تحلیل تکنیکال سهم کاما 18 آبان 1400 | سایت آموزش بورس ایران
سهم کاما
  1. خانه
  2. تحلیل تکنیکال بورس
  3. تحلیل تکنیکال سهم کاما ۱۸ آبان ۱۴۰۰
تحلیل تکنیکال بورس

تحلیل تکنیکال سهم کاما ۱۸ آبان ۱۴۰۰

تحلیل تکنیکال سهم کاما ۱۸ آبان ۱۴۰۰ سهم کاما از زیرگروه استخراج کانه های فلزی با بنیاد عالی با بیش از ۱۰ میلیارد برگ سهم از سهم های بزرگ بازار اول بورس به حساب می آید. سهم کاما امروز ۱۸ آبان معاملات خود را از صفر تابلو آغاز نمود و…
آموزش بورس
مشاوره بورس
پیش بینی بازار

تحلیل تکنیکال سهم کاما ۱۸ آبان ۱۴۰۰

سهم کاما از زیرگروه استخراج کانه های فلزی با بنیاد عالی با بیش از ۱۰ میلیارد برگ سهم از سهم های بزرگ بازار اول بورس به حساب می آید.

سهم کاما امروز ۱۸ آبان معاملات خود را از صفر تابلو آغاز نمود و به دلیل اینکه در تایم فریم ۱ ساعته کندل ها در درون ابر کومو قرار داشتند و در تایم فریم ۳۰ دقیقه نیز کندل ها به مقاومت کیجونسن برخورد کرده بودند، سهم به سختی توانست خود را به رنج مثبت بکشاند و در پایان بازار با پایانی مثبت ۱.۱۸ به معاملات امروز خود خاتمه داد.

سهم کاما امروز توانست با ورود پول ۲ میلیاردی همراه باشد اما قدرت خریدار در سهم دیده نشد و می توان گفت سرانه ی خرید هر حقیقی ۱۷ میلیون و سرانه ی فروش هر حقیقی نیز ۱۷ میلیون بوده.

سهم کاما طبق گزارشی که در کدال اخیرا منتشر کرده در ۶ ماهه منتهی به شهریور ۱۴۰۰ برای هر سهم سودی بالغ بر ۳۲۸ ریال را داشته است.

همچنین ۳۹۲ میلیارد تومان سود ناخالص داشته که نسبت به دوره مشابه رشد ۱۰ درصدی را داشته و همچنین ۳۴۵ میلیارد تومان سود عملیاتی آن بوده است.

سهم کاما همانطور که در تصویر می بینید در یک خط روند نزولی قرار گرفته بود که اخیرا آن را شکسته و بنظر می آید در حال تکمیل پولبک به سطح شکسته شده است که می تواند این پولبک تا عمق سطح نیز نفوذ کند که از دسته ی پولبک های نافذ می باشد. بنابراین خط روند نزولی شکسته شده به عنوان یک مقاومت برای سهم بوده که باعث واکنش سهم به این سطح بوده.

حتما بخوانید
تحلیل تکنیکال دتولید | 21 اردیبهشت 99

سهم کاما در صورتی که در محدوده فعلی حمایت نشود و شاهد برگشت قیمت نباشیم می توان انتظار داشت تا محدوده حمایتی ۷۷۶۷ تا ۸۰۹۸ اصلاح کند.

در صورتی که سهم مورد حمایت قرار گیرد و به سمت تارگت های خود حرکت کند اولین محدوده مقاومتی برای سهم محدوده قیمتی ۹۳۴۲ تا ۹۴۸۷ می باشد و در صورتی که در بالای این محدوده تثبیت شود می توان انتظار داشت تا تارگت دوم خود یعنی محدوده قیمتی ۱۰۱۷۱ تا ۱۰۳۱۶ حرکت کند.

سهم کاما در تایم فریم روزانه اکنون بر روی حمایت تنکانسن نیز قرار دارد که می توان گفت تنکانسن در حال حاضر در در چینشی مناسب قیمت را شکار کرده و تلاش میکند تا کندل ها را به سمت بالا ببرد. لازم به ذکر است که فلت بودن این خط خود گویای رنج بودن این سهم در محدوده فعلی است.

کیجونسن نیز از نظر چینش و گارد در شرایط غیر ایده آل قرار دارد.

در صورتی که سهم کاما را از قبل از افزایش سرمایه داشتید و سرمایه ی شما در ضرر است چراکه این سهم بعد از افزایش سرمایه نتوانسته تارگت های قبلی خود را تاچ کند فلذا برای میانگین کم کردن از این سهم می توانید در محدوده حمایتی مهم و مطمئن بصورت پله ای وارد شوید.

دقت کنید که مدیریت سرمایه به شدت در خرید این سهم در شرایط فعلی تاکید میشود و خرید پله ای نیز به دلیل مقاومت های فراوان این سهم بسیار مهم است.

 

پروژه تحلیل 6

برای نوشتن دیدگاه باید وارد بشوید.