تحلیل تکنیکال سهم فملی 9 آبان 1400 | سایت آموزش بورس ایران
سهم فملی
  1. خانه
  2. تحلیل تکنیکال بورس
  3. تحلیل تکنیکال سهم فملی ۹ آبان ۱۴۰۰
تحلیل تکنیکال بورس

تحلیل تکنیکال سهم فملی ۹ آبان ۱۴۰۰

تحلیل تکنیکال سهم فملی ۹ آبان ۱۴۰۰ سهم فملی با ۲۰۰ میلیارد برگ سهم از سهم های بزرگ و شاخص ساز بازار اول تابلوی اصلی بورس به حساب می آید. این سهم به دلیلی شرایط نامطلوب شاخص و اصلاح آن تحت تاثیر قرار گرفته و به دنبال شکسته شدن حمایت…
آموزش بورس
مشاوره بورس
پیش بینی بازار

تحلیل تکنیکال سهم فملی ۹ آبان ۱۴۰۰

سهم فملی با ۲۰۰ میلیارد برگ سهم از سهم های بزرگ و شاخص ساز بازار اول تابلوی اصلی بورس به حساب می آید.

این سهم به دلیلی شرایط نامطلوب شاخص و اصلاح آن تحت تاثیر قرار گرفته و به دنبال شکسته شدن حمایت های شاخص، حمایت های این سهم نیز شکسته شده و در حال اصلاح است.

سهم فملی امروز بیش از ۵۱ میلیارد خروج پول داشته و سرانه خرید هر حقیقی ۹ میلیون و سرانه فروش هر حقیقی ۱۷ میلیون بوده که نشان دهنده ی قدرت فروشنده ی ۰.۵ بوده.

شرکت ملی صنایع مس ایران در ۷ ماهه منتهی به مهر از فروش محصولات خود ۴۰۴۲۴ میلیارد تومان درآمد کسب نمود که نسبت به مدت مشابه قبل با رشد ۱۰۷ درصد مواجه بود با این توصیف می توان گفت فروش فملی از قله ۴۰ هزار میلیارد تومان گذر کرد.

فملی به گزارش کدال در ۶ ماهه منتهی به شهریور برای هر سهم ۱۲۴۲ ریال سود محقق کرد که نسبت به مدت مشابه قبل رشد ۱۵۶ درصدی داشته است.

درآمدهای عملیاتی ۱۱۶ درصد و سود عملیاتی ۱۳۹ درصد رشد داشته است. سود خالص این شرکت ۲۴۸۳۸ میلیارد تومان می باشد.

به گفته اردشیر سعد محمدی مدیر عامل فملی، این شرکت در ۶ ماهه نخست امسال تمامی برنامه های توسعه ای تولیدی اقتصادی را مطابق برنامه پیش برده به طوری که شاهد رشد ۱۱۶ درصدی در فروش و افزایش ۵ درصدی تولید کاتد و آند و رشد ۳۸ درصدی در برنامه های حفاری اکتشافی شد.

حتما بخوانید
تحلیل تکنیکال سهم کلر 19 مهر 1400

سهم فملی به علت شرایط بازار متاسفانه در سطح حمایتی اخیر یعنی محدوده قیمتی ۱۲۸۹۹ تا ۱۲۹۹۴ ریال نتوانست مورد حمایت قرار بگیرد و با شکست این محدوده و تشکیل کندل تثبیت در زیر این محدوده میتوان گفت این محدوده حمایتی را شکسته و به همین خاطر می توان انتظار داشت تا محدوده حمایت بعدی یعنی محدوده قیمتی ۱۲۱۸۰ تا ۱۲۲۶۱ اصلاح کند و در صورتی که بتواند از همین محدوده به سمت بالا حرکت کند و برگشت قیمت اتفاق افتد می توان انتظار داشت تا محدوده مقاومتی ۱۳۴۱۴ تا ۱۳۵۰۹ رشد کند.

سهم فملی اکنون بر یک روند صعودی قرار دارد که در تصویر نیز این خط روند رسم شده است و میتوان گفت، محدوده فعلی یک محدوده حمایت داینامیک نیز می باشد.

سهم فملی از نظر ایچی میتوان اینگونه گفت که کندل های سهم در تایم فریم روزانه در زیر ابر کوموی نزولی شکل گرفته اند که نشانه ی نزول در این نقطه می باشد ضمنا اجزای ایچی موکو یعنی کیجونسن در این محدوده در حالت فلت قرار دارد که می تواند نقش یک حمایت نیز برای سهم باشد اما تنکانسن و کیجونسن در شرایط ایده آل قرار ندارند و نشان روند رنج مایل به نزولی در این محدوده می باشد

در صورتی که قصد خرید جدید از این سهم دارید و یا تصمیم به کم کردن میانگین در این محدوده دارید پیشنهاد می شود اجازه دهید سهم مورد حمایت قرار گیرد و در برگشت قطعی قیمت، بصورت پله ای با رعایت مدیریت سرمایه از سهم خرید داشته باشید.

حتما بخوانید
تحلیل تکنیکال سهم ثفارس 26 مهر 1400

 

پروژه تحلیل 12

برای نوشتن دیدگاه باید وارد بشوید.