تحلیل تکنیکال سهم خبهمن 3 آذر 1400 | سایت آموزش بورس ایران
سهم خبهمن
  1. خانه
  2. تحلیل تکنیکال بورس
  3. تحلیل تکنیکال سهم خبهمن ۳ آذر ۱۴۰۰
تحلیل تکنیکال بورس

تحلیل تکنیکال سهم خبهمن ۳ آذر ۱۴۰۰

تحلیل تکنیکال سهم خبهمن ۳ آذر ۱۴۰۰ سهم خبهمن از زیرمجموعه ی گروه خودرو و ساخت قطعات با بیش از ۱۳۴ میلیارد برگ سهم از سهم های بزرگ بازار اول بورس می باشد. این سهم امروز از قیمت ۲۰۷۵ شروع به معامله و در اواسط بازار به صفر تابلو نیز…
آموزش بورس
مشاوره بورس
پیش بینی بازار

تحلیل تکنیکال سهم خبهمن ۳ آذر ۱۴۰۰

سهم خبهمن از زیرمجموعه ی گروه خودرو و ساخت قطعات با بیش از ۱۳۴ میلیارد برگ سهم از سهم های بزرگ بازار اول بورس می باشد.

این سهم امروز از قیمت ۲۰۷۵ شروع به معامله و در اواسط بازار به صفر تابلو نیز رسید و شروع به رنج زدن در این محدوده ی قیمتی کرد و سرانجام با قدرت بالای خریدارها توانست به صف خرید بنشیند هرچند که با عرضه ی زیاد مواجه شد و صف خرید آن، ریخت و روز معاملاتی خود را با قیمت پایانی ۲۱۱۸ یعنی +۳ خاتمه داد.

سهم خبهمن امروز با ورود پول حقیقی بیش از ۲ میلیارد مواجه بود .

سرانه ی خرید هر حقیقی در سهم امروز ۲۷ میلیون و سرانه ی فروش هر حقیقی برابر ۲۹ میلیون تومان بود که بیانگر قدرت فروشنده بالاتر و نزدیک ۰.۹ بود.

سهم خبهمن امروز در محدوده حمایتی که در چارت رسم شده با حجم معاملات بالا یعنی بیش از میانگین حجم ماه حجم خورد. از مزایای این سهم شناوری ۲۴ درصد می باشد که در حرکت سهم بسیار موثر بوده.

سهم خبهمن از بعد از افزایش سرمایه تاکنون نتوانسته تارگت های قبلی خود را تاچ کند.

اکنون در یک محدوده حمایتی قیمتی ۱۹۲۲ تا ۱۹۶۵ قرار دارد که امروز یک کندل حمایتی در آن دیده شده ولی نیاز به کندل تاییدیه دارد و تثبیت بالای محدوده مذکور لازم است.

در نزدیکی همین محدوده حمایتی یک محدوده مقاومتی قیمتی ۲۱۴۵ تا ۲۱۷۷ قرار دارد که قیمت در حال نوسان بین این محدوده می باشد.

حتما بخوانید
تحلیل تکنیکال نماد وشهر | 6 مهر ۹۹

در صورتی که بتواند از این محدوده محصور قیمت ازاد شود و در بالای محدوده ی مقاومتی مذکور کندل تثبیت بزند می توان انتظار داشت تا تارگت اول خود یعنی محدوده قیمتی ۲۴۹۸ تا ۲۵۳۶ حرکت کند.

در صورتی که در هفته ی آینده شاخص این گروه و لیدر گروه خودرو به اصلاح قیمتی برود، بی تاثیر بر سهم خبهمن نیست و ممکن است باعث از دست دادن حمایت ذکر شده در پاراگرف قبل بشود و در این صورت امکان اصلاح تا محدوده ی حمایتی ۱۷۴۸ تا ۱۸۰۲ وجود دارد.

چینش کیجونسن و تنکانسن در محدوده فعلی در حالت ایده آل و در زیر کندل ها قرار دارد و اما از نظر گارد، گارد تنکانسن صعودی و گارد کیجونسن در حالت فلت قرار دارد که بیانگر رنج بودن سهم در محدوده فعلی می باشد.

از شرایط ایده آل دیگر از نظر ایچی موکودر سهم شکل گیری کندل ها بر بالای ابر کوموی صعودی می باشد که خود می تواند حاکی از صعود بلند مدت در محدوده فعلی باشد.

در صورتی که تصمیم به خرید جدید در این سهم و یا کم کردن میانگین از این سهم دارید پیشنهاد می شود اجازه دهید کندل ها تکلیف خود را با این ناحیه ی محصور مشخص کنند و در صورت شکست این محدوده و تثبیت بالای آن میتوان در صورت استراتژی کوتاه مدت تا تارگت اول با سهم ماند و در صورت استراتژی میان مدت می توان یک پله در محدوده ذکر شده وارد شد.

پروژه تحلیل 13

برای نوشتن دیدگاه باید وارد بشوید.