تحلیل تکنیکال سهم فروی 3 مهر 1400 | سایت آموزش بورس ایران
سهم فروی
  1. خانه
  2. تحلیل تکنیکال بورس
  3. تحلیل تکنیکال سهم فروی ۳ مهر ۱۴۰۰
تحلیل تکنیکال بورس

تحلیل تکنیکال سهم فروی ۳ مهر ۱۴۰۰

تحلیل تکنیکال سهم فروی ۳ مهر ۱۴۰۰ سهم فروی از زیرمچموعه ی فلزات اساسی در بازار اول فرابورس با ۹۰۰ میلیون برگ سهم از سهم های نسبتا بزرگ بازار فرابورس به حساب می آید. سهم فروی از نظر هم بستگی با شاخص گروه فلزات اساسی تا حدی وابسته به این…
آموزش بورس
مشاوره بورس
پیش بینی بازار

تحلیل تکنیکال سهم فروی ۳ مهر ۱۴۰۰

سهم فروی از زیرمچموعه ی فلزات اساسی در بازار اول فرابورس با ۹۰۰ میلیون برگ سهم از سهم های نسبتا بزرگ بازار فرابورس به حساب می آید.

سهم فروی از نظر هم بستگی با شاخص گروه فلزات اساسی تا حدی وابسته به این شاخص هست ولی الزاما تمام حرکاتش تحت تاثیر این شاخص نیست.

اما سهم فروی هم بستگی زیادی با سهم ذوب آهن اصفهان دارد و حرکاتش تا حد زیادی دنباله رو این سهم است که نشان از هم بستگی زیاد بین این دو سهم می باشد.

فلذا با حرکت های اخیر ذوب آهن شاهد تحرکات مثبت در سهم فروی نیز بوده ایم.

همانطور که در تصویر می بینید سهم فروی اکنون در یک محدوده ی حمایتی مهم قرار دارد که در بنظر می آید با کندل شکل گرفته در این محدوده حمایت صورت گرفته اما اگر یک کندل تثبیت دیگر در بالای این محدوده شکل بگیرد که بدنه ی کندل با این سطح درگیر نباشد می توان بصورت قطعی تر نسبت به حمایت صورت گرفته در این محدوده اظهار نظر کرد.

در صورتی که از سهم فروی در این محدوده حمایت شود میتواند تا محدوده ی مقاومتی ۳۷۴۷۴ تا ۳۸۲۸۹ به پبش رود و بعد از گذر از این مقاومت می تواند به سمت تارگت بعدی خود یعنی محدوده ی قیمتی ۴۵۸۲۴ تا ۴۶۹۴۵ رشد کند اما در صورتی که سهم فروی در این محدوده حمایت خود را از دست بدهد تا محدود ه ی حمایتی ۲۴۶۴۴ تا ۲۶۷۵۱ امکان اصلاح وجود دارد.

حتما بخوانید
تحلیل تکنیکال سهم ذوب 22 شهریور 1400

تابلوی امروز سهم فروی تا نزدیک صفر تابلو نیز معامله شد که هم به دلیل نوسانات سهم ذوب بود و هم به دلیل رقابت بین عرضه کنندگان و تقاضا کنندگان در محدوده ی حمایتی بود که در پایان بازار تقاضا کنندگان پیروز شدند و سهم توانست به صف خرید بنشیند.

از آخرین خبرهای مربوط به این سهم می توان به خبری که در تاریخ ۲۷ شهریور منتشر اشاره کرد. در این خبر شرکت باما از توثیق سهام شرکت فروی به تعداد ۲۵.۳۴۶.۹۷۱ نزد بانک مشترک ایران و ونزوئلا به نفع شرکت فرآوری سرمه فیروز آباد خبر داده است که جزییات این خبر در گزارش های کدال این سهم آورده شده است.

در اوایل شهریور ماه نیز  شرکت ذوب روی اصفهان ، گزارشی مبنی بر فروش ۲۱۷ میلیاردی محصولات در ۵ ماهه منتهی به مرداد خبر داد که نسبت به ۵ ماهه سال قبل ۱۲۷ درصد رشد داشته.

برای خرید این سهم در صورت حمایت در این محدوده با حفظ مدیریت سرمایه و با تعیین حد ضرری در کمی پایین تر از محدوده حمایتی فعلی و با تعیین حد سود در تارگت های ترسیم شده میتوان خرید انجام داد.

البته باید استراتژی خود را بررسی نموده و اگر به دید میان مدت تصمیم به خرید دارید حتما خرید پله ای را رعایت کنید و در صورت خرید نوسانگیری اهداف و استراتژی متفاوت خواهد بود.

از نظر ایچی موکو سهم هنوز در حالت ایده آل قرار ندارد اما بنظر می آید کیجونسن و تنکانسن در حال تلاش برای شکل گیری زیر کندل ها هستند در صورتی که سهم در حالت ایده آل ایچی موکویی قرار گیرد برای ورود به دید میان مدت و بلند مدت قطعا مطمئن تر خواهد بود.

حتما بخوانید
تحلیل تکنیکال وتوشه | 6 خرداد 99

 

تحلیل فروی

برای نوشتن دیدگاه باید وارد بشوید.