تحلیل تکنیکال سهم وبصادر 6 آذر 1400 | سایت آموزش بورس ایران
سهم وبصادر
  1. خانه
  2. تحلیل تکنیکال بورس
  3. تحلیل تکنیکال سهم وبصادر ۶ آذر ۱۴۰۰
تحلیل تکنیکال بورس

تحلیل تکنیکال سهم وبصادر ۶ آذر ۱۴۰۰

تحلیل تکنیکال سهم وبصادر ۶ آذر ۱۴۰۰ سهم وبصادر با بیش از ۱۷۵ میلیارد برگ سهم از زیر مجموعه ی گروه بانکها و موسسات اعتباری، از سهم های بزرگ بازار دوم بورس به حساب می آید. این سهم امروز از +۵ تابلو شروع به معامله کرد اما در همان نیمه اول…
آموزش بورس
مشاوره بورس
پیش بینی بازار

تحلیل تکنیکال سهم وبصادر ۶ آذر ۱۴۰۰

سهم وبصادر با بیش از ۱۷۵ میلیارد برگ سهم از زیر مجموعه ی گروه بانکها و موسسات اعتباری، از سهم های بزرگ بازار دوم بورس به حساب می آید.

این سهم امروز از +۵ تابلو شروع به معامله کرد اما در همان نیمه اول بازار به علت شرایط منفی بازار و اصلاح شاخص کل، سهم به رنج منفی کشیده شد و در پایان بازار به صفر تابلو رسید و با پایانی -۳.۹ به روز معاملاتی خود خاتمه داد.

سهم وبصادر امروز با خروج پول ۸۷۰ میلیونی همراه بود. سرانه ی خرید هر حقیقی ۱۰ میلیون و سرانه ی فروش هر حقیقی ۱۴ میلیون ارزیابی شد که بیانگر قدرت فروشنده بالاتر و حدود ۰.۷ بوده.

سهم وبصادر به گزارش کدال در ۸ ماهه منتهی به آبان حدود ۲۱۴۴۴ میلیارد تومان درآمد از تسهیلات اعطایی خود کسب نمود.

همچنین جمع سود اعطا شده به سپرده های سرمایه گذاری شده در این بانک به ۲۰۴۵۵ میلیارد تومان رسید.

گفتنی است که تراز این بانک در ۸ ماهه، ۹۸۹ میلیارد تومان مثبت بوده است.

سهم وبصادر در یک روند نزولی قرار گرفته که هنوز نتوانسته این روند را بشکند و سیر صعودی به خود بگیرد.

در صورتی که بتواند خط روند نزولی بلند مدت خود را بشکند و کف و سقف هایی بالاتر بزند و خط روندی صعودی شکل دهد می توان انتظار صعود در بلند مدت و میان مدت از سهم داشت.

سهم وبصادر اخیرا در حال نزدیک شدن به یک محدوده حمایتی می باشد که بار قبل با برخورد به ان مورد حمایت قرار گرفت و به سمت بالا حرکت کرد.

حتما بخوانید
تحلیل تکنیکال سهم ولپارس 30 شهریور 1400

این ناحیه ی حمایتی در محدوده قیمتی ۱۵۳۵ تا ۱۶۱۵ می باشد.

در صورتی که به این محدوده برسد و مورد حمایت قرار نگیرد می توان انتظار داشت تا محدوده حمایتی بعدی یعنی محدوده ۱۳۰۹ تا ۱۳۴۸ اصلاح کند.

اما در صورتی که شاهد حمایت در سهم بودیم می توان انتظار داشت تا محدوده مقاومتی ۱۹۲۹ تا ۲۰۳۹ حرکت کند.

سایر محدوده های حمایتی و مقاومتی در تصویر رسم شده.

طبق تصویری که در زیر گذاشته شده اندیکاتور RSI در سهم وبصادر در محدوده اشباع فروش قرار دارد و خود این اندیکاتور نیز روندی نزولی به خود گرفته و تمامی این موارد حاکی از ترس در بازار سهام و فشار فروش در این سهم می باشد.

 سهم وبصادر در محدوده فعلی در زیر ابر کوموی نزولی کندل هایش شکل گرفته که خود نشان دهنده ی نزولی بودن روند میان مدتی و بلند مدتی در این محدوده می باشد.

از نظر اجزای ایچی موکو، در بالای کندل ها در این محدوده مقاومت محکم کیجونسن و تنکانسن و مویینگ قرار دارد که همچون سد در مقابل حرکت قیمت عمل می کند و چینش این اجزا در این موقعیت نشان دهنده ی نزولی بودن روند وگارد فلت آنها نیز نشان از رنج بودن سهم در این روند معاملاتی بوده.

در صورتی که تصمیم به کم کردن میانگین از این سهم دارید اجازه دهید سهم در یک محدوده امن معاملاتی قرار بگیرد و بصورت پله ای با رعایت مدیریت سرمایه در ان محدوده ها وارد شوید.

اگر استراتژی شما بلند مدت است و تصمیم به خرید جدید دارید پیشنهاد میشود تا تغییر روند سهم و شکست روند نزولی فعلی و تشکیل روند صعودی خریدهای سنگین انجام ندهید و در محدوده های حمایتی قوی و امن وارد سهم شوید.

حتما بخوانید
تحلیل تکنیکال سهام دشیمی | 29 اردیبهشت 99

رعایت مدیریت سرمایه در اینگونه سهم ها به شدت توصیه میشود.

پروژه تحلیل

برای نوشتن دیدگاه باید وارد بشوید.