نماد دلر را بشناسیم | سایت آموزش بورس ایران
نماد دلر
  1. خانه
  2. نمادهای بورس
  3. نماد دلر را بشناسیم
نمادهای بورس

نماد دلر را بشناسیم

آشنایی با نماد دلر بخش های اصلی آشنایی با نماد دلرمعرفی نماد دلرتاریخچه داروسازی اکسیربرای حرفه ای شدن در بورس ترکیب و اعضای هیئت مدیرهترکیب سهامداران دلرتولید و فروش محصولاتترازنامه دلر در بازار بورس و اوراق بهادار تهران بسیاری از موسسه ها و شرکت ها بخشی از سهام خود را مورد…
آموزش بورس
مشاوره بورس
پیش بینی بازار

آشنایی با نماد دلر

در بازار بورس و اوراق بهادار تهران بسیاری از موسسه ها و شرکت ها بخشی از سهام خود را مورد معامله قرار می دهند که یکی از آن ها شرکت داروسازی اکسیر یا نماد دلر می باشد. این شرکت در سال ۱۳۷۸ قسمتی از سهام خود را در سازمان بورس و اوراق بهادار قرار داد و وارد بازار بورس شد.

معرفی نماد دلر

شرکت دارو سازی اکسیر با نماد دلر عرضه های اولیه خود را در اختیار مردم قرار داد و شروع به پذیره نویسی سهام خود نمود. یکی از سهامداران این شرکت دکتر محمد رافع در بازار بورس می باشد.

تاریخچه داروسازی اکسیر

در سال ۱۳۶۳ شرکت دارو سازی اکسیر در زمینی با مساحت ۳۶ هکتار احداث گردید و با راه اندازی کارخانه ای در بروجرد فعالیت خود را در سال ۱۳۷۳ شروع نمود. هدف این شرکت از تاسیس رفع نیازهای دارویی کشور در بالاترین سطح ممکن از لحاظ کیفیت طبق استاندارهای بین المللی بود. یکی از بزرگ ترین تولید کنندگان محصولات داروی شرکت دارو سازی اکسیر می باشد.

نماد دلر

این شرکت به مدرن ترین ماشین آلات و دستگاه ها و تجهیزات آزمایشگاهی مجهز است که حدود ۱۸۰ قلم دارو را در دوزهای مختلفی تولید می نماید.

این شرکت به عنوان تنها تولید کننده انسولوین در کشور ضمن همکاری با انجمن های متخصص پزشکی خط تولید داروهای بیولوژیک را راه اندازی نمود و افق تازه ای را برای صنعت دارو سازی در کشور به وجود آورد.

حتما بخوانید
نماد ستران را بشناسیم

این شرکت با دارا بودن ماشین آلات مدرن توانسته است با شرکت های معتبر داروسازی جهان محصولات تحت لیسانس مختلفی مثل هورمون رشد، قرص پانتازول، شربت مونتی سانستول را در ایران تولید نماید.

شرکت دارو سازی اکسیر در طی سال های اخیر توانسته است بخش سلامت و بهداشت را افتتاح نماید در این واحد تجهیزات پزشکی با اسم ماکسیمد و مکمل های غذایی با اسم میکس نچرال را تولید می نمایند. در این شرکت از سیستم ارزشیابی کامل برای کیفیت محصولات استفاده می شود.

برای حرفه ای شدن در بورس 

 مطلب مربوط به بورس انرژی را هم


مطالعه کنید

مواد اولیه را تا فرآورده های نهایی مرحل به مرحله کنترل می نمایند. تحقیق و توسعه شرکت پروژه های تحقیقی را به انجام می رساند و تمامی مراحل را بر اسا سازمان جهانی بهداشت و نیازهای GMP اجرا می نماید.

این شرکت رشد و توسعه خود را مدیون تلاش های بی وقفه کارکنان می باشد که این تلاش ها باعث شده داروهای موجود در این شرکت به بازارهای صادراتی وارد شوند به نحوی که این محصولات را می توانند به کشورهایی مثل روسیه، اوکراین، عربستان و بلاروس صادر نمایند.

ترکیب و اعضای هیئت مدیره

اعضای هیئت مدیره شرکت دارو سازی اکسیر از ۵ نفر تشکیل می شود که شامل افراد زیر می شوند:
محسن کردی با مدرک کارشناسی از شرکت دارو پخش مدیر عامل و یکی از اعضای هیئت مدیره است.
جلال امانی با مدرک کارشناسی از شرکت کارخانجات دارو پخش رئیس هیئت مدیره می باشد.
هاشم جاریانی با مدرک دکترا از شرکت داروسازی ابوریحان نایب رئیس هیئت مدیره است.
محمد گل محمدی طهوری با مدرک دکترا از شرکت سرمایه گذاری دارویی تامین و ناصر اکبری با مدرک کارشناسی ارشد از شرکت توزیع دارو پخش اعضای هیئت مدیره شرکت را تشکیل می دهند.

حتما بخوانید
نماد غنوش را بشناسیم

ترکیب سهامداران دلر

هر شرکتی معمولا دارای سهامداران مختلفی است که شرکت دارو سازی اکسیر هم از این حیث مستثنا نیست. سهامداران این هلدینگ شامل شرکت های زیر می شوند:
شرکت دارو پخش با ۵۳.۷۰۰ درصد
شرکت سرمایه گذاری دارویی تامین با ۳۰.۳۰۰ درصد
شرکت سرمایه گذاری امین توان آفرین با ۳.۰۹۰ درصد
شرکت سهامی بیمه ایران با ۱.۵۲۰ درصد
شرکت بازرگانی و خدمات بندری ایران با ۱.۱۹۰ درصد

نماد دلر

تولید و فروش محصولات

در شرکت دارو سازی اکسیر محصولات مختلفی را برای درمان بیماری های مختلف تولید می نمایند. این شرکت در بازارهای صادراتی به عنوان بزرگ ترین شرکت صادر کننده محصولات دارویی کشور ایران شناخته می شود به نحوی که ۵۰ درصد از بازار صادرات را به خود اختصاص داده است.

محصولات این شرکت شامل: انواع کپسول ها را در دوزهای مختلف، انواع قرص، انواع آمپول، کاتریج، ویال تزریقی، شربت و پودر برای سوسپانسیون و … می باشد.

ترازنامه دلر

ترازنامه نماد دلر

پیشنهاد میشود از همین گروه در باره ی نماد دتماد نیز مطالعه نمایید.

مطلب پیش رو با موضوع نماد دلر صرفا جهت آشنایی با این نماد بوده و به هیچ وجه به منظور سیگنال دهی نمیباشد.

ضمنا اطلاعات این تحلیل تا پایان مهرماه ۹۹ میباشد.

برای نوشتن دیدگاه باید وارد بشوید.