تحلیل تکنیکال سهم شاراک 17 آبان 1400 | سایت آموزش بورس ایران
سهم شاراک
  1. خانه
  2. تحلیل تکنیکال بورس
  3. تحلیل تکنیکال سهم شاراک ۱۷ آبان ۱۴۰۰
تحلیل تکنیکال بورس

تحلیل تکنیکال سهم شاراک ۱۷ آبان ۱۴۰۰

تحلیل تکنیکال سهم شاراک ۱۷ آبان ۱۴۰۰ سهم شاراک با بیش از ۸ میلیارد برگ سهم از سهم های بزرگ ارزشی بازار اول بورس است. این سهم در روز دوشنبه ۱۷ ابان معاملاتش از رنج مثبت شروع شد و در نهایت در تایم پایانی بازار به صف خرید نشست و…
آموزش بورس
مشاوره بورس
پیش بینی بازار

تحلیل تکنیکال سهم شاراک ۱۷ آبان ۱۴۰۰

سهم شاراک با بیش از ۸ میلیارد برگ سهم از سهم های بزرگ ارزشی بازار اول بورس است.

این سهم در روز دوشنبه ۱۷ ابان معاملاتش از رنج مثبت شروع شد و در نهایت در تایم پایانی بازار به صف خرید نشست و ارزش صف خرید این سهم در پایان بازار ۵ میلیون بوده.

سهم شاراک امروز با بیش از ۲۴ میلیارد ورود پول همراه بوده.

همچنین سرانه ی خرید هر حقیقی ۳۴ میلیون و سرانه ی فروش هر حقیقی ۳۷ میلیون تومان بود که بیانگر قدرت فروشنده ۰.۹ در این سهم بوده.

از ویژگی های مثبت این سهم شناوری زیر ۲۰ درصد می باشد که کار را برای رشد و حرکت این سهم آسان تر میکند و سهامداران عمده ی این سهم در حمایت ها نقش خود را بخوبی می توانند ایفا میکنند.

سهم شاراک در ۶ ماهه منتهی به شهریور ۱۴۰۰ برای هر سهم سودی بالغ بر ۳۹۳۱ ریال، که روند افزایشی در پیش رو داشته و ۳۴۵۰ میلیارد تومان سود ناخالص داشته که نسبت به دوره مشابه رشد ۳۶۵ درصدی را داشته و ۳۱۷۰ میلیارد تومان هم سود داشته که نسبت به دوره مشابه ۲۹۲ درصد افزایش داشته است و همچنین سود عملیاتی ۳۰۹۳ میلیارد تومان بوده که نسبت به دوره مشابه رشد ۲۷۹ درصدی داشته است.

سهم شاراک اخیرا در یک محدوده حمایتی بوده که مورد حمایت قرار گرفته و به سمت مقاومت خود یعنی ناحیه ی قیمتی ۴۸۴۵۷ تا ۴۹۶۸۶  حرکت کرده و امروز به این محدوده رسیده.

حتما بخوانید
تحلیل تکنیکال پاکشو | 4 تیر 99

در صورتی که قدرت لازم برای گذر از این مقاومت را داشته باشد و بتواند این مقاومت را بشکند و در بالای این محدوده تثبیت شود می توان انتظار داشت تا تارگت بعدی خود یعنی محدوده قیمتی ۵۸۰۶۹ تا ۵۹۶۱۷ رشد کند.

و در صورتی که نتواند از این محدوده مقاومتی بگذرد میتوان انتظار داشت تا محدوده حمایتی ۴۲۲۴۳ تا ۴۲۹۳۱ اصلاح کند. سایر محدوده های حمایتی و مقاومتی در شکل ترسیم شده.

در بررسی سهم شاراک در تایم فریم ۱ ساعته،میتوان اینگونه گفت که اجزای ایچی در چینشی مناسب اما گاردی فلت قرار گرفته اند که نشانگر رنج بودن سهم در کوتاه مدت و تایم فریم پایین می باشد.

همچنین در تایم فریم ۱ ساعته کندل ها در زیر ابر کوموی نزولی قرار دارند که خود این ابر میتواند یک مقاومت برای سهم در کوتاه مدت باشد.

اما در تایم فریم روزانه سهم در بالای ابر کوموی صعودی قرار دارد که در صورت چینش و گارد صعودی اجزای ایچی میتوان انتظار رشد از این سهم در میان مدت داشته باشیم.

در صورتی که از این سهم با بنیاد خوب، تصمیم به خرید جدید دارید می توانید صبر کنید تا سهم در برخودر با مقاومتش مشخص کند تصمیم به گذر از آن دارد یا تصمیم به اصلاح کوتاه مدتی و رنج در سهم دارد اگر استراتژی میان مدت دارید در صورت گذر از این مقاومت میتوان بصورت پله ای وارد شد اما در صورتی که قصد نوسانگیری از این سهم دارید میتوانبعد از تثبیت بالای محدوده مقاومت مذکور تا مقاومت بعدی خرید خود را تکمیل کنید.

حتما بخوانید
تحلیل تکنیکال سهم هجرت 1 مهر 1400

 

پروژه تحلیل 5

برای نوشتن دیدگاه باید وارد بشوید.