سرمایه گذاری های بورس | سایت آموزش بورس ایران
سرمایه گذاری های بورس
  1. خانه
  2. آموزش بورس
  3. سرمایه گذاری های بورس
آموزش بورس

سرمایه گذاری های بورس

سرمایه گذاری های بورس بخش های اصلی سرمایه گذاری های بورسموفقیت در بورس نیازمند صبر استپادکست سرمایه گذاری های بورسسرمایه گذاری های کوتاه مدت، میان مدت و بلند مدت چیست؟نوسان گیری چیست؟خلاصه : موفقیت در بورس نیازمند صبر است یکی از معضلاتی که اغلب سهامداران با آن مواجه می شوند…
آموزش بورس
مشاوره بورس
پیش بینی بازار

سرمایه گذاری های بورس

موفقیت در بورس نیازمند صبر است

یکی از معضلاتی که اغلب سهامداران با آن مواجه می شوند این است که تصور می کنند برای کسب سود در بورس تنها کافی است که به یک سهم وارد شوید و بدون در نظر گرفتن سایر پارامترها انتظار دارند که از این سرمایه گذاری بیشترین سود را کسب کنند.

پادکست سرمایه گذاری های بورس

 

هر سهامدار با توجه به استراتژی و تحلیل های مورد نظر وارد یک سهم می شود و بنابراین با توجه به این که سرمایه گذاری کوتاه مدت، میان مدت و یا بلند مدت است به همان میزان نیز لازم است صبور باشد.

بنابراین تمرین کردن صبر در معاملات بورس برای سهامداران یک کار واجب و ضروری است و بدون این موضوع نمی توان همراه با آرامش اقدام به معامله کرد. جوهای کاذب حاکم بر بازار سرمایه و هیجان های بی مورد گاهی منجر به ضررهای غیر قابل جبران می شود.

سرمایه گذاری های بورس

سرمایه گذاری های کوتاه مدت، میان مدت و بلند مدت چیست؟

سرمایه گذاری در بورس بسته به استراتژی و تحلیل اعمال شده در یکی از سه دسته ی سرمایه گذاری بلند مدت، میان مدت و کوتاه مدت قرار می گبرد.

حد سود و حد ضررهای تعیین شده برای آن معامله در بازه ی زمانی مشخص شده و معینی هستند که این بازه ی زمانی ممکن است از چند روز تا چند ماه ( حتی یک سال) متغیر باشد.

حتما بخوانید
قیمت اسمی و تفاوت آن با ارزش اسمی

در صورتی که وارد شدن به یک سهم تنها برای چند روز باشد و پس از آن معامله گر از سهم خارج می شود سرمایه گذاری از نوع کوتاه مدت است. این نوع سرمایه گذاری استراتژی نوسان گیری نیز نامیده می شود.

در صورتی که اهداف قیمتی در بازه های زمانی بیش از چند روز و کمتر از چند ماه باشد سرمایه گذاری از نوع میان مدت و در صورتی که تا یک سال به طول بیانجامد سرمایه گذاری بلند مدت خواهیم داشت.

اغلب اقتصاددان ها و سهامداران پر تجربه در زمینه ی سرمایه گذاری معتقدند که سرمایه گذاری های ارزشمند سرمایه گذاری های بلند مدت هستند و همواره با ریسک کمتر و سوددهی بالاتر همراه هستند.

با این وجود هستند افرادی که تنها با استفاده از روش نوسان گیری که یکی از روش های چالش برانگیز در سرمایه گذاری بورس است اقدام به معامله کرده و کسب سود می کنند.

روش های سرمایه گذاری بورس

نوسان گیری چیست؟

نوسان گیری در بورس یکی از روش های بسیار پر طرف دار و در عین حال با ریسک بالا است که طرفداران مختص به خود را دارد.

در این روش سهامداران با استفاده از تحلیل و بررسی های روزانه و یا حتی ساعتی اقدام به معامله می کنند، برای مدت بسیار کوتاهی ( نهایتا چند روزه) سهامدار آن نماد هستند و در فرصت مناسب از آن نماد خارج می شوند.

نوسان گیری به دلیل این که سود دهی در مدت بسیار کوتاهی روی می دهد بسیار مورد توجه سهامداران است و افراد بسیاری تنها با استفاده از استراتژی نوسان گیری سودهای مناسبی را از بازار بورس دریافت می کنند.

حتما بخوانید
استراتژی معاملاتی

با این وجود برخی از سرمایه گذاران و تحلیل گران معمولا پیشنهاد می دهند که سرمایه گذاری های بلند مدت از جمله ی سرمایه گذاری های کم ریسک است.

نوسان گیری به دلیل آن که صبر سهامدار را به چالش نمی کشد بسیار مورد توجه است و در برخی موارد سود دهی حاصل از نوسان گیری بسیار چشم گیراست.

اما چگونه می توان به روش نوسان گیری اقدام به معامله کرد؟ آیا می توان تنها با استفاده از این روش سودهای خوبی را از بازار بورس کسب کرد؟

سرمایه گذاری و خرید و فروش به روش نوسان گیری چه معایب و خطراتی را برای سهامدار در پی دارد؟چگونه در نوسان گیری نقاط وارد شدن و خارج شدن از یک سهم را مشخص کنیم؟

خلاصه :

سرمایه گذاری و وارد شدن به یک نماد بسته به این که در چه بازه ی زمانی باشد به سه نوع مختلف سرمایه گذاری کوتاه مدت، سرمایه گذاری میان مدت و سرمایه گذاری بلند مدت تقسیم می شود.

نوسان گیری یکی از روش های پر طرفدار، پربازده و در عین حال پر ریسک است که با توجه به شرایط و موقعیت انتخاب می شود.

برای نوشتن دیدگاه باید وارد بشوید.