نماد وبصادر را بشناسیم | سایت آموزش بورس ایران
نماد وبصادر
  1. خانه
  2. نمادهای بورس
  3. نماد وبصادر را بشناسیم
نمادهای بورس

نماد وبصادر را بشناسیم

آشنایی با نماد وبصادر بخش های اصلی آشنایی با نماد وبصادرمعرفی نماد وبصادرتاریخچه شرکت وبصادربرای حرفه ای شدن در بورس ترکیب و اعضای هیئت مدیره ترکیب سهامداران بانک صادراتترازنامه شرکت وبصادر بانک های مختلفی در دنیای بورس مشغول به فعالیت هستند که یکی از آن ها بانک صادرات است که با…
آموزش بورس
مشاوره بورس
پیش بینی بازار

آشنایی با نماد وبصادر

بانک های مختلفی در دنیای بورس مشغول به فعالیت هستند که یکی از آن ها بانک صادرات است که با نماد وبصادر سهام آن در بورس عرضه می گردد. این بانک پس از بانک تجارت و ملت سومین بانک بزرگ بورسی در ایران است. خرید سهام های این بانک می تواند فرصت خوبی برای سرمایه گذاری در بازار بورس باشد.

معرفی نماد وبصادر

بانک صادرات با نماد وبصادر در دوم خرداد سال ۱۳۸۸ وارد بازار بورس اوراق بهادار شد و سهام آن مورد معامله قرار می گیرد. این بانک به طور کلی دارای ۲۲۴۸ شعبه است  که از این تعداد ۲۲۲۴ شعبه در داخل ایران  و ۲۲ شعبه ، ۲ بانک مستقل و ۳ بانک مشترک در خارج از ایران مشغول به کار هستند.

شرکت های متعددی وجود دارد که تابع بانک صادرات ایران هستند و تحت نظارت آن فعالیت خود را انجام می دهند که از جمله آن ها می توان به شرکت تامین سرمایه سپهر، شرکت صرافی سپهر، شرکت بیمه سرمد، گروه مالی سپهر، شرکت توسعه سپهر ماندگار خراسان، واسپاری سپهر صادرات، سرمایه گذاری توسعه و سرمایه گذاری توسعه سپهر فارس اشاره نمود.

نماد وبصادر

تاریخچه شرکت وبصادر

بانک صادرات ایران یکی از نخستین بانک هایی است که در ایران تاسیس شد و در سال ۱۳۵۸ جز بانک های ملی کشور قرار گرفت. این بانک دارای شعبات فراوانی در نقاط مختلف ایران است و به همین دلیل شعبه های آن در هر یک از استان ها به بانک صادرات استان تبدیل گردید و بانک صادرات ایران سهامدار تمامی این بانک ها محسوب می شود.

حتما بخوانید
نماد ثبهساز را بشناسیم
برای حرفه ای شدن در بورس 

 مطلب مربوط به  مزایا و معایب معاملات آتی سهام را هم 

مطالعه کنید

ترکیب و اعضای هیئت مدیره

اعضای هیئت مدیره این شرکت را ۵ نفر تشکیل می دهند که در ادامه آن ها را معرفی خواهمی نمود.

مدیر عامل جت الله صیدی با مدرک دکتری می باشد.

رئیس هیئت مدیره حمید تاجیک باغخواص با مدرک دکتری است.

نایب رئیس هیئت مدیره امیر یوسفیان با مدرک لیسانس می باشد.

اعضای هیئت مدیرِه آن رضا صدیق و ایرج نیک اختر می باشند.

ترکیب سهامداران بانک صادرات

بانک صادرات ایران که سهام آن تحت عنوان نماد وبصادر در بورس عرضه می گردد دارای سهامداران متعددی است که عبارتند از شرکت گروه مالی سپهر صادرات( سهامی خاص)، دولت جمهوری اسلامی ایران، صندوق سرمایه گذاری واسطه گری مال یکم، شرکت سرمایه گذاری خوارزمی (سهامی عام)، صندوق بازارگردانی سپهر صادرات، شرکت گروه مالی ملت (سهامی عام).

ترازنامه شرکت وبصادر

ترازنامه وبصادر

برای نوشتن دیدگاه باید وارد بشوید.