوانی و روانشناسی بازار اقدام به معامله کنند.

برنامه های شبکه ی رادیو بورس همزمان با سالروز تصویب قانون بازار اوراق بهادار آغاز شده است و شروع کار آن به هدف فرهنگ سازی درست سرمایه گذاری در بازار بورس بوده است و به دنبال آن به آموزش تحلیل نمادهای مختلف پرداخت.

در آن سال رادیو بورس در شبکه رادیو اقتصاد فعالیت خود را آغاز کرد ( رادیو اقتصاد روی موج FM ردیف ۹۸ مگاهرتز  تنظیم شده است ) و ساعت ده تا ده و چهل دقیقه به بررسی اخبار و اطلاعیه های منتشر شده از سوی سازمان بورس می پرداخت و پس از آن مخاطبان بسیاری از طریق رادیو بورس به آموزش نحوه سرمایه گذاری در بازار بورس پرداختند.

در میان سایر روش هایی که به تایید سازمان بورس اقدام به انتشار اخبار و اطلاعیه های سازمان بورس می کردند جای خالی وجود یک رسانه ای که درصد بیشتری از کاربران بورس بدون مراجعه به فضای مجازی و یا استفاده از مرورگرهای اینترنت به اخبار و اطلاعیه های بورس دست پیدا کنند، احساس می شد.

به همین علت رادیو رو بورس باش توسط سایت جامع بورس ایران فعالیت جدی و رسمی خود را آغاز کرد و تاکنون توانسته است نقش موثری در فرهنگ سازی درست و اصولی بازار سرمایه داشته باشد.

خلاصه :

برای آگاهی و مطلع شدن از اخباری که سازمان بورس در مورد شرکت های ثبت شده در بورس منتشر می کند روش های متفاوتی وجود دارد. سایت tsetmc، سایت کدال، رادیو بورس و …. .

رادیو بورس توانسته است که با همکاری استاتید بزرگ بورس  آموزش هایی را در اختیار سهامداران قرار دهد.

برای نوشتن دیدگاه باید وارد بشوید.