نماد وخارزم را بشناسیم | سایت آموزش بورس ایران
تحلیل تکنیکال وخارزم | 15 اردیبهشت
  1. خانه
  2. نمادهای بورس
  3. نماد وخارزم را بشناسیم
نمادهای بورس

نماد وخارزم را بشناسیم

نماد وخارزم را بشناسیم بخش های اصلی نماد وخارزم را بشناسیممعرفی نماد وخارزمتاریخچه شرکت سرمایه گذاری خوارزمیبرای حرفه ای شدن در بورس ترکیب و اعضای هیئت مدیره شرکت سرمایه گذاری خوارزمیسهامداران شرکت سرمایه گذاری خوارزمیترازنامه وخارزم نماد وخارزم با سهام شناور آزاد ۴۷ درصدی و حجم بسیار بالای معاملات سهام در…
آموزش بورس
مشاوره بورس
پیش بینی بازار

نماد وخارزم را بشناسیم

نماد وخارزم با سهام شناور آزاد ۴۷ درصدی و حجم بسیار بالای معاملات سهام در بین ۵۰ شرکت فعال بازار سرمایه ایران قرار گرفته  یعنی دارای رتبه ۳۹ در بین چندین شرکت فرابورسی و بورسی است.

معرفی نماد وخارزم

شرکت سرمایه گذاری خوارزمی در سال ۱۳۸۹ با نماد وخارزم وارد بازار بورس اوراق بهادار تهران گردید  و در اسفند سال ۱۳۸۹ در بازار اول فرابورس سهام خود را مورد معامله قرار داد. امروزه این نماد در بازار اول بورس اوراق بهادار مشغول به فعالیت می باشد. لازم به ذکر است که بگوییم این شرکت توانسته است با سرمایه گذاری بازار بورس به سود مناسبی دست پیدا نمایید.

نماد وخارزم زا بشناسیم

تاریخچه شرکت سرمایه گذاری خوارزمی

در سال ۱۳۷۶ شرکت سرمایه گذاری خوارزمی با ۱۰ میلیارد تومان سرمایه به صورت سهامی خاص بنیان گذاری شد . فعالیت خود را آغاز نمود. و در سال ۱۳۸۴ برای توسعه فعالیت های این شرکت هم چنین برای مشارکت در انواع طرح های سرمایه گذاری (سرمایه گذاری در بازار بورس ) از سهامی خاص  به سهامی عام تغییر پیدا کرد.

شرکت سرمایه گذاری خوارزمی با نماد وخارزم در سال ۱۳۹۳ سرمایه خود را تا  مبلغ ۱ میلیارد تومان افزایش داد، همچنین در سال ۱۳۹۴ با طی نمودن مراحلی قانونی سرمایه خود را به ۱۲.۵۰۰ میلیارد ریال افزایش داد. این شرکت سرمایه گذاری توانسته است سرمایه های خود را از روش های  پربازده افزایش دهد.

حتما بخوانید
نماد مبین را بشناسیم

هیئت مدیره شرکت خوارزمی با به اجرا در آوردن برنامه های راهبردی در سال ۱۳۹۲ چشم انداز جدیدی را پیش روی سهامداران خود قرار داد به نحوی که در طی ۷ سال به یک شرکت سرمایه گذاری پیشتاز تبدیل شد و یکی از ۵۰ شرکت برتر در کشور ایران به شمار می رود.

برای حرفه ای شدن در بورس 

 مطلب مربوط به  مزایا و معایب صندوق های معاملاتی را هم


مطالعه کنید

همچنین از لحاظ ارزش دارایی ها یکی از ۵ شرکت سرمایه گذاری و برتر در ایران محسوب می شود، بنابراین با به دست آوردن بالاترین نرخ دارایی ها  در بین شرکت های سرمایه گذاری توانست چشم انداز عملیاتی جدید شرکت را به خوبی اجرا نماید.

مهم ترین ماموریت این شرکت با نماد وخارزم ،کمک به توسعه اقتصادی کشور و افزایش کارایی بازار سرمایه همچنین افزایش ثروت سهامداران شرکت و ذی نفعان از طریق سود پایدار می باشد.

در سال ۱۳۹۴ این شرکت سرمایه گذاری از طرف سازمان مدیریتی صنعتی ایران یکی زا ۱۰ شرکت پیشرو در ایران شناخته شد. شرکت سرمایه گذاری خوارزمی توانست از بین ۵۰۰ شرکت برتر ایران در سال ۱۳۹۷ رتبه ۱۱۶ را به دست آورد.

ترکیب و اعضای هیئت مدیره شرکت سرمایه گذاری خوارزمی

اعضای هیئت مدیره شرکت خوارزمی را ۵ نفر تشکیل می دهند که هر کدام از یک شرکت سرمایه گذاری انتخاب شده اند.

رئیس هیئت مدیره جواد فرشباف از موسسه توسعه همیار غدیر می باشد.

نایب رئیس هیئت مدیره  داریوش عظیمی از شرکت سرمایه گذاری ملی ایران است.

اعضای هیئت مدیره امیر مهدی امینیان از شرکت کارت ایران، سید رضا موسوی از شرکت امید آیندگان سپهر ، غلامرضا دلشادی از شرکت آرمان صادرات سپهر از اعضای هیئت مدیره هستند.

حتما بخوانید
نماد وخاور را بشناسیم

سهامداران شرکت سرمایه گذاری خوارزمی

شرکت سرمایه گذاری خوارزمی دارای سهامداران مختلفی است که شامل شرکت های زیر می شود:

سهام دار عمده شرکت سرمایه گذاری خوارمی موسسه توسعه همیاری سپهر با ۲۰ درصد سهم می باشد. شرکت سرمایه گذاری گروه مالی سپهر صادرات با ۸/۹۶۰ درصد سهم، شرکت آرمان اندیشان رستاک با ۸/۹۱۰ درصد، شرکت گروه مالی بانک مسکن با ۶ درصد و شرکت سرمایه گذاری تامین آتیه مسکن با ۱/۸۰۰ درصد از دیگر سهامداران این شرکت به شمار می روند.

ترازنامه وخارزم

ترازنامه وخارزم

این نگاره صرفا جهت آشنایی با نماد وخارزم گردآوری شده و بهیچ عنوان به منظور سیگنال دهی نمیباشد.

ضمنا اطلاعات این تحلیل تا پایان شهریور ۹۹ میباشد

برای نوشتن دیدگاه باید وارد بشوید.