تحلیل تکنیکال سهم پدرخش 20 شهریور 1400 | سایت آموزش بورس ایران
سهم پدرخش
  1. خانه
  2. تحلیل تکنیکال بورس
  3. تحلیل تکنیکال سهم پدرخش ۲۰ شهریور ۱۴۰۰
تحلیل تکنیکال بورس

تحلیل تکنیکال سهم پدرخش ۲۰ شهریور ۱۴۰۰

تحلیل تکنیکال سهم پدرخش ۲۰ شهریور ۱۴۰۰ سهم پدرخش از زیرگروه لاستیک و پلاستیک می باشد. از آنجایی که لاستیک افزایش نرخ گرفته و خبرها حاکی از افزایش نرخ مجدد لاستیک می باشد، می توان انتظار داشت سهم های این گروه نیز تحت تاثیر این اخبار قرار گیرند. ضمن اینکه…
آموزش بورس
مشاوره بورس
پیش بینی بازار

تحلیل تکنیکال سهم پدرخش ۲۰ شهریور ۱۴۰۰

سهم پدرخش از زیرگروه لاستیک و پلاستیک می باشد. از آنجایی که لاستیک افزایش نرخ گرفته و خبرها حاکی از افزایش نرخ مجدد لاستیک می باشد، می توان انتظار داشت سهم های این گروه نیز تحت تاثیر این اخبار قرار گیرند. ضمن اینکه باید توجه داشت تاثیر اخبار همیشه قبل از انتشار آن است و اخبار معمولا پیش خور میشوند. 

بررسی ها بر روی شاخص گروه لاستیک و سهم پدرخش حاکی از آن است که این سهم، هم بستگی زیادی با شاخص گروهش ندارد پس اصلاح چند روزه ی شاخص این گروه نمیتواند ملاک ما برای تصمیم گیری در مورد این سهم باشد.

سهم پدرخش با ۱۵۳ میلیون تعداد سهم از سهم های کوچک بازار محسوب می شود که اصلاح شاخص هم وزن بر روی رنج زدن این سهم بی تاثیر نبوده. از عیب های این سهم می توان شناوری ۷۲ درصدی سهم را ذکر کرد که بیشترین سهامداران عمده ی آن اشخاص حقیقی هستند و کار را برای حرکت این سهم کمی سخت می کند. در روز معاملاتی قبل یعنی ۴شنبه با خروج ۱۰۰.۰۰۰ سهم توسط شرکت سبدگردان آشنا یکم بعنوان یکی از سهامدارن این سهم روبرو بودیم.

سهم پدرخش در روزهای اخیر قدرت خریدار بالایی داشته و با ورود پول همراه بوده. امروز شنبه ۲۰ شهریور نیز این سهم با قدرت خریدار ۱.۳۲ و ورود پول ۳۰۰ میلیونی همراه بوده.

سهم به تازگی مقاومت خود را شکسته و اکنون سطح مقاومتی تبدیل به حمایت برای این سهم شده. در صورتی که مقاومت پیش روی این سهم یعنی محدوده ی قیمتی ۲۹۶۶۰ تا ۳۰۹۱۵ با قدرت شکسته شود و بتواند کندل تثبیت بالای این محدوده بزند انتظار می رود تا تارگت بعدی خود یعنی محدوده ی قیمتی ۴۱۹۰۱ تا ۴۳۱۵۶ حرکت کند.

حتما بخوانید
تحلیل تکنیکال نماد ختور 23 شهریور 1400

باید در نظر گرفت که سهم با نزدیک شدن به محدوده ی اشباع خرید ممکن است بین این محدوده ای که قرار گرفته در صورت نداشتن قدرت لازم، کمی رنج بزند و بعد با قدرت بیشتری به سمت تارگت خود حرکت کند.

از نظر ایچی موکو میتوان اینگونه گفت که کندل ها در بالای کیجونسن و تنکانسن قرار دارند و این دو خط نیز در چینش و گارد صعودی خود قرار دارند اما نکته ی قابل ذکر این است که کندل ها باید از ابر نزولیِ بالا سر خود عبور کنند و  با شکل گیری کندل ها بالای ابر صعودی به حرکت خود ادامه دهند تا بتوان گفت در یک حالت ایده آل قرار گرفته. پس می توان گفت این ابر کوموی نزولی حکم یک مقاومت برای کندل ها دارد که قدرت زیادی می طلبد تا بتواند از دل ابر نزولی خارج شود.

ورود به این سهم برای خرید یا میانگین کم کردن، در صورت کندل تثبیت بالای محدوده ی مقاومتی پیش رو( ۲۹۶۶۰ تا ۳۰۹۱۵) با حفظ مدیریت سرمایه می تواند منطقی باشد.

 

پدرخش

برای نوشتن دیدگاه باید وارد بشوید.