چگونه با آموزش بورس یک سهامدار حرفه ای شویم؟ | سایت آموزش بورس ایران
با آموزش بورس یک سهامدار حرفه ای شویم
  1. خانه
  2. آموزش بورس
  3. چگونه با آموزش بورس یک سهامدار حرفه ای شویم؟
آموزش بورس

چگونه با آموزش بورس یک سهامدار حرفه ای شویم؟

چگونه با آموزش بورس یک سهامدار حرفه ای شویم؟ بخش های اصلی چگونه با آموزش بورس یک سهامدار حرفه ای شویم؟آموزش بورس و انواع روش های سهامدار حرفه ای شدنپادکست چگونه با آموزش بورس یک سهامدار حرفه ای شویم؟آموزش بورس و انواع مختلف آنچگونه به صورت عملی وارد بازار سرمایه…
آموزش بورس
مشاوره بورس
پیش بینی بازار

چگونه با آموزش بورس یک سهامدار حرفه ای شویم؟

آموزش بورس و انواع روش های سهامدار حرفه ای شدن

یکی از جذاب ترین، پر طرفدارترین و پربازده ترین روش های سرمایه گذاری در جهان امروزه سهامداری یا سرمایه گذاری در بورس است. آموزش بورس، یاد گیری تحلیل تکنیکال، بنیادی و …. همگی از جمله ی پر طرفدارترین کلاس هایی هستند که افراد بسیاری را به خود جذب کرده است.

پادکست چگونه با آموزش بورس یک سهامدار حرفه ای شویم؟

اما سوالی که پیش می آید این است که چگونه می توان یک سهامدار حرفه ای شد؟ آیا تحلیل تکنیکال به اندازه ی تحلیل بنیادی در بازدهی سرمایه گذاری ما موثر است؟ آیا می توان بدون تحلیل و آموزش بورس وارد بازار سرمایه شد؟ و سوالاتی از این قبیل که درصد بالایی از افرادی که به دنیای بورس وارد می شوند با آن مواجه شده و پاسخی درست برای آن پیدا نمی کنند.

سهامدار حرفه ای

آموزش بورس و انواع مختلف آن

امروزه برخلاف دوره های گذشته و در تاریخ تنها روش آموزشی،شرکت حضوری در کلاس نیست بلکه آن چه که بیش از پیش مورد توجه است این است که چگونه می توان به صورت عملی به یادگیری یک حرفه یا تخصص پرداخت؟

حتما بخوانید
نحوه تحلیل بازار پسته

روش های مختلفی برای آموزش بورس وجود دارد که هر فردی با توجه به محدودیت های مکانی و زمانی که دارد یکی از آن ها را انتخاب کند. آموزش بورس هم از نظر شیوه ی آموزش و هم از نظر مباحث کلی انواع مختلفی دارد.

شرکت کردن در سمینارهای مختلف، آموزش بورس به صورت آنلاین، مشورت گرفتن از سهامداران و تحلیل گران خبره در این زمینه، شرکت در کلاس های حضوری آموزش بورس، مشاهده ی ویدیوها یا گوش دادن به فایل های صورتی در زمینه ی آموزش بورس و …. همگی از جمله ی روش هایی هستند که می تواند برای شروع سرمایه گذاری در بورس مناسب باشد.

چگونه به صورت عملی وارد بازار سرمایه شویم؟

لازم به ذکر است که افراد بسیاری پس از گذراندن دوره ی آموزش بورس به هر روشی هنگامی که سرمایه گذاری خود در بورس را آغاز می کنند با چالش ها و معضلات بسیاری مواجه می شوند.

از جمله ی این که سهامداران تازه وارد هنوز به تحلیل هایی که آموزش دیده اند تسلط ندارند. همچنین برخی از افراد با نحوه ی به کارگیری ابزارهای مختلف تحلیل آشنایی ندارند و مهارت کافی در مورد به کار گیری ابزارهای مختلف برای تحلیل تکنیکال، تحلیل بنیادی، تابلوخوانی ورا ندارند.

حساب مجازی بورس

تمامی این موارد باعث می شود که سهامدارانی که به تازگی وارد بازار سرمایه شده اند به این نتیجه برسند که تنها آموزش تئوری نمی تواند راهکاری مناسبی برای آموزش بورس باشد و لازم است که برای آن که یک سرمایه گذار خوب باشیم به صورت عملی وارد بازار سرمایه شویم.

حتما بخوانید
تحلیل بنیادی سهام در بورس

لازمه ی آن که یک سهامدار حرفه ای باشیم لازم است که همزمان با آموزش بورس به صورت عملی و آزمایشی به کسب اطلاعات در این زمینه بپردازیم.

فضای آزمایشی (دمو) آموزش بورس

کارگزاری های مختلفی تحت نظارت سازمان بورس اقدام به فعالیت در زمینه ی آموزش بورس می کنند. یکی از روش هایی که کارگزاری ها از آن استفاده می کنند ایجاد یک محیط آزمایشی برای یاد دادن به سهامداران تازه وارد است.

سهامدارانی که به تازگی وارد بازار سرمایه می شوند در مورد ساده ترین اصول بازار بورس من جمله خرید و فروش سهم، جست و جوی نماد، واریز و یا برداشت وجه واطلاعی ندارند. فضای آزمایشی یا دمو یکی از مناسب ترین فضاها برای آموزش بورس است.

محیط آزمایشی به این صورت عمل می کند که سهامدار با یک حساب کاربری آزمایشی وارد نرم افزار تحلیل تکنیکال و معامله می شود. پس از آن می تواند همانند یک سهامدار از فضایی که در اختیار دارد در جهت انجام معامله استفاده کند.

با این کار سهامدار یاد می گیرد که چگونه نماد مورد نظر خود را پیدا کند؛ همچنین با نحوه ی واریز (شارژ) حساب آشنا می شود.

لازم به ذکر است که این فضا به صورت کاملا دقیق شبیه سازی شده ی بازار معاملات است و به همین دلیل است که سازمان بورس از این روش در جهت آموزش سهامداران استقبال و حمایت کرده است.

آموزش بورس حیطه های مختلفی دارد و برای سهامدار حرفه ای شدن لازم نیست در همه ی حیطه ها عملکرد صددرصدی داشته باشیم و تنها کافی است که در یک یا چند زمینه به صورت درست و حرفه ای ظاهر شویم.

خلاصه:

آموزش بورس انواع مختلفی دارد. افرادی که وارد بازار سرمایه می شوند بدون توجه به روش های استاندارد و درست یادگیری نحوه ی انجام معاملات ( خرید و فروش) اقدام به معامله می کنند و در کوتاه ترین زمان ممکن با درصدهای منفی بسیاری در سبد سهام خود مواجه می شوند.

برای نوشتن دیدگاه باید وارد بشوید.