تحلیل تکنیکال سهم فولاد 22 شهریور 1400 | سایت آموزش بورس ایران
سهم فولاد
  1. خانه
  2. تحلیل تکنیکال بورس
  3. تحلیل تکنیکال سهم فولاد ۲۲ شهریور ۱۴۰۰
تحلیل تکنیکال بورس

تحلیل تکنیکال سهم فولاد ۲۲ شهریور ۱۴۰۰

تحلیل تکنیکال سهم فولاد ۲۲ شهریور ۱۴۰۰ سهم فولاد مبارکه ی اصفهان از سهم های شاخص ساز که اخیرا قدرت زیادی در این سهم برای حرکت و گذر از مقاومت ها دیده نشده. امروز ۲۲ شهریور خبری مبنی بر افزایش ۸۸درصدی میزان صادرات محصولات فولاد و افزایش ۳۹ درصدی شمش…
آموزش بورس
مشاوره بورس
پیش بینی بازار

تحلیل تکنیکال سهم فولاد ۲۲ شهریور ۱۴۰۰

سهم فولاد مبارکه ی اصفهان از سهم های شاخص ساز که اخیرا قدرت زیادی در این سهم برای حرکت و گذر از مقاومت ها دیده نشده.

امروز ۲۲ شهریور خبری مبنی بر افزایش ۸۸درصدی میزان صادرات محصولات فولاد و افزایش ۳۹ درصدی شمش فولاد در ۵ ماه نخست امسال منتشر شد هم چنین در این خبر درباره میزان واردات محصولات فولادی و شمش در این پنج ماه به نسبت سال گذشته به ترتیب ۱ درصد افزایش و ۳۳ درصد کاهش یافته است. تمامی این اخبار فاندامنتال دلیل بر صعودی بودن سهم در بلندمدت است.

سهم فولاد از بنیاد عالی برخوردار است که در ریزش بورس متاسفانه سهامدارنش را متحمل ضرری بیش از ۷۰-۸۰ درصد کرده است. از روز حرکت بازار تا به حال توانسته بیش از نیمی از این ضرر را جبران کند. البته اخیرا سهم های شاخص ساز در حال استراحت  و رنج زدن هستند و هنوز رشد چندانی نداشتند. البته با توجه به شرایط بازار و نبودن صف فروش های سنگین، جای نگرانی زیادی در حال حاضر برای این سهم وجود ندارد.

سهم فولاد بعد از حرکت خود از کف چارت تا محدوده ی مقاومتی ۱۲۷۷۰ تا ۱۲۹۴۴ پیش آمد اما قدرت لازم برای گذر از این مقاومت در سهم دیده نشد. لذا به سمت محدوده های حمایتی حرکت کرد. اولین محدوده حمایتی این سهم ۱۱۰۶۷ تا ۱۱۲۰۶ می باشد که در صورتی که در این محدوده حمایت شود می توان انتظار داشت مجدد به سمت مقاومت خود حرکت کند و در صورتی که این محدوده حمایتی خود را نیز از دست بدهد می تواند تا محدوده حمایتی بعدی یعنی محدوده ی قیمتی ۱۰۰۵۹ تا ۱۰۲۳۳ پایین بیاید.

حتما بخوانید
تحلیل تکنیکال نماد فجر | 14 مهر ۹۹

طبق شکل آورده شده و نواحی حمایتی و مقاومتی ترسیمی، تارگت سهم بعد از گذر از این مقاومت پیش رو می تواند محدوده ی ۱۴۶۱۳ تا ۱۴۸۹۱ باشد.

از نظر تابلو قدرت خریدار و ورود پول زیادی در سهم دیده نشده اما سهم مرتب در حال رنج زدن و خالی کردن فروشندگان سهم است و امروز در نهایت قیمت پایانی نزدیک به صفر تابلو داشت.

در بررسی تکنیکالی، سهم فولاد در یک روند صعودی قرار گرفته که محدوده حمایتی که این روزها در آن قرار گرفته علاوه بر اینکه یک محدوده حمایت استاتیک است یک محدوده حمایت داینامیک خط روند نیز می باشد. از نظر ایچی موکو سهم در یک شرایط ایده آل فعلا قرار ندارد و سیگنالی برای ما صادر نکرده.

برای بررسی خرید در این سهم باید معاملات سهم در روزهای  آتی تحت نظر باشد که در صورت حمایت در سطوح مشخص شده میتوان خرید جدید بصورت پله ای و یا کم کردن میانگین انجام داد.

تحلیل فولاد

 

برای نوشتن دیدگاه باید وارد بشوید.