نماد شراز را بشناسیم | سایت آموزش بورس ایران
نماد شراز
  1. خانه
  2. نمادهای بورس
  3. نماد شراز را بشناسیم
نمادهای بورس

نماد شراز را بشناسیم

آشنایی با نماد شراز بخش های اصلی آشنایی با نماد شرازمعرفی نماد شرازتاریخچه پالایشگاه شیرازترکیب و اعضای هیئت مدیرهترکیب سهامداران شرازتولید و فروش محصولاتترازنامه شراز در بازار بورس و اوراق بهادار تهران بسیاری از شرکت ها و موسسه ها بخشی از سهام خود را مورد معامله قرار می دهند، یکی…
آموزش بورس
مشاوره بورس
پیش بینی بازار

آشنایی با نماد شراز

در بازار بورس و اوراق بهادار تهران بسیاری از شرکت ها و موسسه ها بخشی از سهام خود را مورد معامله قرار می دهند، یکی از آن ها شرکت نفت پالایش شیراز یا نماد شراز می باشد که در دی ماه سال ۱۳۹۰ قسمتی از سهام آن در سازمان بورس و اوراق بهادار پذیرفته شد.

معرفی نماد شراز

شرکت پالایش نفت شیراز در اسفند ماه سال ۱۳۹۰ عرضه های اولیه خود را با نماد شراز در تابلوی دوم فرابورس مورد معامله قرار داد و پذیره نویسی خود را شروع نموده است.

اطلاعات نماد شراز

تاریخچه پالایشگاه شیراز

در سال ۱۳۴۹ مراحل طراحی و ساخت پالایشگاه شیراز را شروع نمودند و در نهایت در سا ل ۱۳۵۲ کار ساخت و ساز آن به اتمام رسید این پالایشگاه در سال ۵۲ مورد بهره برداری قرار گرفت که به صورت شرکت سهامی خاص تاسیس شد.

در سال ۱۳۷۷ بر اساس سیاست های موجود در آن زمان ساختار اداری این پالایشگاه تغییر پیدا کرد و دوره جدید فعالیت های خود را به اسم شرکت پالایش نفت شیراز شروع نمود.

این شرکت در سال ۱۳۸۸ که به عنوان یک شرکت سهامی خاصی مشغول به فعالیت بود به سهامی عام تغییر پیدا کرد. شرکت پالایش نفت شیراز یک شرکت پالایش ایرانی می باشد که در ۲۲ کیلومتری از شیراز یعنی در محدوده شهرستان زرقان قرار دارد. ظرفیت این پالایشگاه ۴۰ هزار بشکه در روز می باشد.

حتما بخوانید
نماد کهمدا را بشناسیم

شرکت نفت شیراز

ترکیب و اعضای هیئت مدیره

اعضای هیئت مدیره شرکت پالایش نفت شیراز از ۵ نفر تشکیل می شود که شامل افراد زیر می شوند:
بابک طاووسی با مدرک لیسانس از شرکت سرمایه گذاری سهام عدالت استان آذربایجان شرقی مدیرعامل و نایب رئیس هیئت مدیره شرکت می باشد.
عزیز محمد اکبری با مدرک لیسانس از شرکت سرمایه گذاری هامون سپاهان رئیس هیئت مدیره است.
علی پاکدامن با مدرک فوق لیسانس از شرکت گسترش نفت و گاز پارسیان، بهزاد ملک زاده با مدرک لیسانس از شرکت خدمات مدیریت هامون سپاهان و رضا درگاهی با مدرک فوق لیسانس از شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده های ایران اعضای هیئت مدیره شرکت را تشکیل می دهند.

ترکیب سهامداران شراز

هر شرکتی معمولا دارای سهامداران مختلفی است که شرکت پالایش نفت شیراز هم از این حیث مستثنا نمی باشد. سهامداران این هلدینگ شامل شرکت های زیر می شوند:
شرکت گروه گسترش نفت و گاز پارسیان با ۵۴.۰۶۰ درصد
موسسه صندوق بازنشستگی وظیفه از کار افتادگی با ۱۹.۷۲۰ درصد
شرکت س ا تهران با ۱.۳۷۰ درصد
شرکت س ا خراسان رضوی با ۱.۱۰۰ درصد

اطلاعات شرکت نفت شیراز

تولید و فروش محصولات

محصولات مختلفی در شرکت پالایش نفت شیراز تولید می شود که شامل: گاز مایع، بنزین، بنزین جت، نفت سفید، نفت کوره، گازوئیل، ایزوفید، قیر، گوگرد، ایزوریسایکل و وکیوم سلاپس می شود.

محصولات شرکت پالایش نفت شیراز با استاندارهای شرکت ملی به بازار داخلی ایران عرضه می شود. این شرکت با فروش محصولات خود توانسته است به سود مناسبی دست پیدا کند و سرمایه خود را افزایش دهد.

ترازنامه شراز

ترازنامه شراز

پیشنهاد میشود از همین گروه در باره ی نماد شبندر نیز مطالعه نمایید.

حتما بخوانید
نماد جم پیلن را بشناسیم

مطلب پیش رو با موضوع نماد شراز صرفا جهت آشنایی با این نماد بوده و به هیچ وجه به منظور سیگنال دهی نمیباشد.

ضمنا اطلاعات این تحلیل تا پایان مهرماه ۹۹ میباشد.

برای نوشتن دیدگاه باید وارد بشوید.