نماد وتجارت را بشناسیم | سایت آموزش بورس ایران
نماد وتجارت
  1. خانه
  2. نمادهای بورس
  3. نماد وتجارت را بشناسیم
نمادهای بورس

نماد وتجارت را بشناسیم

نماد وتجارت را بشناسیم بخش های اصلی نماد وتجارت را بشناسیممعرفی نماد وتجارتتاریخچه نماد وتجارتبرای حرفه ای شدن در بورس ترکیب و اعضای هیئت مدیرهترکیب سهامداران بانک تجارتترازنامه نماد وتجارت بانک تجارت با نماد وتجارت ،یکی از بزرگترین بانک های فعال در شبکه بانکی کشور می باشد و نقش مهمی در…
آموزش بورس
مشاوره بورس
پیش بینی بازار

نماد وتجارت را بشناسیم

بانک تجارت با نماد وتجارت ،یکی از بزرگترین بانک های فعال در شبکه بانکی کشور می باشد و نقش مهمی در توسعه اقتصادی کشور دارد. وسهام آن جز سهام ارزشمند است این بانک با سهامی خاص تاسیس گردید و از جمله بانک هایی است که سهام آن با نماد وتجارت در بازار بورس ایران عرضه می گردد. سهام وتجارت از سهام های پرطرفدار بورس است که مورد معامله قرار می گیرد.

معرفی نماد وتجارت

بانک تجارت در سال ۱۳۷۳  با نماد وتجارت مشغول به عرضه اوراق در بازار بورس تهران شد و در بازار اصلی بورس سهام خود را برای انجام معاملات قرار داد. لازم به ذکر است که بگوییم سهام وتجارت امروزه در حال زیان می باشد.

تاریخچه نماد وتجارت

بانک جدید شرق اولین بانکی بود که در ایران پایه گذاری شد و در سال ۱۲۶۶ در میدان توپخانه تهران مشغول به فعالیت شد، اما بعد از یک سال امتیازات خود را به بانک شاهی واگذار نمود، این بانک بانکداری نوین را در ایران به وجود آورد که بعد ها به اسم بانک تجارت شهرت یافت. در سال ۱۳۵۸ و بعد از انقلاب از ادغام ۱۲ بانک خارجی و داخلی بانک تجارت را تاسیس نمودند.

بانک تجارت با مالکیت جمهوری اسلامی ایران در اداره کل ثبت شرکت ها و موسسه های تجاری تهران ثبت شد. بعد از چندی تعدادی از سهام بانک تجارت را برای واگذاری به سازمان خصوص در نظر گرفتند  به همین علت این بانک از سهامی خاصی به سهامی عام تغییر پیدا کرد و بعد از آن نماد وتجارت به تالار بورس اوراق تهران راه یافت.

حتما بخوانید
نماد وبانک را بشناسیم
برای حرفه ای شدن در بورس 

 مطلب مربوط به  افزایش سرمایه به روش تجدید ارزیابی دارایی ها را هم


مطالعه کنید

ترکیب و اعضای هیئت مدیره

هیئت مدیره نماد وتجارت را ۵ نفر تشکیل می دهند که به شرح زیر می باشند:

رضا دولت آبادی لیسانس حقوق قضایی

عباس اشرف نژاد کارشناس ارشد مدیریت دولتی

علی کی لانی کارشناس ارشد مدیریت بازرگانی

امیر مسعود رزازان کارشناس ارشد علوم اقتصادی

مرتضی ترک تبریزی دکتری DBA

ترکیب سهامداران بانک تجارت

بانک تجارت که با نماد وتجارت در بازار بورس فعالیت دارد، دارای سهام داران متعددی است اما عمده سهامدار آن دولت جمهوری اسلامی ایران درصد است که صاحب ۱۰ درصد از این سهام می باشد. بعد از ان دولت صندوق سرمایه گذاری بازار گردانی تجارت با ۷ درصد و شرکت سرمایه گذاری صبا تامین با۷ درصد از بزرگترین سهامداران این بانک محسوب می شوند.

ترازنامه نماد وتجارت

ترازنامه وتجارت

نگاره ی پیش رو با عنوان نماد وتجارت را بشناسیم ،صرفا جهت آشنایی بیشتر با این نماد بوده و به منظور سیگنال دهی نمیباشد .

ضمنا اطلاعات این نگاره تا پایان شهریور ماه ۹۹ میباشد

برای نوشتن دیدگاه باید وارد بشوید.