تحلیل تکنیکال سهم سیمرغ 17 شهریور 1400 | سایت آموزش بورس ایران
سهم سیمرغ
  1. خانه
  2. تحلیل تکنیکال بورس
  3. تحلیل تکنیکال سهم سیمرغ ۱۷ شهریور ۱۴۰۰
تحلیل تکنیکال بورس

تحلیل تکنیکال سهم سیمرغ ۱۷ شهریور ۱۴۰۰

تحلیل تکنیکال سهم سیمرغ ۱۷ شهریور ۱۴۰۰ سهم سیمرغ از زیرگروه زراعت که تقریبا ۹ روز معاملاتی گذشته سهم به محدوده ی مقاومتی خود رسید و قدرت کافی برای شکستن این محدوده را نداشت و با زدن کندل اینگولفینگ نزولی و خروج پول در محدوده ی مقاومتی سهم به اصلاح…
آموزش بورس
مشاوره بورس
پیش بینی بازار

تحلیل تکنیکال سهم سیمرغ ۱۷ شهریور ۱۴۰۰

سهم سیمرغ از زیرگروه زراعت که تقریبا ۹ روز معاملاتی گذشته سهم به محدوده ی مقاومتی خود رسید و قدرت کافی برای شکستن این محدوده را نداشت و با زدن کندل اینگولفینگ نزولی و خروج پول در محدوده ی مقاومتی سهم به اصلاح ۱۰-۱۵ درصدی رفت.

البته ذکر این نکته الزامیست که سهم سیمرغ با شاخص هم گروه خود یعنی شاخص گروه زراعت هم بستگی زیادی دارد و از آنجایی که شاخص این گروه بعد از رشد و حرکت عالی خود به یک محدوده مقاومتی رسید و منجر به اصلاح چند روزه ی این شاخص شد، سهم سیمرغ نیز نتوانست این محدوده مقاومتی را پشت سر بگذارد و محکوم به اصلاح چند روزه شد.

سهم سیمرغ بعد از برخورد با محدوده ی مقاومتی تا محدوده ی حمایت ۱۹۰۷۹ تا ۱۹۷۵۸ اصلاح و بعد از آن مجدد به سمت محدوده ی مقاومت خود یعنی محدوده ی ۲۲۳۰۴ تا ۲۳۲۳۸ حرکت کرد اما باز هم توان حرکتی لازم برای شکست این مقاومت را نداشت و مجدد به سمت پایین حرکت کرد.

در روزهای اخیر تابلوی سهم با قدرت خریدار و ورود پول مواجه بود و در روز ۱۷ شهریور سهم با قدرت خریداری معادل ۷.۲ و ورود پول حقیقی و حجم معاملاتی بیش از میانگین حجم ماه توانسته کندل قدرتمندی از خود به جای بگذارد.

کندل شکل گرفته دقیقا بر روی حمایت خط تنکانسن قرار گرفت و در صورتی که شنبه معاملات سهم مثل روز ۴ شنبه قدرتمند باشد پیش بینی می شود بتواند این محدوده مقاومت را پشت سر بگذارد. در صورت تثبیت کندل در بالای محدوده ی مقاومتی ذکر شده سهم می تواند تا تارگت بعدی خود یعنی محدوده ی قیمتی ۲۶۴۶۳ تا ۲۷۲۲۷  حرکت کند.

حتما بخوانید
تحلیل تکنیکال فولاد | 19 فروردین ۹۹

لازم به ذکر است که کندل ها در بالای یک ابر کوموی صعودی قرار گرفته که می توان انتظار داشت روند بلند مدت سهم صعودی باشد و در صورتی که چینش و گارد تنکانسن و کیجونسن در زیر کندل ها به شکل ایده آل و صعودی قرار بگیرد روند میان مدت و کوتاه مدت هم صعودی پیش بینی خواهد شد.

 

تحلیل 2

 

 

 

 

 

 

 

برای نوشتن دیدگاه باید وارد بشوید.