تحلیل تکینکال سهم کی بی سی 28 شهریور 1400 | سایت آموزش بورس ایران
سهم کی بی سی
  1. خانه
  2. تحلیل تکنیکال بورس
  3. تحلیل تکینکال سهم کی بی سی ۲۸ شهریور ۱۴۰۰
تحلیل تکنیکال بورس

تحلیل تکینکال سهم کی بی سی ۲۸ شهریور ۱۴۰۰

تحلیل تکینکال سهم کی بی سی ۲۸ شهریور ۱۴۰۰ سهم کی بی سی از زیرگروه دارویی با ۲۹۰ میلیون برگ سهم از سهم های کوچک بازار است که بنظر می آید برای خریدهای گروهی و یا برای نوسانگیری این سهم را انتخاب می کنند چون براحتی می توانند سهم را…
آموزش بورس
مشاوره بورس
پیش بینی بازار

تحلیل تکینکال سهم کی بی سی ۲۸ شهریور ۱۴۰۰

سهم کی بی سی از زیرگروه دارویی با ۲۹۰ میلیون برگ سهم از سهم های کوچک بازار است که بنظر می آید برای خریدهای گروهی و یا برای نوسانگیری این سهم را انتخاب می کنند چون براحتی می توانند سهم را بالا ببرند.

سهم کی بی سی در یک روند نزولی قرار دارد که هنوز نتوانسته از این روند خارج شود. این سهم با توجه به اینکه قدرت ریزش آن رو به کاهش است در صورتی ک قدرت در صعود بیشتر شود و بتواند یک سقف بالاتر از سقف قبلی بزند میتوان انتظار داشت از روند نزولی خارج شود و انتظار صعود از سهم داشت.

البته هنوز برای اظهار نظر قطعی درباره ی تعییر روند زود است. چون گاهی پیش می آید سهم بعد از یک ریزش طولانی و شکست روند قبلی در یک روند رنج قرار میگیرد و بعد از آن وارد یک روند صعودی قرار می گیرد.

در حال حاضر سهم کی بی سی در فیلتر آستانه ی صف خرید و پتانسیل رشد قرار گرفته و چون سهم کوچکی است حجم مبنای کوچکی دارد و  سریعتر میتواند حجم مبنا پر کند.

سهم کی بی سی در تایم فریم یک ساعته چینش کیجونسن و تنکانسن در حال شکل گیری زیر کندل ها است ولی هنوز گارد صعودی در این تایم فریم دیده نشده و به تبع در تایم فریم روزانه هم هنوز چینش و گارد ایده آلی شکل نگرفته و انتظار صعود میان مدت و بلند مدت در حال حاضر با توجه به چارت نداریم.

حتما بخوانید
تحلیل تکنیکال ستران | 16 اردیبهشت 99

تابلوی سهم امروز بسیار جذاب عمل کرد و قدرت خریداری بیشتر از ۲ و ورود پولی بیش از ۱ میلیارد داشته. تحرکات امروز سهم در رنج مثبت بوده و توانست تا حداکثر بازه ی مجاز امروز معامله شود و در نهایت سهم به صف خرید نشست.

در مقایسه ی چارت شاخص گروه دارویی با سهم کی بی سی میتوان اینطور برداشت کرد که این سهم از شاخص جلوتر حرکت میکند و حرکات این سهم به دنبال شاخص گروه خود نیست اما شاید بتوان برعکسِ این مورد را بیان کرد. 

سهم کی بی سی در یک محدوده ی حمایتی ۲۳۷۴۸ تا ۲۴۴۵۷ قرار داشته که در این محدوده چند روزی درجا زده و  بنظر می آید با کندل امروز این سهم حمایت شده. در صورتی که سهم این سطح حمایتی خود را از دست بدهد می تواند تا محدوده حمایتی ۲۰۱۶۳ تا ۲۱۰۹۷ اصلاح کند و در صورتی که از محدوده ای ک در حال حاضر بنظر می آید حمایت شده است حرکت کند می تواند تا محدوده ی مقاومتی ۲۶۳۲۴ تا ۲۶۸۰۹ رشد و در صورت گذر از این مقاومت می تواند تا محدوده ی مقاومتی ۲۸۵۲۷ تا ۳۰۳۵۶ به پیش رود.

بنظر می آید تا تغییر روند سهم از نزولی به صعودی و شکل گیری کندل ها بالای ابر صعودی و هم چنین شکل گیری چینش و گارد صعودی ایده آل کیجونسن و تنکانسن این سهم به دید بلند مدت و میان مدت مناسب نباشد ولی از این سهم به دید نوسانگیری میتوان استفاده کرد.

تحلیل

 

 

برای نوشتن دیدگاه باید وارد بشوید.