نماد سرچشمه را بشناسیم | سایت آموزش بورس ایران
اطلاعات سرمایه گذاری سرچشمه
  1. خانه
  2. نمادهای بورس
  3. نماد سرچشمه را بشناسیم
نمادهای بورس

نماد سرچشمه را بشناسیم

آشنایی با نماد سرچشمه بخش های اصلی آشنایی با نماد سرچشمهمعرفی نماد سرچشمهتاریخچه مس سرچشمهترکیب و اعضای هیئت مدیرهترکیب سهامداران سرچشمهترازنامه سرچشمه در بازار بورس و اوراق بهادار تهران بسیاری از شرکت ها و موسسه ها بخشی از سهام خود را مورد معامله قرار می دهند یکی از آن ها…
آموزش بورس
مشاوره بورس
پیش بینی بازار

آشنایی با نماد سرچشمه

در بازار بورس و اوراق بهادار تهران بسیاری از شرکت ها و موسسه ها بخشی از سهام خود را مورد معامله قرار می دهند یکی از آن ها شرکت سرمایه گذاری مس سرچشمه با نماد سرچشمه می باشد که در اسفند ماه سال ۱۳۹۵ قسمتی از سهام آن در سازمان بورس و اوراق بهادار پذیرفته شد.

معرفی نماد سرچشمه

شرکت سرمایه گذاری مس سرچشمه در خرداد ماه سال۱۳۹۶ بخشی از سهام خود را با نماد سرچشمه در تابلوی دوم فرابورس مورد معامله قرار داد و عرضه های خود را در اختیار دیگران گذاشت، از طرفی هم شروع به پذیره نویسی نمود.

نماد سرچشمه

تاریخچه مس سرچشمه

در سال ۱۳۶۶ شرکت سرمایه گذاری مس سرچشمه با هدف گسترش و توسعه خصوصی سازی و فعالیت های اقتصادی در صنعت مس با سرمایه ای حدود ۱۰۰ میلیون ریال افتتاح شد و به صورت سهای خاص فعالیت خود را شروع نمود.

اولین فعالیت که در این شرکت صورت گرفت تامین نیازهای اساسی صنعت مس در بخش های پشتیبانی و خدماتی بود و بعد از آن ورود به تولید با تاکید بر تجهیزات و مواد مورد نیاز صنعت مس بود.

در آن زمان شرکت سرمایه گذاری مس سرچشمه موفق شد در اجرای سیاست های عمومی کشور باعث خود کفایی و استقلال حوزه صنعت مس را فرآهم آورد.

سیاستی که اتخاذ کرد هنوز هم با قدرت در تمامی زمینه ها مثل معدن کاری، تامین مواد شیمیایی، گلوله های آسیب دیده تامین قطعات یدکی دانش و فن آوری نوین مشغول به فعالیت است.

حتما بخوانید
نماد ختراک را بشناسیم

در سال ۱۳۸۰ شرکت سرمایه گذاری مس سرچشمه با برنامه ریزی استراتژیک و رویکردی جدید فعالیت های خود را در چهار چوب قاعده های استراتژیک تعریف نمود و نقش خود را منعطف به سیاست گذاری های کلان بیان نمود.

این شرکت امروزه به عنوان یکی از بزرگ ترین شرکت های سرمایه گذاری کشور موفق شده است حجم وسیعی از سرمایه گذاری و اشتغال در منطقه را به دست آورد.

در سال ۱۳۸۳ شرکت سرمایه گذاری مس سرچشمه به سهامی عام تبدیل شد و دارای ۲ هزار میلیارد ریال سرمایه می باشد. بیشترین فعالیت های شرکت در زمینه های صنعتی، بازرگانی، معدنی، طراحی، خدماتی، مهندسی، سد سازی، راه و ساختمان، مواد شیمیایی، مشاوره، حمل و نقل، تاسیسات، کشاورزی و فضای سبز، سرمایه، اعتبار، تحقیقات مربوط به امور بورس و … می باشد.

اطلاعات نماد سرچشمه

ترکیب و اعضای هیئت مدیره

اعضای هیئت مدیره شرکت سرمایه گذاری مس سرچشمه از ۵ نفر تشکیل می شود که شامل افراد زیر می شوند:
علی ارجمندی با مدرک فوق لیسانس از شرکت آتیه اندیشان مس مدیرعامل و نایب رئیس هیئت مدیره می باشد.
محمد جواد شیخ با مدرک دکترا از صندوق بازنشستگی مس رئیس هیئت مدیره است.
محمد فاطمیان با مدرک دکترا از صنایع و معادن کانی مس، منصور سلطانی با مدرک دکترا از شرکت خدماتی اطلس مس و حمیدرضا سعیدی با مدرک فوق لیسانس از شرکت خدمات بازرگانی صنایع و معادن غیرآهنی اعضای هیئت مدیره شرکت را تشکیل می دهند.

ترکیب سهامداران سرچشمه

هر شرکتی معمولا دارای سهامداران مختلفی است که شرکت سرمایه گذاری مس سرچشمه هم از این حیث مستثنا نیست. سهامداران این هلدینگ شامل شرکت های زیر می شوند:
موسسه صندوق بازنشستگی شرکت ملی صنایع مس ایران با ۵۱.۸۵۰ درصد
شرکت سرمایه گذاری راهیان سهام با ۴.۲۴۰ درصد
شرکت سرمایه گذاری آتیه اندیشان مس با ۲.۱۳۰ درصد

حتما بخوانید
نماد کبافق را بشناسیم

ترازنامه سرچشمه

ترازنامه سرچشمه

 

پیشنهاد میشود از همین گروه در باره ی نماد فملی نیز مطالعه نمایید.

مطلب پیش رو با موضوع نماد  صرفا جهت آشنایی با این نماد بوده و به هیچ وجه به منظور سیگنال دهی نمیباشد. ضمنا اطلاعات این تحلیل تا نیمه آبانماه ۹۹ میباشد.

برای نوشتن دیدگاه باید وارد بشوید.