نماد دروز را بشناسیم | سایت آموزش بورس ایران
نماد دروز
  1. خانه
  2. نمادهای بورس
  3. نماد دروز را بشناسیم
نمادهای بورس

نماد دروز را بشناسیم

آشنایی با نماد دروز بخش های اصلی آشنایی با نماد دروزمعرفی نماد دروزتاریخچه دروزبرای حرفه ای شدن در بورس ترکیب و اعضای هیئت مدیرهترکیب سهامداران دروزتولید و فروش محصولاتترازنامه دروز در بازار بورس و اوراق بهادار تهران بسیاری از شرکت ها و موسسه ها بخشی از سهام خود را مورد معامله…
آموزش بورس
مشاوره بورس
پیش بینی بازار

آشنایی با نماد دروز

در بازار بورس و اوراق بهادار تهران بسیاری از شرکت ها و موسسه ها بخشی از سهام خود را مورد معامله قرار می دهند که یکی از آن ها شرکت روز دارو یا نماد دروز می باشد که در اردیبهشت ماه سال ۱۳۸۲ قسمتی از سهام آن در سازمان بورس و اوراق بهادار پذیرفته شد.

معرفی نماد دروز

شرکت دارو سازی روز دارو با نماد دروز در دی ماه سال ۱۳۸۲ عرضه های اولیه خود را در تابلوی بورس قرار داد و پذیره نویسی خود را شروع نمود. با توجه به رشدی که در این نماد دیده می توان گفت یکی از بهترین گزینه ها برای سرمایه گذاری می باشد.

نماد دروز

تاریخچه دروز

تعدادی از فارغ التحصیلان دانشکده داروسازی در سال ۱۳۴۲ هجری با اعتقاد به اولویت کیفیت دارو برای سلامت، شرکت دارو سازی روز را احداث نمودند تا سال ۱۳۸۰ برای تقویت رکن اقتصادی کشور که شرکت از سهامی خاص به سهامی عام تغییر پیدا کرد سرمایه گذاران این شرکت تنها داروسازان بودند.

این شرکت در اوایل تاسیس در محیط بسیار کوچکی قرار داشت اما با توجه به رشد روز افزون فرآورده های دارویی توانست در سال ۱۳۷۷ برای تولید تقاضای مشتریان کارخانه ای را در شرق تهران با توجه به رعایت استاندارهای جدید GMP در زمینی با مساحت ۴۵ هزار متر مربع احداث نماید.

حتما بخوانید
نماد بترانس را بشناسیم

امروزه شرکت داروسازی روز دارو یکی از معتبر ترین و بزرگ ترین شرکت های دارو سازی در ایران به شمار می رود که بعضی از فرآورده های گیاهی را هم تولید می نمایند.

برای حرفه ای شدن در بورس 

 مطلب مربوط به  تحلیل بنیادی سهام در بورس را هم


مطالعه کنید

در سال ۱۳۹۰ کارخانه دیگری برای ساخت سفالوسپورین های خوراکی و تزریقی افتتاح گردید و آن را مورد بهره برداری قرار دادند.
فعالیت اصلی این کارخانه ها، ایجاد واحد های تولیدی صنعتی و بهداشتی، غذایی، آرایشی، شیمیایی و صنایع مطالعه، بررسی و تحقیق درباره صنعت دارو و سرمایه گذاری برای شراکت با کارخانه های دارویی، واردات و صادرات وسایل مواد اولیه برای تولید فرآورده های دارویی، آرایشی، بهداشتی، لوازم جراحی، پخش و فروش محصولات خود می باشد.

ترکیب و اعضای هیئت مدیره

اعضای هیئت مدیره شرکت دارو سازی روز از ۵ نفر تشکیل می شود که شامل افراد زیر می شوند:
دکتر سید حمیدرضا بهشتی با مدرک دکترا از شرکت آرمان فارمد دارو مدیر عامل و رئیس هیئت مدیره و نایب رئیس هیئت شرکت می باشد.
علی مرزبان با مدرک فوق لیسانس از شرکت سپاکو دارو، محسن بیگلری با مدرک فوق لیسانس از شرکت دارویی و تجهیزات پزشکی پورا طب و حمید اژدری با مدرک لیسانس از شرکت سرمایه گذاری دارویی پور دارو ایرانیان اعضای هیئت مدیر شرکت را تشکیل می دهند.

نماد دروز

ترکیب سهامداران دروز

هر شرکتی معمولا از سهامداران مختلفی تشکیل می شود که شرکت داروسازی درزو هم از این حیث مستثنا نمی باشد. سهامداران این هلدینگ شامل شرکت های زیر می شوند:
شرکت تجهیزات پزشکی و دارویی پورا طب با ۳۵.۳۰۰ درصد
شرکت سرمایه گذاری دارویی پوردارو ایرانیان با ۲۳.۳۳۰ درصد
شخص حقیقی با ۵.۶۷۰ درصد
شخص حقیقی با ۵.۲۶۰ درصد
شخص حقیقی با ۴.۹۹۰ درصد
شرکت آرمان فارمد دارو با ۴.۱۸۰ درصد
شرکت فوریت های دارویی سپاکودارو با ۱.۹۰۰ درصد
شخص حقیقی با ۱.۸۵۰ درصد
شخص حقیقی با ۱.۶۶۰ درصد
شخص حقیقی با ۱.۲۲۰ درصد
شخص حقیقی با ۱.۱۶۰ درصد

حتما بخوانید
نماد پارسان را بشناسیم

تولید و فروش محصولات

در شرکت روزدارو فرآورده های دارویی مختلفی تولید می شود که با فروش آن ها توانسته اند به سود بالایی دست پیدا کند وسرمایه خود را فزایش دهند.

محصولاتی که در این شرکت تولید می شوند شامل، انواع سافت ژل ها، قرص ها، کپسول، کپسول های ژلاتینی، انواع ویتامین ها، سوسپانسیون های تزریقی و … می باشد.

ترازنامه دروز

ترازنامه دروز

پیشنهاد میشود از همین گروه در باره ی نماد دلر  مطالعه نمایید.

مطلب پیش رو با موضوع نماد دروز صرفا جهت آشنایی با این نماد بوده و به هیچ وجه به منظور سیگنال دهی نمیباشد.

ضمنا اطلاعات این تحلیل تا پایان مهرماه ۹۹ میباشد.

برای نوشتن دیدگاه باید وارد بشوید.