استخراج بیت کوین | سایت آموزش بورس ایران همه چیز درباره استخراج بیت کوین
استخراج بیت کوین
  1. خانه
  2. ارز دیجیتال
  3. استخراج بیت کوین
ارز دیجیتال

استخراج بیت کوین

استخراج بیت کوین بخش های اصلی استخراج بیت کوینانتخاب دستگاه مناسب برای شروع کار ماینینگهش ریت (Hash Rate) مصرف انرژی در فرآیند استخراجکارت گرافیک GPU در فرآیند استخراجسختی استخراج بیت کوینتجهیزات لازم برای استخراج بیت کویندستگاه مخصوص براب استخراج بیت کوینکیف پول بیت کوین برای استخراجاینترنت ثابت برای استخراجتجهیزات تهویه…
آموزش بورس
مشاوره بورس
پیش بینی بازار

استخراج بیت کوین

در استخراج بیت کوین ، فرآیند ماینینگ بیت کوین در واقع به سوابق تراکنش ها و به دفتر اصلی بیت کوین یا همان بلاک چین بیت کوین گفته می شود.

تراکنش های شبکه بیت کوین به وسیله فرآیند ماینینگ مورد تایید قرار می گیرند و کاربران این اجازه را دارند تا به دفتر کل این شبکه بیت کوین دسترسی کامل داشته باشند.

علاوه بر این فرآیند ماینینگ کاربرد دیگری دارد نظیر؛ از ایجاد تمایز و‌ شناسایی تراکنش های مشروع شبکه بیت کوین و همچنین بازیگران بدی که به پرداخت مضاعف می پردازند و شبکه را دستکاری می کنند جلوگیری می شود.

به طور کلی ماینرها بعد از این که یک تراکنش را تایید کرده و از قانونی بودن آن اطمینان حاصل کردند به گونه ای می توانند به جامعه بیت کوین خدمت رسانی کنند.

نحوه استخراج بیت کوین

هر موقع که یک بلاک جدید کشف می شود، ماینرهایی که در این امر دخیل هستند مقداری پاداش دریافت می کنند، به طور کلی نرخ عرضه رمز ارز بیشتر ظاهری شبیه به نرخ استخراج فلزاتی مانند طلا دارد، از این جهت فرآیند کشف کردن بلاک های جدید را« استخراج» یا « ماینینگ» می گویند.

انتخاب دستگاه مناسب برای شروع کار ماینینگ

هش ریت (Hash Rate)

با توجه به پیچیدگی که نحوه استخراج بیت کوین دارد، سرمایه گذاری کردن در سخت افزارها و دستگاه هایی که برای شروع کار مناسب هستند بسیار مهم است.

در هنگام انتخاب کردن سخت افزارهای استخراج بیت کوین چند عامل کلیدی وجود دارد که بسیار مهم است؛ مهم ترین عامل «هش ریت» یا « قدرت محاسباتی دستگاه» می باشد.

حتما بخوانید
بهترین ارز دیجیتال ارزان کدام است

در واقع سخت افزار هش ریت دارای قدرتی بر واحد ثانیه می باشد.

به نوعی تعداد محاسباتی که انجام می گیرد به وسیله سخت افزارهای ماینینگ در هر ثانیه هش ریت نام دارد، همان طور که گفته شد هش ریت یکی از پارامترهای بسیار مهمی است که در هنگام انتخاب کردن دستگاه استخراج بیت کوین بسیار مهم است، چرا که هر چه میزان هش ریت شما بالاتر باشد، شانس حل مسائل ریاضی، کشف کردن بلاک جدید و همچنین دریافت پاداش نیز افزایشی خواهد بود.

مصرف انرژی در فرآیند استخراج

در واقع می توان گفت خرید دستگاه های استخراج بیت کوین نوعی سرمایه گذاری بلند مدت محسوب می شود، به همین علت هزینه گزافی را نیز به دنبال دارد.

هر چقدر دستگاهی که مورد استفاده قرار گرفته است قوی تر باشد، مصرف برق آن هم بالاتر خواهد بود. قبل از این که اقدام به تهیه سخت افزار برای استخراج ارز کنید ابتدا میزان مصرف برق آن را مورد توجه قرار دهید و با محاسبه میزان مصرف، هزینه برق را در یک ماه مد نظر قرار دهید،

دقت داشته باشید که به کار بردن دستگاه های ضعیف و فرسوده می تواند هزینه مصرف برق را بسیار بالا ببرد به گونه ای که در آمدی که از ماینینگ بدست می آید کمتر از آن هزینه باشد، و عملا کاربر در مرحله ضرردهی مالی قرار گیرد. در برخی مواقع ممکن است شما برای استخراج بیت کوین از رایانه شخصی استفاده کنید

در این حالت بدیهی است که رایانه خانگی شما بیش از یک دستگاه استخراج معمولی برق مصرف کند و همچنین خروجی که تحویل می دهد قابل مقایسه با یک سخت افزار تخصصی نخواهد بود، بنابراین هنگام انجام محاسبات بر روی لپ تاپ خانگی و رایانه شخصی  برای استخراج بیت کوین اصلا حساب وا نکنید.

ماینینگ بیت کوین

کارت گرافیک GPU در فرآیند استخراج

کارت گرافیک یا همان واحد پردازش گرافیکی به سخت افزارهایی گفته می شود که در رایانه های شخصی وجود دارد، وظیفه کارت گرافیک پردازش های بصری می باشد، این سخت افزارها به طوری پیچیده و خاص طراحی شده اند تا قادر به پردازش تمام‌ چند ضلعی های موجود در بازی های رایانه و در کنار آن محتوای سنگین باشند.

حتما بخوانید
کیف پول بیت کوین

علاوه بر آن بتوانند یک خروجی بصری را به کاربران ارائه دهند، در واقع همین امر منجر به کشف بلاک های جدید  در شبکه بیت کوین و همچنین حل کردن مسائل ریاضی پیچیده  به وسیله کارت گرافیک شده تا بتواند به یک سخت افزار ایده آل تبدیل شود.

سختی استخراج بیت کوین

همان طور که می دانید هر ۱۰ دقیقه زمان یک بلاک بیت کوین می باشد، و تقریبا در هر ۱۰ دقیقه بیت کوین های جدیدی تولید می شوند، و به ماینر تعلق می گیرند حالا این امکان وجود دارد که یک کامپیوتر  قدرتمند بتواند پاسخ معادله را به طور مثال در ۶ دقیقه بیابد، این کار سبب اختلال در شبکه و استخراج سریع تر تمام واحدهای بیت کوین می شود، به همین علت چیزی به نام سختی شبکه در بیت کوین تعبیه شده است.

سختی به این صورت است که هر شبکه به طور کاملا خودکار نسبت به قدرت پردازش موجود، میزان سختی در پیدا کردن پاسخ معادلات را کم و یا زیاد کند تا در آن ماینرها بتوانند در هر ده دقیقه به پاسخ برسند، نه کمتر و نه بیشتر. به طور کلی گاهی این بازه زمانی در بعضی مواقع ممکن است به صورت جزئی کم و یا زیاد می شود.

به طور مثال؛ اگر یک بلاک در ۹.۸ دقیقه ساخته شود، در صورت اضافه شدن قدرت پردازش ماینرها، ممکن است سختی افزایش و یا کاهش یابد و درجه سختی نیز کمتر شود.

کارت گرافیک استخراج بیت کوین

تجهیزات لازم برای استخراج بیت کوین

در واقع برای این که بخواهید نحوه استخراج بیت کوین‌ را آغاز کنید نیازمند به یک سری تجهیزات هستید، تعداد و نوع تجهیزات ماینینگ می تواند نسبت به بزرگی یا کوچکی فعالیت متفاوت باشد.

حتما بخوانید
بلاک اولیه یا جنسیس بلاک در بلاک چین چیست؟

به طور مثال؛ تجهیزاتی که برای یک مزرعه بزرگ مورد نیاز است با تجهیزاتی که برای یک‌ مزرعه کوچک نیاز است ممکن است تفاوت داشته باشد، اما بر اساس یک قاعده کلی برای انجام ماینینگ بیت کوین به موارد زیر نیاز خواهد بود؛

دستگاه مخصوص استخراج یا همان ای سیک (ASIC)

کیف پول بیت کوین

برق، کابل و تجهیزات برقی مناسب

تجهییزات مناسب تهویه(فن)

اینترنت ثابت

دستگاه مخصوص براب استخراج بیت کوین

در روزها و ماه های اول که بیت کوین آغاز شد، استخراج آن به وسیله CPU یا همان پردازنده ها انجام می شود، و کامپیوترهای خانگی و معمولی نیز قادر به انجام استخراج بیت کوین بودند.

اما با پیشرفت و گسترش شبکه بیت کوین همچنین افزایش قدرت ماینرها، در حال حاضر استخراج به صرفه بیت کوین تنها با استفاده از تراشه های مخصوصی به نام ای سیک انجام پذیر است، و امروزه دیگر انجام فرآیند استخراج با کامپیوترهای معمولی یا موبایل به هیچ عنوان سودآور نمی باشد.

کیف پول بیت کوین برای استخراج

شما به عنوان یک ماینر، نیازمند به یک کیف پول بیت کوین هستید، تا بتوانید درآمدتان را ذخیره و دریافت کنید. نرم افزارهای مخصوص کیف پول به طور کلی رایگان هستند و به آسانی می توان آن ها را در تلفن همراه یا کامپیوتر نصب کرد.

اینترنت ثابت برای استخراج

برای فرآیند استخراج بیت کوین نیازمند به اینترنت هستید، حجم و سرعت اینترنت اهمیت زیادی ندارد، بلکه قطع و وصل نشدن و پایداری آن دارای اهمیت خاصی است. برای انجام این کار اینترنت های ADSL, TD-LTE بسیار مناسب هستند.

تجهیزات تهویه برای فرآیند استخراج

علاوه بر این که دستگاه های ماینینگ سروصدای زیادی از خود دارند، به شدت داغ می شوند و برای این موضوع باید چاره ای اندیشید اگر می خواهید دستگاه تان طول عمر بیشتری داشته باشد و کارایی آن بهتر شود شما به یک تجهییزات خنک کننده نیاز دارید تا بتواند در این زمینه به شما کمک کند.

برای نوشتن دیدگاه باید وارد بشوید.