نماد وساپا را بشناسیم | سایت آموزش بورس ایران
افشای اطلاعات با اهمیت وساپا
  1. خانه
  2. نمادهای بورس
  3. نماد وساپا را بشناسیم
نمادهای بورس

نماد وساپا را بشناسیم

آشنایی با نماد وساپا بخش های اصلی آشنایی با نماد وساپامعرفی نمادتاریخچه شرکتبرای حرفه ای شدن در بورس ترکیب و اعضا هیئت مدیرهسهامداران شرکت گروه سرمایه گذاری سایپا یکی از شرکت های حاضر در بورس و اوراق بهادار تهران است که با نماد وساپا فعالیت دارد. سهام های وساپا به دلیل…
آموزش بورس
مشاوره بورس
پیش بینی بازار

آشنایی با نماد وساپا

گروه سرمایه گذاری سایپا یکی از شرکت های حاضر در بورس و اوراق بهادار تهران است که با نماد وساپا فعالیت دارد. سهام های وساپا به دلیل رشد مناسبی که دارند جز یکی از بهترین فرصت های سرمایه گذاری در بورس محسوب می شوند. اگر می خواهید با نماد وساپا در بورس بیشتر آشنا شوید تا پایان با ما همراه باشید.

معرفی نماد

سهام وساپا برای نخستین بار در سال ۱۳۸۵ در بورس ایران عرضه گردید و گروه سرمایه گذاری سایپا برای بخشی از سهام های خود اقدام به پذیره نویسی نمود.

این شرکت در زمینه های مختلفی فعالیت دارد که از جمله آن می توان به سرمایه گذاری در سهام، سهم الشرکه، واحدهای سرمایه گذاری صندوق ها به منظور کسب انتفاع به طوری که به تنهایی و یا به همراه اشخاص تحت کنترل، کنترل شرکت، صندوق سرمایه پذیر را در اختیار گرفته یا نفوذ قابل ملاحظه ای در آن داشته باشد، موسسه یا صندوق سرمایه پذیر و … اشاره نمود.

تحلیل نماد وساپا

تاریخچه شرکت

شرکت سرمایه گذاری سایپا با نام شرکت سهامی دیروپ ایران در سال ۱۳۴۴ فعالیت خود را آغاز نمود. ثبت این شرکت با نماد وساپا در اداره ثبت شرکت های تهران در دی ماه سال ۱۳۴۴ انجام شد و در سال ۱۳۴۷ فعالیت رسمی خود را شروع کرد.

گروه سرمایه گذاری سایپا با ظرفیت تولید سالانه ۱۵۰۰ تن از انواع رنگ ها و ۶۰۰ تن رزین کار خود شروع نمود و ادامه داد و به مرور میزان تولیدات خود را افزایش داد.
نام این شرکت در سال ۱۳۶۱ به صنایع رنگ و رزین طیف سایپا تغییر کرد اما مجددا در سال ۱۳۸۳ نام آن به شرکت سرمایه گذاری سایپا تغییر یافت و در نهایت در سال ۱۳۹۰ نام شرکت به گروه سرمایه گذاری سایپا تبدیل شد.

حتما بخوانید
نماد خبهمن را بشناسیم

شرکت سرمایه گذاری سایپا دارای ۱۷ درصد سرمایه گذاری در شرکت های غیر بورسی و ۸۳ درصد در شرکت های بورسی است. از میان شرکت های بورسی بیشترین سرمایه گذاری این شرکت متعلق به هلدینگ گروه صنعتی رنا، تامین سرمایه لوتوس پارسیان و سایپا می باشد و در میان شرکت ها غیر بورسی شرکت رویال صدف کیش، شرکت انرژی گستر ساینا اروند و گروه سرمایه گذاری کارکنان سایپا از جمله شرکت هایی هستند که در آن ها سرمایه گذاری نموده است.

برای حرفه ای شدن در بورس 

 مطلب مربوط به  بررسی تحلیل تکنیکال بورس را هم


مطالعه کنید

این شرکت برای نخستین بار در سال ۱۳۸۵ سهام های خود در بازار بورس عرضه نمود وبا توجه به رشدی که سهام های آن به مرور زمان داشته اند امروزه به یکی از ارزشمند ترین سهام ها تبدیل شده اند.
گروه سرمایه گذاری سایپا دارای زیر مجموعه های مختلفی است که از جمله آن می توان به کارگزاری سپهر باستان، تامین سرمایه لوتوس پارسیان، سرمایه گذاری گروه صنعتی رنا، شرکت رویال صدف کیش، انرژی گستر ساینا اروند و … اشاره نمود.

ترکیب و اعضا هیئت مدیره

مدیر عامل گروه سرمایه گذاری سایپا کامران کریمی است و اعضا هیئت مدیره آن به شرح زیر است.
علی اکبر رضایی نماینده بازرگانی سایپا یدک به عنوان رئیس هیئت مدیره
مهدی محمد رضایی نماینده سرمایه گذاری و توسعه صنعتی نیوان ابتکار به عنوان نایب رئیس هیئت مدیره
حمید رضا بهروان نماینده ایرانی تولید اتومبیل سایپا به عنوان عضو هیئت مدیره
کامران کریمی نماینده قالبهای بزرگ صنعتی سایپا به عنوان عضو هیئت مدیره
علیرضا محمد پور تروان نماینده مرکز تحقیقات و نوآوری صنایع خودرو به عنوان عضو هیئت مدیره

حتما بخوانید
نماد وتجارت را بشناسیم

سهامداران شرکت

شرکت سایپا ۴۰.۵۹۰%
شرکت ایرانی تولیداتومبیل-سایپا ۲۶.۵۵۰%

پیشنهاد می شود در همین خصوص مطلب صندوق سرمایه گذاری در بورس را مطالعه نمایید.

نگاره ی پیش رو با موضوع نماد وساپا صرفا جهت آشنایی بیشتر با این نماد بوده و به هیچ وجه به منظور سیگنال دهی نمیباشد.

ضمنا اطلاعات این تحلیل تا پایان شهریور ۹۹ می باشد.

برای نوشتن دیدگاه باید وارد بشوید.