تحلیل طلا | 10 مهر | سایت آموزش بورس ایران
تحلیل تکنیکال طلا
  1. خانه
  2. تحلیل طلا
  3. تحلیل طلا | ۱۰ مهر
تحلیل طلا

تحلیل طلا | ۱۰ مهر

تحلیل طلا |۱۰ مهر طلا همانطور که در تحلیل قبل گفته شد روند نزولی خود را تا خط ۵۰.۰فیبو ادامه داد و نیم عرض کانال نزولی را طی کرد، اما دیگر افت قیمت طلا به قدری نبود که بخواهد این محدوده حمایتی را بشکند و دوباره به سمت بالا صعود…
آموزش بورس
مشاوره بورس
پیش بینی بازار

تحلیل طلا |۱۰ مهر

طلا همانطور که در تحلیل قبل گفته شد روند نزولی خود را تا خط ۵۰.۰فیبو ادامه داد و نیم عرض کانال نزولی را طی کرد، اما دیگر افت قیمت طلا به قدری نبود که بخواهد این محدوده حمایتی را بشکند و دوباره به سمت بالا صعود داشت.

قیمت طلا در حال حاضر روی سطح ۱۹۰۰.۰۰ قرار دارد و به نظر میرسد تا خط ۳۸.۲ فیبو نیز صعود کند، طلا در پی چشم انداز منفی اقتصاد، نرخ بهره پایین، ترس سرمایه گذاران از تورم و همچنین کرونا دوباره صعودی شد و از سطح ۱۸۵۰.۰۰ تا ۱۹۰۰.۰۰نیز رسیده است.
در اولین مناظره انتخابات ریاست جمهوری آمریکا که آقای جو بایدن و پرزیدنت ترامپ در پریشب برگزار کردند نتیجه گیری قوی و امیدوار برای سرمایه گذاران ایجاد نشد و این فلز ارزشمند باز در مقابل دلار آمریکا ارزشمند تر شد.

از دید تکنیکال نیز ایچموکو روند آن را صعودی نشان میدهد و همچینن میله های اسیلاتور مکدی پس از رشد طلا از نزولی به صعودی تبدیل شده اند. در حال حاضر بین دو محدوده حمایتی و مقاومتی قدرتمند ۱۹۲۰.۰۰ و ۱۸۵۰.۰۰ قرار دارد و به راحتی نمی‌تواند از این دو محدوده عبور کند مگر در اخبار موثر و بنیادی که سرمایه گذاران را ترغیب به خرید یا فروش کند زیرا رد شدن از سطح ۱۹۲۰.۰۰ و شکست.

این مقاومت قوی و همچنین سقف کانال نزولی نیاز به قدرت خریداران دارد و به سادگی شکسته نخواهد شد همچنین شکست حمایت ۱۸۵۰.۰۰نیز نیازمند به بهبود شرایط اقتصادی و تقویت دلار میباشد که فعلا در حال حاظر چنین چیزی را نمیشود به راحتی متصور شد.

حتما بخوانید
تحلیل و اخبار جهانی طلا

اوسیلاتور RSI نیز در سطح ۷۱ قرار گرفته است که در همین نواحی محدوده مقاومتی قوی برای RSI به شمار میرود و صعود بیشتر آن دشوار است. در صورت عبور از منطقه ۱۹۲۰.۰۰ میتواند در مرحله اول به ۱۹۴۰.۰۰ و سپس در صورت رشد بیشتر به سمت ۱۹۷۰.۰۰ نیز صعود کند٬ اما پس از ان دوباره طلا با مقاومت قوی خط ۲۳.۶ فیبو روبه رو خواهد شد.

در صورت نزول نیز در مرحله اول به سمت ۱۸۵۰.۰۰ و خط دوم فیبو (۵۰.۰) حرکت خواهد کرد و سپس در صورت شکست این حمایت میتواند تا سطح ۱۸۲۰.۰۰یا همان خط سوم فیبو (۶۱.۸) نزول داشته باشد.

تحلیل تکنیکال طلا

 

پیشنهاد میشود در همبن خصوص اخبار جهانی طلا را نیز مطالعه  نمایید.

برای نوشتن دیدگاه باید وارد بشوید.