تحلیل تکنیکال سهم خکاوه 11 آبان 1400 | سایت آموزش بورس ایران
سهم خکاوه
  1. خانه
  2. تحلیل تکنیکال بورس
  3. تحلیل تکنیکال سهم خکاوه ۱۱ آبان ۱۴۰۰
تحلیل تکنیکال بورس

تحلیل تکنیکال سهم خکاوه ۱۱ آبان ۱۴۰۰

تحلیل تکنیکال سهم خکاوه ۱۱ آبان ۱۴۰۰ سهم خکاوه از زیرمجموعه خودرو و ساخت قطعات از سهم های به نسبت بزرگ بازار پایه زرد فرابورس می باشد. سهم خکاوه امروز سه شنبه آستانه ی خرید هر حقیقی اش ۲۲ میلیون و آستانه فروش هر حقیقی ۱۵ میلیون بود که می…
آموزش بورس
مشاوره بورس
پیش بینی بازار

تحلیل تکنیکال سهم خکاوه ۱۱ آبان ۱۴۰۰

سهم خکاوه از زیرمجموعه خودرو و ساخت قطعات از سهم های به نسبت بزرگ بازار پایه زرد فرابورس می باشد.

سهم خکاوه امروز سه شنبه آستانه ی خرید هر حقیقی اش ۲۲ میلیون و آستانه فروش هر حقیقی ۱۵ میلیون بود که می توان گفت قدرت خریداری بالا و نزدیک ۱.۵ داره.

این سهم امروز در ابتدا رنج میزد و در نهایت توانست به صف خرید بنشیند و و حجم معاملاتی بیش از میانگین حجم ماه به ثبت رساند.

سهم خکاوه در ۶ ماهه منتهی به شهریور  برای هر سهم سودی بالغ بر ۲۲۸۶ ریال را داشته که روند افزایشی داشته و ۲۲۵ میلیارد تومان سود ناخالص داشته که نسبت به دوره مشابه رشد ۲۶۰ درصدی را داشته و ۶۰۲ میلیارد تومان هم سود داشته که نسبت به دوره مشابه که زیان ده بوده روند سوددهی را پیش رو داشته است.

همچنین شرکت سایپا دیزل در ۷ ماهه نخست حدود۵۳۰ میلیارد تومان درآمد از فروش محصولات خود بدست آورد.

سهم خکاوه در یک روند نزولی بلند مدت قرار دارد که هنوز نتوانسته این روند نزولی را بشکند اما نکته قابل توجه این است که این روند نزولی قدرتش رو به کاهش است نمودار شتاپ و سرعت روند، روندی کاهشی دارد.

سهم خکاوه اخیرا در یک محدوده حمایتی قیمتی ۳۱۶۶ تا ۳۲۲۷ قرار داشته که کندل های حمایتی و قدرت خریدار در این محدوده دیده شد و می توان گفت در این محدوده مورد حمایت قرار گرفته.

در صورتی که سهم همچنان به روند خود ادامه دهد می توان گفت که تا محدوده مقاومتی اول یعنی محدوده قیمتی ۳۶۶۵ تا ۳۷۲۶ انتظار حرکت داریم و در صورت شکست آن میتوان انتظار داشت تا محدوده مقاومت بعدی خود یعنی محدوده قیمتی ۳۹۷۰ تا ۴۰۳۱ میتواند رشد کند.

حتما بخوانید
تحلیل تکنیکال کسرا | 30 شهریور 99

اما اگر این محدوده حمایتی خود را از دست بدهد می توان انتظار داشت این سهم تا محدوده حمایتی قیمتی ۲۹۲۲ تا ۲۹۶۸ اصلاح کند.

در حال حاضر سهم خکاوه از نظر ایچی موکو میتوان اینگونه مورد بررسی قرار داد که اجزای ایچی در حال تلاش برای شکل گیری در زیر کندل ها و چینش ایده آل است و هم چنین کم کم  فشردگی اجزای ایچی را میتوان در این تایم فریم مشاهده کنیم.

در تایم فریم ساعتی چینش اجزای ایچی در حالت ایده آل قرار گرفته اما هنوز گارد صعودی در این تایم فریم اتفاق نیوفتاده.

در صورتی که تصمیم به خرید و یا کم کردن میانگین از این ارز دارید می توانید یک نوسان ۷ درصدی تقریبا تا محدوده مقاومتی بعدی داشته باشید و یا صبر کنید تا محدوده مقاومتی پیش روی خود را پشت سر بگذارد و یک پله وارد شوید.

البته بهتر بود که در سطح حمایتی با دیدن نشانه های برگشت قیمت یک پله ورود داشته باشیم.

دقت کنید که مدیریت سرمایه در خرید و فروش را رعایت فرمایید.

پروژه تحلیل 1

برای نوشتن دیدگاه باید وارد بشوید.