تحلیل تکنیکال سهم سباقر 28 شهریور 1400 | سایت آموزش بورس ایران
سهم سباقر
  1. خانه
  2. تحلیل تکنیکال بورس
  3. تحلیل تکنیکال سهم سباقر ۲۸ شهریور ۱۴۰۰
تحلیل تکنیکال بورس

تحلیل تکنیکال سهم سباقر ۲۸ شهریور ۱۴۰۰

تحلیل تکنیکال سهم سباقر ۲۸ شهریور ۱۴۰۰ سهم سباقر از زیرگروه سیمانی که از سهم های به نسبت کوچک بازار محسوب میشود و به نسبت شاخص گروه خود و سهم لیدر هم گروه خود رشد آنچنانی نداشته. البته از ۲۳ شهریور سهم سباقر تحرکات مثبت با قدرت خریدار بالا و…
آموزش بورس
مشاوره بورس
پیش بینی بازار

تحلیل تکنیکال سهم سباقر ۲۸ شهریور ۱۴۰۰

سهم سباقر از زیرگروه سیمانی که از سهم های به نسبت کوچک بازار محسوب میشود و به نسبت شاخص گروه خود و سهم لیدر هم گروه خود رشد آنچنانی نداشته.

البته از ۲۳ شهریور سهم سباقر تحرکات مثبت با قدرت خریدار بالا و ورود پول در تابلوی سهم داشته و رشد خوبی در این چند روز از خود به جای گذاشته. امروز هم سهم قدرت خریدار بالای ۱ و ورود پولی بیش از ۷ میلیارد داشته و حجم معاملاتی نزدیک به ۱۰ برابر میانگین حجم ماه داشته که حاکی از حجم مشکوک بوده. 

بررسی حجم مشکوک و حجم معاملات زیاد در محدوده های مقاومتی باید به دقت بررسی شود. سهم فردا با یک محدوده مقاومتی برخورد میکند که باید مدیریت ریسک را رعایت کرد و در صورتی که تابلوی سهم با خروج پول و قدرت فروشنده همراه باشد و صف خرید سهم بریزد پیشنهاد می شود سیو سود در سهم انجام شود. 

در صورتی که سهم سباقر این محدوده ی مقاومتی ۱۸۹۳۴ تا ۱۹۵۸۰ را بتواند پشت سر بگذارد و کندل تثبیت بالای این محدوده بزند، می تواند تا تارگت بعدی خود یعنی محدوده ی ۲۲۱۶۵ تا ۲۲۷۰۹ حرکت کند. و در صورتی که سهم نتواند  از محدوده ی مقاومتی عبور کند، می تواند تا محدوده ی حمایتی ۱۷۳۷۰ تا ۱۷۸۱۲ اصلاح کند.

سهم سباقر از نظر چینش و گارد تنکانسن و کیجونسن در حالت ایده آل قرار دارد و می توان گفت این سهم در میان مدت میتواند بصورت صعودی حرکت کند.

حتما بخوانید
تحلیل تکنیکال سهم بزاگرس 1 شهریور 1400

اگر در داخل شکل دقت کنید مستطیلی رسم کرده ایم که بعد از یک روند صعودی که سهم سباقر داشته، در یک روند رنج (در قالب مستطیل رسم شده) در حال حرکت است. در صورتی که بتواند سقف این مستطیل را بشکند و بالای آن تثبیت شود میتوان گفت روند آن تغییر کرده و روند رنج را شکسته. پس بعد از گذر از مقاومت پیش رو، سقف مستطیل میتواند به عنوان یک مقاومت برای سهم باشد که محدوده ی قیمتی ۲۰۶۶۸ به حساب می آید. در صورتی که بتواند این مقاومتِ سقف مستطیل شکسته شود می تواند به تارگت اعلام شده در پاراگراف بالا برسد.

لازم به ذکر است که سهم سباقر در فیلتر پتانسیل رشد زیاد و حجم مبنای کم قرار گرفته که عده ای بعنوان نوسانگیری از این سهم استفاده کرده اند.

برای خرید جدید از این سهم در این نقطه پیشنهاد نمی شود بلکه در صورت کندل تثبیت و اطمینان از شکست محدوده مقاومتی، می توان وارد سهم شد و یا از سهم میانگین کم کرد.دقت کنید بر روی مقاومت ها تا گذر نکردن از آنها حتی اگر تابلوی سهم جذاب باشد ورود به آن سهم ریسک بالایی دارد چون ممکن است بازیگر سهم با جذاب نگه داشتن تابلو آرام آرام سهم را خالی کند.

 

پروژه تحلیل 3

برای نوشتن دیدگاه باید وارد بشوید.