تحلیل تکنیکال نماد وپست 8 آذر 1400 | سایت آموزش بورس ایران
تحلیل نماد وپست
  1. خانه
  2. تحلیل تکنیکال بورس
  3. تحلیل تکنیکال نماد وپست ۸ آذر ۱۴۰۰
تحلیل تکنیکال بورس

تحلیل تکنیکال نماد وپست ۸ آذر ۱۴۰۰

تحلیل تکنیکال نماد وپست ۸ آذر ۱۴۰۰ سهم وپست از زیرمجموعه ی گروه بانکها با بیش از ۳ میلیارد برگ سهم از سهم های به نسبت بزرگ بازار دوم بورس است. این سهم امروز از قیمت ۲۰۴۳۰ باز شد کم کم سهم شروع به رنج مثبت زدن کرد و بعد…
آموزش بورس
مشاوره بورس
پیش بینی بازار

تحلیل تکنیکال نماد وپست ۸ آذر ۱۴۰۰

سهم وپست از زیرمجموعه ی گروه بانکها با بیش از ۳ میلیارد برگ سهم از سهم های به نسبت بزرگ بازار دوم بورس است.

این سهم امروز از قیمت ۲۰۴۳۰ باز شد کم کم سهم شروع به رنج مثبت زدن کرد و بعد توانست به قیمت +۵ تابلو برسد و پس از آن سهم مجدد به رنج کشیده شد و در پایان بازار با قیمت پایانی +۱.۱ درصد بسته شد.

سهم وپست امروز با خروج پول ۱.۸ میلیاردی مواجه بود. سرانه ی خرید هر حقیقی ۲۳ میلیون و سرانه ی فروش هر حقیقی ۲۲ میلیون بوده که با توجه به تعداد خریدار حقیقی و فروشنده حقیقی، بیانگر قدرت خریدار بالاتر و  تقریبا  برابر ۱ می باشد.

 اندیکاتور RSI سهم وپست نشان دهنده ی وضعیت خنثی از خرید و فروش است که در حد تعادل قرار دارد و اندیکاتور حجم، حجم معاملات امروز سهم را در حالت حجم بالا نشان داد که بیش از میانگین حجم ماه بوده.

نماد وپست حدود ۷ روز پیش مجوز افزایش سرمایه ۴۰۷ درصدی از محل مازاد تجدید ارزیابی دارایی ها را از سازمان بورس گرفت.

  همچنین به گزارش کدال، پست بانک ایران در عملکرد ۷ ماهه منتهی به مهرماه، حدود ۱۵۷۳ میلیارد تومان درامد از تسهیلات اعطایی خود کسب نمود. هم چنین جمع سود اعطا شده به سپرده های سرمایه گذاری شده در این بانک به ۸۰۰ میلیارد تومان رسید. گفتنی است که تراز این بانک در مرداد ماه ۷۳۳ میلیارد تومان مثبت بود.

نماد وپست در یک روند نزولی قرار دارد که هنوز حرکتی در جهت شکست این روند دیده نشده. این سهم در روزهای اخیر در حال نوسان در یک محدوده می باشد که یک محدوده پرایس اکشنی و یک محدوده فلت کیجونسن می باشد.

حتما بخوانید
تحلیل تکنیکال خگستر | 18 خرداد ۹۹

سهم وپست اکنون محصور در یک محدوده مقاومتی حمایتی است که محدوده حمایتی قیمتی ۲۰۳۳۸ تا ۲۰۴۱۳ می باشد و محدوده مقاومتی محدوده قیمتی ۲۱۴۴۷ تا ۲۱۵۱۰ می باشد.

در صورتی که بتوناد این حمایت را بشکند و در پایین این محدوده تثبیت شود، می تواند تا محدوده حمایتی ۱۸۷۳۷ تا ۱۸۹۵۱ اصلاح کند و در صورتی که بتواند محدوده مقاومتی را بشکند می توان انتظار داشت تا محدوده مقاومتی ۲۲۵۴۴ تا ۲۲۸۰۹ حرکت کند.

نماد وپست در حال حاضر کندل ها در زیر یک ابر کوموی نزولی شکل گرفته اند که نشان از نزولی بودن روند بلند مدت در این محدوده می باشد علاوه بر این کندل ها با اجزای ایچی یعنی کیجونسن و تنکانسن تداخل دارد که کاملا غیر ایده آل می باشد و فلت بودن این دو جزء، خود نشان دهنده ی نوسانی بودن سهم در این محدوده است.

در صورتی که تصمیم دارید از سهم میانگین کم کنید اجازه دهید از از این محدوده نوسانی سهم خارج شود و درصورت خروج قدرتمند کندل ها می توانید مطمئن تر و بصورت پله ای وارد سهم شوید.

 

پروژه تحلیل 1

برای نوشتن دیدگاه باید وارد بشوید.