اهمیت و نقش اخبار بورس در میان معامله گران | سایت آموزش بورس ایران
اهمیت و نقش اخبار بورس
  1. خانه
  2. آموزش بورس
  3. اهمیت و نقش اخبار بورس در میان معامله گران
آموزش بورس

اهمیت و نقش اخبار بورس در میان معامله گران

اهمیت و نقش اخبار بورس در میان معامله گران بخش های اصلی اهمیت و نقش اخبار بورس در میان معامله گرانپادکست اهمیت و نقش اخبار بورس در میان معامله گرانواقعیت هایی از اخبار بورس ایراناثر تورم بر بورس ایرانخلاصه : یکی از جذاب ترین و مورد توجه ترین موضوعاتی که…
آموزش بورس
مشاوره بورس
پیش بینی بازار

اهمیت و نقش اخبار بورس در میان معامله گران

یکی از جذاب ترین و مورد توجه ترین موضوعاتی که امروزه جایگاه ویژه ای در صدر روزنامه ها، سایت های خبری داخلی و خارجی و سایر فضاهای اقتصادی دیگر قرار گرفته است اخبار بورس است.

پادکست اهمیت و نقش اخبار بورس در میان معامله گران

با توجه به تغییراتی که در فضای اقتصادی کشور رخ داده است، ناپایدار بودن ارزش واقعی پول نقد، بالا بودن ریسک معاملات دیگر مانند خرید و فروش مسکن، ملک، طلا، سکه، ارز ودرصد بالایی از سرمایه گذاران به سمت سرمایه گذاری در بازار  سرمایه روی آورده اند.

اخبار بورس این روزها یکی از پررنگ ترین خبرهای رسانه است و به همین یافتن خبرهای موثق و معتبر کار دشواری شده است.

هستند تازه واردهای بازار بورس که تنها با اولین تجربه منفی برای همیشه از سرمایه گذاری در این زمینه منصرف می شوند. بنابراین دست یابی به اطلاعات بازار سرمایه از طریق اخبار بورس که در سایت ها و مراجع معتبر منتشر می شود از نکات پر اهمیتی است که لازم است به آن توجه شود.

فرهنگ سرمایه گذاری درست و با آگاهی کامل از شرایط اولین موضوعی است که لازم است هر سهامدار آن را رعایت کند و در تلاش باشد تا در هیچ سهمی بدون تحلیل و بررسی های تکنیکال و بنیادی وارد نشود.

حتما بخوانید
نحوه خرید و فروش آنلاین سهام در بازار بورس ایران

اخبار بورس

واقعیت هایی از اخبار بورس ایران

بسیاری از سهامداران مخصوصا کسانی که به تازگی وارد دنیای بورس شده اند با سوالات و ابهاماتی مواجه می شوند و اغلب این سوالات در میان تمام آن ها مشترک است.

سوالاتی از قبیل اینکه چه اتفاقی برای بورس ایران خواهد افتاد؟ اخبار بورس تا چه اندازه قابل استناد و معتبر هستند؟ آیا از طریق اخبار بورس می توان به واقعیت های دنیای بورس پی برد یا خیر؟ تحریم و رکود اقتصادی چه اثری در اخبار بورس خواهد گذاشت؟

و سوالاتی از قبیل که ذهن تمام سهامداران و معامله گران را مشغول کرده است.

اثر تورم بر بورس ایران

برای باز کردن این موضوع بهتر است که ابتدا به عقب برگردیم و در تاریخ به دنبال شباهت ها باشیم. در سال ۹۷ کشور ایران با یک تورم سنگینی مواجه شد و به آن تورم فشار هزینه می گفتند.

در همان سال و با بالا رفتن تورم و افزایش هزینه ها بازار سرمایه رونق گرفت و ارزش اسمی بازار بورس ایران افزایش یافت.

همان گونه که تمامی اقتصاددان ها و افراد شاخص و برتر در زمینه های اقتصادی و مالی همواره به آن اشاره می کنند، تاریخ در دنیای علم اقتصاد همواره تکرار می گردد. بنابراین می توان انتظار داشت که این موضوع در سال های پس از آن نیز به همین منوال رخ دهد.

به همین علت است که تحلیل گران تکنیکال برای بررسی آینده سهم یک نماد و پیش بینی حد ضرر و یا تارگت قیمتی به گذشته سهم مراجعه می کنند و نمودار قیمتی آن را در سال های قبل بررسی می کنند.

حتما بخوانید
صندوق جسورانه چیست و آیا سودآور است؟

بنابراین شاخص ارزش بورس در یک روند کاملا ملایم و با شیب مناسب افزایش یافت. در سال  ۱۳۹۸ بسیاری از شرکت ها تجدید ارزیابی شدند و به دنبال آن درصد وام پذیری شرکت ها افزایش یافت (در واقع شرکت ها راحت تر توانستند از بانک ها وام بگیرند).

این وام ها به بخش دارایی شرکت ها وارد شد و در بازار سرمایه گذاری کردند. (حال حجم زیادی از پول توسط شرکت ها وارد بازار سرمایه شد و باعث شد که شاخص بورس افزایش پیدا کند)

اخبار بورس
اهمیت اخبار بورس

 

در واقع بر طبق اخبار بورس معتبر که در میان تحلیل گران متخصص و با تجربه به گوش می رسد ارزش سهام در بازار بورس ایران با توجه به شرایط کنونی و حمایتی که دولت از سازمان می کند همچنان در حال افزایش است.

سهامداران و معامله گران با توجه به شرایط ویژه ای که بر کشور حاکم است و در کنار آن با تکیه بر حمایت دولت از بازار بورس با خیال راحت تری می توانند اقدام به خرید و فروش کنند.

نکته ای که حائز اهمیت است این است که حتی در روزهایی که شاخص بورس مثبت و تمام بازار سبز پوش است همچنان باید با احتیاط و سنجیدن تمام جوانب اقدام معامله کرد.

مشورت گرفتن از افراد خبره، دنبال کردن اخبار بورس موثق از طریق منابع معتبر وهمگی باید هنگام معامله مورد توجه واقع شود.

خلاصه :

اخبار بورس یکی از پرطرفدارترین زمینه های خبری در روزهای کنونی شده است. افراد بسیاری با شوق بسیار هر روز تمام خبرهای منتشر شده از سازمان بورس را مطالعه می کنند.

آن چه که لازم است سهامداران و خصوصا کسانی که به تازگی وارد بازار سرمایه شده اند به آن توجه کنند این است که خبرهای موثق را از اخبار نامعتبر تشخیص دهند.

برای نوشتن دیدگاه باید وارد بشوید.