تحلیل تکنیکال سهم ذوب 22 شهریور 1400 | سایت آموزش بورس ایران
سهم ذوب
  1. خانه
  2. تحلیل تکنیکال بورس
  3. تحلیل تکنیکال سهم ذوب ۲۲ شهریور ۱۴۰۰
تحلیل تکنیکال بورس

تحلیل تکنیکال سهم ذوب ۲۲ شهریور ۱۴۰۰

تحلیل تکنیکال سهم ذوب ۲۲ شهریور ۱۴۰۰ سهم ذوب از زیرمجموعه ی گروه فلزات اساسی با بنیاد عالی و قیمت پایین که ارزندگی این سهم بیشتر از قیمت حال حاضر سهم است. طبق گفته ی وزیر راه و شهرسازی، ذوب آهن اصفهان یاری رسان دولت در تامین مسکن است و…
آموزش بورس
مشاوره بورس
پیش بینی بازار

تحلیل تکنیکال سهم ذوب ۲۲ شهریور ۱۴۰۰

سهم ذوب از زیرمجموعه ی گروه فلزات اساسی با بنیاد عالی و قیمت پایین که ارزندگی این سهم بیشتر از قیمت حال حاضر سهم است. طبق گفته ی وزیر راه و شهرسازی، ذوب آهن اصفهان یاری رسان دولت در تامین مسکن است و کلیه ی مواد اولیه ی ذوب آهن تامین خواهد شد.

وزارت راه درصدد است با هماهنگی دیگر سازمانهای مرتبط به کاهش قیمت تمام شده ی تولیدات ذوب اهن اصفهان کمک کند تا از این طریق هم آن شرکت و هم مصرف کنندگان منتفع شوند.

سهم ذوب آهن با توجه به بنیاد خوب و اینکه به نسبت سایر همگروهی ها و شاخص گروه خود رشد آنچنانی نداشته فلذا انتظار می رود در بلند مدت رشد خوبی داشته باشد.

سهم ذوب از نظر تکنیکالی با برخورد به محدوده ی مقاومتی ۴۷۸۹ تا ۵۰۷۳ و عدم توانایی در شکست این مقاومت به اصلاح رفت و سهم به سمت محدوده های حمایتی خود حرکت کرد.امروز این سهم به محدوده ی حمایتی ۴۱۳۵ تا ۴۲۷۷ رسید در صورتی که سهم در این محدوده حمایت شود میتواند به سمت مقاومت خود حرکت کند و در صورتی که نتواند در این محدوده حمایت شود تا محدوده حمایتی ۳۱۹۶ تا ۳۳۹۵ احتمال می رود که پایین بیاید.

تابلوی امروز دوشنبه ۲۲ شهریور سهم ذوب حاکی از قدرت خریدار ۱.۷ و ورود پول ۵ میلیاردی بود. معاملات امروز سهم با رنج مثبت شروع و در پایان بازار به صف خرید نشست.

در صورتی که سهم در روزهای آینده با همین قدرت حرکت کند بنظر می آید در این محدوده حمایت شده و به سمت مقاومت بعدی حرکت کند. در صورت شکست مقاومت ۴۷۸۹ تا ۵۰۷۳ و کندل تثبیت بالای این محدوده سهم می تواند تا تارگت بعدی خود یعنی محدوده ی قیمتی ۶۴۳۹ تا ۶۵۸۱ حرکت کند.

حتما بخوانید
تحلیل تکنیکال کپرور | 22 مرداد 99

از نظر ایچی موکو سهم ذوب در بالای یک ابر کوموی صعودی شکل گرفته  که نشان از صعود بلند مدت سهم است اما کیجونسن و تنکانسن هنوز در چینش و گارد ایده آل قرار نگرفته اند.البته اگر بصورت فرکتال بررسی کنیم، در تایم فریم ۱ ساعته تنکانسن در حال چینش زیر کندل و حرکت کندل ها به سمت کیجونسن می باشد.در صورت ایده آل شدن شرایط kij & ten می توان انتظار صعود میان مدت و کوتاه مدت نیز از سهم داشت.

برای خرید این سهم به دید میان مدت و بلند مدت خرید پله ای باید رعایت شود و در گذر از مقاومت یا در پولبک ها و یا در محدوده های حمایتی در صورت حمایت از سهم می توان پله پله وارد شد.

 

تحلیل ذوب

 

برای نوشتن دیدگاه باید وارد بشوید.