تحلیل تکنیکال سهم لسرما 1 مهر 1400 | سایت آموزش بورس ایران
سهم لسرما
  1. خانه
  2. تحلیل تکنیکال بورس
  3. تحلیل تکنیکال سهم لسرما ۱ مهر ۱۴۰۰
تحلیل تکنیکال بورس

تحلیل تکنیکال سهم لسرما ۱ مهر ۱۴۰۰

تحلیل تکنیکال سهم لسرما ۱ مهر ۱۴۰۰ سهم لسرما از زیرگروه ماشین آلات و تجهیزات با ۲۱۸ میلیون برگه سهم از سهم های کوچک بازار به حساب می آید. سهم لسرما در ۲۷ شهریور ماه لیست دارایی های ملکی خود را افشا نمود که در کدال میتوان این لیست را…
آموزش بورس
مشاوره بورس
پیش بینی بازار

تحلیل تکنیکال سهم لسرما ۱ مهر ۱۴۰۰

سهم لسرما از زیرگروه ماشین آلات و تجهیزات با ۲۱۸ میلیون برگه سهم از سهم های کوچک بازار به حساب می آید. سهم لسرما در ۲۷ شهریور ماه لیست دارایی های ملکی خود را افشا نمود که در کدال میتوان این لیست را بطور کامل مورد بررسی قرار داد.

سهم لسرما در ۵ ماهه منتهی به مرداد ماه ۱۴۰۰ حدود ۵۱ میلیارد تومان فروش داشته که گزارش تولید و فروش خود را در تاریخ ۴ شهریور ماه در سایت کدال بارگزاری کرده است. این سهم در مرداد ماه سود سالیانه ی خود برای سال ۹۹ را ۱۷۰۶ ریال شناسایی کرد که ۱۴۰۰ ریال آن را بعنوان EPS خود بین سهامداران تقسیم کرد.

سهم لسرما از نظر هم بستگی با شاخص گروه خود، می توان اینطور گفت که به دنبال شاخص گروهش حرکت نمی کند بلکه این سهم کمی حرکاتش زودتر از شاخص هم گروه خود است. به این معنا که در چارت تکنیکالی هم بستگی بین این دو مشهود است و تحت تاثیر شاخص هم گروه خود می باشد اما این سهم در رشد و اصلاح زودتر از شاخض خود است.

سهم لسرما در یک روند نزولی بوده که آنرا به تازگی شکسته و بنظر می آید به سطح خط روند خود پولبک زده و در حال تکمیل این پولبک است. در صورت حرکت به سمت بالا و تشکیل سقفی بالاتر از سقف قبلی میتوان گفت اغاز روند صعودی این سهم می باشد.

این سهم هم اکنون در یک محدوده حمایتی قرار دارد که طبق تحرکات سهم می توان گفت از سهم حمایت شده ولی در صورتی که حمایت خود را از دست بدهد میتوان گفت تا محدوده ی حمایتی ۲۰۰۶۸ تا ۲۰۴۳۵ امکان اصلاح وجود دارد. و در صورتی که در محدوده ای ک اکنون در حال حمایت است حرکتش شروع شود انتظار می رود تا اولین محدوده ی مقاومتی  ۲۳۰۵۳ تا ۲۳۱۵۸ حرکت کند و در صورت کندل تثبیت بالای این محدوده میتواند تا محدوده ی مقاومتی ۲۴۸۳۳ تا ۲۵۵۱۴ به پیش رود. محدوده های حمایتی و مقاومتی سهم در شکل ترسیم شده است.

حتما بخوانید
تحلیل تکنیکال واعتبار | 11 تیر 99

سهم لسرما در روز معاملاتی قبل با ورود پول همراه بود اما سهم قدرت فروشنده ی به نسبت بالاتری داشت به این معنا که سرانه خرید هر حقیقی ۹ میلیون و سرانه فروش هر حقیقی برابر ۱۶ میلیون بوده. اما در صورتی که تحرکات سهم در روز معاملاتی بعد نیز مثبت باشد و سهم با ورود پول و قدرت خریدار مواجه باشد میتوان گفت بخوبی در این محدوده حمایت شده. کما اینکه در روز معاملاتی قبل نتیجه ی رقابت بین تقاضا و عرضه به صف خرید نشستن این سهم بود.

یکی از معایب تابلوی این سهم را میتوان بالا بودن شناوری سهام ذکر کرد که نشان از این است که بیشتر سهم در دست سهامدار حقیقی قرار دارد که کار را برای صعود کمی مشکل میکند. لازم به ذکر است که به دلیل کوچک بودن این سهم، گروه ها برای خرید گروهی نیز از این سهم استفاده میکنند.

در بررسی  ایچی موکویی سهم در تایم فریم ۱ ساعته میتوان گفت چینش تنکانسن در زیر کندل هاست و کیجونسن نیز در حال تلاش برای قرار گرفتن زیر کندل هاست و در صورت ایده آل شدن چینش و گارد این دو جزء ایچی موکو میتوان انتظار داشت برای نوسانگیری، موقعیت سهم در حالت مطلوب تری قرار گیرد و در صورتی که سهم بصورت فرکتالی عمل کند و در تایم فریم روزانه هم ایده آل شدن اجزای ایچی موکو اتفاق بیوفتد، انتظار صعود در میان مدت و کوتاه مدت میتوان از سهم داشت.

 

پروژه تحلیل لسرما

برای نوشتن دیدگاه باید وارد بشوید.