آموزش کار با سایت تریدینگ ویو Trading View | سایت آموزش بورس ایران
تریدینگ ویو
  1. خانه
  2. آموزش بورس
  3. آموزش کار با سایت تریدینگ ویو Trading View
آموزش بورس

آموزش کار با سایت تریدینگ ویو Trading View

آموزش کار با سایت تریدینگ ویو Trading View بخش های اصلی آموزش کار با سایت تریدینگ ویو Trading Viewایجاد حساب کاربریآشنایی با منو اصلیمنوی ابزار ترسیممنو ابزار بازارقسمت تنظیماتابزارهای محاسبه و تخمین، آیکون‌ ها و اندازه‌ گیری کار با تریدینگ ویو اصلا سخت نیست و هر کسی می تواند به…
آموزش بورس
مشاوره بورس
پیش بینی بازار

آموزش کار با سایت تریدینگ ویو Trading View

کار با تریدینگ ویو اصلا سخت نیست و هر کسی می تواند به راحتی اصول و نحوه کار کردن با این سایت را یاد بگیرد. تریدینگ ویو جدید ترین نسل از پلتفرم‌ های معاملاتی مبتنی بر وب می باشد که ارائه ‌دهنده‌ نمودارهای قیمتی و ابزارهای مرتبط با آن ‌ها است.

در ادامه همراه ما باشید تا نحوه کار کردن با این سایت را به شما آموزش دهیم.

تریدینگ ویو

ایجاد حساب کاربری

اگر چه با ورود به سایت تریدینگ ویو می توانید از اکثر امکانات آن از جمله نمایش نمودار ها و کار با ابزار های تحلیلی بهره مند شوید اما برای انتشار نتایج خود، گفتگو با سایر افراد و برخی کارهای دیگر نیاز است تا در این سایت یک حساب کاربری داشته باشید.

آشنایی با منو اصلی

در این منو می توانید عملیات اصلی از جمله انتخاب یک نوع دارایی برای نمایش نمودار آن و تغییر بازه زمانی را انجام دهید. تمامی گزینه های پیکر بندی و امکان مقایسه و وارد کردن یک اندیکاتور را می توانید از این قسمت انجام دهیم.

منوی ابزار ترسیم

نحوه کار با تریدینگ ویو در این قسمت بسیار راحت می باشد. این بخش ابزار هایی را برای تحلیل نمودار از جمله رسم خط روند، خط های افقی، کانال ها یا سطوح فیبوناچی در بر می گیرد.

حتما بخوانید
مفاهیم اولیه بورس را بشناسیم

کار با تریدینگ ویو

منو ابزار بازار

قابلیت ساخت لیست موارد مورد علاقه برای بررسی، تقویم رویداد ها و کار های دیگر در این منو قرار دارد.

  • نمایش نمودار

برای دیدن یک نمودار کافی است به دنبال آن از دارایی در منوی بالا سمت چپ بگردید و پس از انتخاب، بازه زمانی را نیز از قسمت کنار آن مشخص کنید.

  • تنظیم نمودار

پس از این که نمودار مورد نظر را برای نمایش انتخاب کردید، یکی از ساده ترین تنظیماتی که می توانید برای ان انجام دهید، انتخاب نوع نمودار است.

  • کار با استفاده از الگو

یکی از ویژگی ‌های برجسته و مهم تریدینگ ویو امکان ترسیم الگوهای نموداری و کار با تریدینگ ویو است. با کمک ابزارهای این دسته الگوهای متنوع زیادی از مثلث‌ ها و سر و شانه گرفته تا انواع الگوهای هار مونیک را می ‌توان بر روی نمودار کشید و با تکیه بر نظریه امواج الیوت به شماره‌ گذاری و نام گذاری امواج با استفاده از این ابزارها پرداخت.

  • متن و یادداشت

ابزارهای این دسته برای اضافه کردن متن ها و یادداشت به نمودار، کشیدن پیکان و اضافه کردن برچسب‌ های قیمتی در تریدینگ ویو به کار می‌ روند.

  • اشکال هندسی و قلمو ها

این دسته شامل ابزارهایی مانند قلمو ها و اشکال هندسی مانند مستطیل، دایره، مثلث و انواع منحنی ها برای استفاده بر روی نمودار تریدینگ ویو است.

  • پنجره تنظیمات نمودار

نحوه کار با تریدینگ ویو در قسمت تنظیمات به این صورت است که با استفاده از گزینه‌ Events می ‌توانید رویدادهای اخباری را مستقیماً بر روی نمودار مشاهده کنید. به این ترتیب تحلیل گران به راحتی می ‌توانند اثرات رویدادهای اخباری گذشته را آنالیز کرده و تحلیل فاندا منتال انجام دهند.

حتما بخوانید
انواع صندوق‌های قابل‌ معامله در بورس (ETF)

قسمت تنظیمات

با کلیک کردن بر روی گزینه‌ چرخ دنده در بالای صفحه می‌ توانید تنظیمات نمودار تریدینگ ویو خود مانند رنگ و ظاهر، منطقه‌ زمانی، خطوط وضعیت، مقیاس و رویدادها را به دلخواه خود تغییر دهید و بر طبق نیاز نمودار خود را شخصی ‌سازی کنید. همچنین می ‌توانید در معاملات و موقعیت‌ های معاملاتی خود این شخصی‌ سازی ‌ها را اعمال کنید.

ابزارهای محاسبه و تخمین، آیکون‌ ها و اندازه‌ گیری

ابزارهای اندازه‌ گیری در نمودار برای نمایش و محاسبه بازه ‌های زمانی و دامنه قیمت است. ابزارهای Long Position و Short Position نیز نشان‌ دهنده سود و ریسک یک معامله‌ خرید (Long) یا فروش (Short) و اهداف قیمتی یا حد ضرر در معاملات است. در واقع نحوه کار با تریدینگ ویو و ابزارهای این دسته به معامله ‌گران در مدیریت ریسک بسیار کمک می ‌کنند.

نحوه کار با تریدینگ ویو

تریدینگ ویو اندیکاتور و ابزار های بسیاری دارد، همچنین یک بخش هم برای جستجو وجود در آن دیده می شود. تریدینگ ویو بسیار پیشرفته تر از ابزارهای موجود در متاتریدر و سایر برنامه های مشابه است.

سرمایه گذاران بازار های مالی در سراسر جهان مثل بورس و ارز های دیجیتال و دیگر موارد می توانند از این وب سایت برای تحلیل های خود استفاده کنند.

از این رو اگر قصد دارید نحوه کار با تریدینگ ویو را به خوبی فرا گیرید، بهتر است در ابتدا با تمام ابزارهای آن و کارایی هر یک به خوبی آشنا شوید و سپس به صورت حرفه ای کار کردن با Trading View را آغاز کنید.

برای نوشتن دیدگاه باید وارد بشوید.